Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4923 361

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

Doomiiniikaa
31.07.2016 4 z 5

Mnohem lepší než film

DenisePartridge
24.07.2016 3 z 5

Ságu Stmívání jsem přečetla celou ale musím říct, že si zpětně nejsem moc jistá, jestli to byl úplně dobře využitý čas. Teda, první díl je bezva, čímž chci říct, že je lepší než jsem čekala a já od toho stejně moc nečekala, takže to chvála možná ani není. Každopádně kdyby to prvním dílem taky končilo, bylo by to naprosto ideální, jenže hned vzápětí nastupuje druhý díl, u kterého už klasicky očekávám, že kvalita půjde dolů, takže jsem ani moc překvapená nebyla, ale u třetího dílu už jsem skoro brečela nad vyvinutím charakterů a chováním hlavních postav a čtvrtý díl jsem nevyhodila z okna jenom proto, že měl kolem šest seti stránek a určitě by při dopadu zabil nějakého náhodného kolemjdoucího. Pokud tedy můžete, přečtěte si jen první dva díly :)) :DDD

Venny345
10.07.2016 5 z 5

Asi nejúžasnější kniha, mohla bych ji klidně číst pořád.
Nejvíce mě však zaskočilo, že se Jacob otiskl do Renesmé.
Moc, moc chválím.
:) :)
Více se toho slovy popsat nedá...
Miluji Twilight ságu. :)

PriyaTv
09.07.2016

Spolu se Stmíváním má nejoblíbenější kniha série. V knize je poznat, jak se autorčino psaní zlepšuje.

niknikita
09.07.2016 4 z 5

Páni, co budu dál číst, když jsem tak pěkně namlsaná? Jasně, jasně, na Stmívání to nemá, ale pořád je to romantická pohádka se štěstím na konci. Nebo to není konec?

hanulep
26.06.2016 3 z 5

Dobrá kniha, přesto mám výhrady k Jacobovi části, která mi nudila, a já musela pár stránek přeskočit.

BLeeCraleek
25.05.2016 2 z 5

Celkem dobře se to čte, jinak jsem to četla výhradně pro to, abych zjistila jako to celé dopadne a dopadlo to podle očekávání.

petra3242
17.05.2016 3 z 5

závěrečný díl upíří ságy Stmívání... Tak já nevím, co napsat. Chvilku to bylo super čtení, chvilku jsem se nudila, chvilku jsem měla pocit, že čtu snad nějakou detektivku, ve které se objevila Bella. Je to tak jiné oproti filmu.... Tenhle příběh už mi přišel trochu moc natahovaný.
Celkově se mi série líbila, myslím, že po čase se k ní určitě vrátím
P. S. nejhezčí je stejně první díl :))

fis.rena
07.05.2016 4 z 5

Dobrala jsem se se zadrženými pěstmi do konce,se kterým jsem spokojená.

Š-itka
05.05.2016 3 z 5

Pěkná, ale zdlouhavá

vesead
09.04.2016 4 z 5

Pro mne asi nejlepší díl série. Hlavě tedy druhá polovina knihy. :)

Misty_blog
05.04.2016 3 z 5

I když jsem se na knihu dlouho těšila, příliš mě to nenadchlo. Poslední část knihy mě docela zklamala, doufala jsem, že alespoň k nějakému boji dojde, a ono nic. Bella mě většinu času iritovala, ale nějak jsem to skousla. Část z pohledu Jacoba byla příjemným zpestřením. :) I když jsem většinu času strávila protáčením očí nad tím, jak jsou některé postavy pitomé (promiňte ten výraz), kniha se mi kupodivu četla hodně dobře a dokázala mě pohltit. :) Vše se dalo snadno pochopit a jako "oddechovka" knížka splnila svůj úkol. :)

DK197
05.03.2016 2 z 5

Přečetla jsem 2. - 4. díl.
A tenhle díl?

Upřímně mě filmové zpracování čtyřky neštve tolik jako knižní podoba. Možná už jsem tenkrát byla přemeyerovaná, ale já měla pocit, že to snad v životě nedočtu... Bláboly, bláboly, nula akce.
Ještěže tam byla milá Bellina holčička. :-)

2 hvězdičky.

Lidudu
23.02.2016 3 z 5

Když jsem viděla film, tedy jeho druhou část, byla jsem strašně vytočená. Opravdu nenávidím, když mi někdo vypráví příběh, aby mi pak nakonec řekl, že se nic z toho vlastně vůbec nestalo, jako to bylo u té fakt dobré závěrečné bitvy, kde padaly hlavy jak těch dobrých tak těch zlých přesně tak, jak to máme rádi. Vztekala jsem se, že jsem blbější film snad v životě neviděla a ať mi příště radši urazí ruce až budu chtít zase utrácet peníze v kině za takovou hovadinu. Jak hloupá byla moje slova!!!
Filmaři aspoň vymysleli tu bitvu, aspoň nějaký vzrůšo, kdežto Meyerová se vzmohla zase jen na blábolení. Byla jsem úplně v šoku, že vyvrcholení velkolepé ságy se odbylo víceméně přátelským mezinárodním pokecem, ujištěním, že se brzy zase všichni v míru shledají a celá parta se rozešla na všechny světové strany.
Další strašně rozčilující věcí je to dítě... mě prostě hlava nebere, že sto let mrtvý muž mohl zplodit dítě. Jak? Vždyť je každá součást jeho těla mrtvá. No mezi námi mi není ani jasné, jak vlastně mohlo dojít k sexu, který byl mimochodem dost tragicky popsaný. Někdo tu říkal, že přeci není možné popisovat sex v knížce pro náctileté holky. Co to je za blbost??? Takže holčičky můžou v klidu číst o trhání hlav a končetin, masakrování nevinných lidí tím, že jim sadističtí upíři vysají všechnu krev, ale už nemůžou číst o tom,že Bella a Edward se mají fakt rádi a chtějí to stvrdit nečím tak intimním jako je sex. Ještě ke všemu po svatbě. Nezdá se vám to na hlavu?
Celkově vzato se ale čtvrtá knížka četla úplně nejlíp ze všech, tak nějak svištěla rychleji, když tedy člověk přeskakoval ty hromady a hromady zbytečného tlachání.

Annie23
21.02.2016 5 z 5

Tahle série je prostě božská, je snad nejlepší ze všech sérii !
Tento díl se mi hrozně líbil, ale stejně Stmívání mě do toho příběhu uvedlo a vysvětlilo takže bylo nejlepší.Jediné co mi na tomto dílu nejvíce vadilo byl JACOB. Jeho vyprávění se mi tak nelíbilo jako Bellino, místo Jacoba to mohla napsat z pohledu např. Edward, Rosalie ...
Ale určitě musím tuto knížku všem doporučit !!!

svobonís
12.02.2016 4 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíce, ale z těch dvou částí se mi více líbila ta druhá. Ta první polovina knížky se mi moc nelíbila v tom smyslu, že ji vyprávěl Jacob.

baríns
28.01.2016 5 z 5

upřímně mne tato serie zasahla (zbožnuji ji nejoblibenejší knihy co jsem kdy četla)...je jako muj život a stále o ni premyslim a potrebuju další a další ...moje kamarádka tuto serii cetla také a abychom se uspokojili napíšeme si navzájem pokracovaní :)

jamesak
23.01.2016 5 z 5

Napínavý a přitom hezký příběh asi určitě nej z celé ságy, hlavně od 1/2 knihy to je super....

Viky007
21.01.2016 4 z 5

Tak jo, tenhle díl byl docela zábavný. Akorát mě trochu štvalo, že Bella získala tak nějak všechno, přestože o to nestála (jo, mám na mysli malého parazita Renesmé). První polovina se mi dost líbila. Nejlepší byly přestřelky mezi Jacobem a Rosalie :-). Potom už to ale bylo celkem o ničem, i když pár vtipných scén se přece jen našlo.

martiiinkajjj
30.12.2015 5 z 5

jééé jak já tuhle knížku žrala (ještě předtím než vyšel ten trapný film) knížka se vůbec nedá srovnat s filmem, knížka je úžasně napsaná a děj rychle utíká. Za mě rozhodně *****. takový bombónek celé serie.