Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6966 1233

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

kokosek
10.01.2013 5 z 5

Už je možno konstatovat - typický Nesbo. Ze sebe mohu všem doporučit, ale velmi doporučuji přečíst i předcházející knihy. Zážitek potom bude silnější. Mně se stalo něco co už dlouho ne - o knize se mi zdál sen - a vůbec nebyl příjemný.

asterixka
06.01.2013 5 z 5

Vynikající. Napínavé, mrazivé, logické... je dobré číst knihy této série postupně, děj se celkem dost prolíná a navazuje. Kromě Červenky jsem četla všechny díly a Sněhulák pro mě naprosto luxusně - zatím - završuje sérii o Harrym. Jedna z nejlepších detektivek vůbec.
Mimochodem, právě venku poletuje sníh....brrr...

Jingle
05.01.2013 4 z 5

Na Nesba trochu předvídatelné, ale pořád tak poutavě psané, že si troufám hádat, že se vám knihu nebude chtít moc odkládat. Pravdou je, že postav už je tam trochu hodně, zápletky docela vyšroubované, někdy máte chuť Harryho proplesknout, ale pořád to tvoří takový příjemný kompaktní celek, jehož četby snad nikdo nelituje. Já tedy určitě ne... a těším se na další dávku :)

dalfy
04.01.2013 5 z 5

Moje první od tohoto autora, přečtena s přestávkou za necelých 24 hodin - konec v 5:09 prostě nešlo přestat. Rozhodně budu pokračovat v dalších knihách. Kniha se mi moc líbila sice jsem ze začátku měla zmatek ve jménech a počátečních časových linkách ale pak to už šlo. Závěr byl strhující. (za vánoční poukázku od zaměstnavatele jsem si dokoupila Nemesis, Pentagram a Spasitle :) )

Ben Nevis
02.01.2013 5 z 5

Z této knížky jsem měla trošku strach, protože jsem viděla od Nesba Lovce hlav a přišlo mi to jako neuvěřitelná, překombinovaná a na hlavu padlá honička.

Naštěstí Sněhulák je klasická krimi, kde kriminalista odhaluje masového vraha. Díky jeho opomenutí jsem uhodla vraha v první třetině, což nebylo na škodu, protože vše do sebe logicky zapadlo. Taky vrahova motivace prochází celým románem a spojuje všechny protagonisty. Jsou tu samozřejmě logické chybky způsobené snahou spisovatele odvézt pozornost od hlavního pachatele.

Selinute
31.12.2012 4 z 5

Docela dobrá detektivka. Moje čtvrtá od Nesba. Čte se dobře, děj má spád. Posledních 25 stran je však zbytečně hodně natáhlých a překombinovaných. Pachatele jsem tipla po 200 stranách. Přesto stojí za přečtení.

Romkal
27.12.2012 5 z 5

Dobrá detektivka!Pachatel byl trošku předvídatelný,ale způsob jakým napadal ženy, to byla fakt síla!A to poslední napadení-tak to už jsem dlouho nic takového nečetla!!!

Adriassa
24.12.2012 5 z 5

Asi nejlepsi Nesbo co jsem cetla. Porad jsem si rikala, jak je jasne, kdo je vrah a ono ne:-))) Rozhodne doporucuji

ewisek22
22.12.2012 5 z 5

Cooože??!! V jednu chvíli mně knížka i celkem nudila a myslela jsem, že ji i odložím na někdy jindy a začnu číst něco jiného...Včera večer jsem jí ale dala poslední šanci a posledních 150 stránek jsem přečetla snad jedním dechem!:)) Nechápu jak je možné obměnit za tak maličko stránek snad tři možné pachatele, o který jsem si myslela, že mohou být sněhulákem a nakonec jsem skončila u toho nejméně pravděpodobného...A mimo jiné Jo skvěle popsal motivaci pachatele, která ho vedla k tomu, co páchal...Taaakže za ten konec je jasný plný počet hvězdiček a rozhodně to nebyla má poslední kniha od J.N. Aaaa moc se těší na filmové zpracování této knihy, kterého se má ujmout Martin Scorsese...

martousek
18.12.2012 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, co jsem četla a musím říct, že už se těším na další. Možná v jednu chvíli ztratí trochu spád, ale konec vše vynahradí, všem doporučuji!

Titi
16.12.2012 5 z 5

Za týden jsou vánoce, nemám napečeno ani vygruntováno. Na vině je Harry Hole :) Naprosto strhující!!!
Kdo se chce patlat v tom, jestli je něco překombinováno nebo dokonce nudného, tak ať se patle. Pro mne kniha splnila a vlastně předčila očekávání. Co víc si přát....

Marbulka
15.12.2012 5 z 5

Sněhulák nezklamal a Harry jako vždy výbornej

Jknr
06.12.2012 5 z 5

Vynikající tetektivka.Napínavá od začátku až do konce.

zahadum
03.12.2012 5 z 5

Mrazivý a napínavý thriller, miestami neskutočne a zbytočne prekombinovaný ako keby autor napínal pomyslenú strunu trpezlivosti čitateľa až do krajnosti. Pán Nesbo teraz vám to ešte prepáčim a dávam plné hodnotenie za pomerne originálne motivačné činitele vrah......už ani slovko..tuším pod oknom sa nám rysuje ... áno áno ... snehuliak...

dalimoni
02.12.2012 5 z 5

Určitě si Nesbo udržel vysoký stanadard z předešlých knih, pro mě na úrovni Spasitele, místy napínavější, místy drastičtější, každopádně stejně dobře čtivé. Těším se na další a i ty dříve vydané, na které se postupně chystám.

hrkalin
24.11.2012 4 z 5

Zatím nejlepší kniha co jsem četl i když ze začátku jsem měl problém orientovat se ve spleti norských jmen.

Gaby_S
21.11.2012 5 z 5

Mé první setkání s Jo Nesbem a jak tu bylo mnohokrát řečeno- ne poslední. Přečteno "na jeden zátah" a slovo sněhulák pro mě už zřejmě nebude mít stejný význam jako před přečtením této knihy.

anizek
21.11.2012 5 z 5

Zatím nejlepší kniha Jo Nesba. Nemohl jsem se od toho odtrhnout. Napínavé a skvěle napsané

Bača
19.11.2012 5 z 5

Od Jo Nesba jsem přečetl celou serii o Harry Holeovi (vyjma Švábů). A musím podotknout, že všechny knihy byly výborné a Sněhulák to jen potvrzuje! Přikoval mě to křesla a nešlo se odpoutat do samého konce. Vřele doporučuji číst!!! =)

Boboking
19.11.2012 5 z 5

Sněhulák bylo moje první setkání s Jo Nesbo coby krimi autor a bylo to skutečně famózní. Atmosférou mne to tak trochu vrátilo do časů, kdy jsem četl kultovní thrillery jako Mlčení jehňátek či Mesiáš.