Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4923 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

líbí se mi i film

Bella1
17.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Tuhle knížku prostě miluju!

avalonek
16.02.2017 3 z 5

Film jsem viděla první a musím říct,že filmové zakončení se mi líbilo víc.Ale zase v knize se mi líbilo jednání a příběh Jacoba..Je to taková pohodová a velice jednoduchá kniha.Ale číst se to dá a to je hlavní,taková neuvěřitelná pohádka..

whiolet
28.01.2017 3 z 5

O něco lepší než předchozí díly,ale znám daleko lepší teenage knihy

Kiwi24
20.01.2017 5 z 5

úžasné. nic jiného nemůžu říct. super konec. film byl ale horší... moc se mi nelíbil

ZanZara1
17.01.2017 5 z 5

Pro mne absolutně nejlepší kniha z celé série. Miluji Stmívání, protože je o poutech, které dokáže rozdělit jedině smrt, a to je v dnešním, tom skutečném světe, velice vzácné. Excelentní.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná, romantická a odpočinková série, se zajímavým námětem. Mohu doporučit.

Lucik100
25.12.2016 5 z 5

Prostě skvělé zakončení, skvělé série. :D

hana4834
08.12.2016 5 z 5

skvělá knížka a super zakončení

haki34
16.11.2016 4 z 5

Zazvonil zvonec a pohadky je konec... Anoo anooo az po svatbe, podivne svatebni ceste a podivnym sexem, pak vetrelec malem sezere Bellu Ripley Cullenovou, ale nakonec se vse v dobre obrati a valka svetu je zazehnana ;)
... Dobre dobre, proste blabolu a veci pritazenych za vlasy je v kazdem dile vic a vic, ale nemuzu cele serii uprit ctivost !!! Byt nactileta pubertacka, asi jsem z knizek paf ;)

Adriana21
05.10.2016 5 z 5

Super, super, super... Knihy Stephenie Meyer prostě miluju a není tomu jinak ani u Rozbřesku. Skvěle se čte, děj se zajímavý, napínavý...Série Twilight je prostě nejlepší :D

Fantastička
23.09.2016 5 z 5

Jsem ráda, že jsem si tuhle tettralogii přečetla. Dosud jsem ji znala pouze z filmů. Knihy jsou sice téměř totožné s filmy, ale přesto mi osvětlily některé věci, které po pouhém shlédnutí filmů divákovi nemohou dojít a nejsou vidět. Jsou velmi čtivé a moc mě bavily, i když už znám příběh nazpamět.

AnetaM
17.09.2016 3 z 5

A je to za mnou!
Celá série doctena, zkritizována a ja teď rychle hledám něco dalšího na 'začtení', abych tuhle knižní slátaninu ze sebe dostala.

adlak
12.09.2016 5 z 5

Podle mě je první a poslední knížka této série přímo úžasná. Nakonec svatba, svatební cesta a dítě. Kdo by to čekal. Na závěr zápletka s Volturiovými. Hezký konec. Nechápu lidi, kteří to odsuzují. Podle mě má každý rád jiný styl, a když se mu tento žánr nelíbí, ať čte něco jiného.

-Endy-
04.09.2016 4 z 5

Stalo se už spíše takovým trochu pozérským zvykem kritizovat tuto tetralogii....ANEBO se bát přiznat, že se vám líbí. Jenže tyto knihy nejsou ani nudné ani dementní...a tento názor zastávám jak před vrstevníky, tak před svými studenty ;)

FreeNo9
31.08.2016 5 z 5

Za mě nejlepší knížka z celé série. Stálo mi za to prokousat se těmi předchozími díly. :)

Leome
29.08.2016 3 z 5

Poslední díl celé ságy mě nejvíce potěšil. U prvního dílu jsme zmiňovala, že zápletka byla jedno velké klišé, ale autorka umí čtenáře zaujmout a psát. V posledním díle mě naopak potěšila zajímavá zápletka, hlavně finální část, ale Meyerová jakoby ztratila svůj dřívější dramatický styl psaní. Najednou neumí příběh tak hezky podat ani vytvořit takové napětí, jako dřív... Málokterý autor se s léty v psaní zhoršuje, ale o Meyerové to, bohužel, říct musím.

nukulkaf
28.08.2016 5 z 5

trochu spoiler

no...kdyz jsem knihu cetla poprve pred par lety, tak jsem z toho byla unesena, jak je to krasne, uzasny konec....ted nad tim tak premyslim a jak je sakra mozne, aby splodil upir dite, kdyz ani nemuze brecet, jak tam Bella popisuje Edwarduv pohled pri svatbe, neji, tudiz ze sebe ani nic nevylucuje....ale jsem rada, ze je toto jako 4. dil, protoze v knize Pruvodce sagou jsem se docetla, ze byla tato.kniha myslena jako druhy dil a to by byla velka skoda...rozhodne tuto sagu si necham ve sve knihovne jako vzpominku na svou pubertu a protoze jsem si na kazdou knizku setrila penize, jak to slo :) a hrozne dobre se mi to cte

lenka2232
07.08.2016 5 z 5

Z knih jsem velice nadšení. Film je také úžasny, ale kniha je jako většinou lepší, protože je zde víc podrobností.

Denisa_a
31.07.2016

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Stmívání to opět dosvědčuje :)