Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6966 1233

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

ElenaM
24.03.2013 5 z 5

Musím se přiznat, že první polovina knížky pro mě byla složitá. Vadilo mi, jak Nesbo neustále skáče z jednoho místa na druhé a z jednoho děje do druhého. Bylo místy složité se v tom orientovat, ovšem to je Nesbo, předloží vám střípky skládačky a na konci to do sebe dokonale zapadne. Posledních asi 200 stran knížky jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě se tam našlo několik šokujících momentů, které čtenáře překvapí. Vždycky se mu podaří mě něčím šokovat!Shrnula bych to asi touto větou: Sněhulák se vám dostane pod kůži a donutí vás přemýšlet o ději, i když zrovna knihu nečtete!

misacaj
23.03.2013 5 z 5

Zatím nejlepší knížka od Nesboa. Nemohla jsem ji odložit a těšila se na další stránky. Akorát škoda, že od knihy Zlín vyšel prvně Sněhulák. Kdo četl Sněhuláka dříve než první díl Harryho Hola (Netopýra) bude toho během čtení Netopýra už dost vědět, právě ze Sněhuláka.

diabolka3
23.03.2013 3 z 5

Nesdílím rozhodně nadšení ostatních. Je to první od tohoto autora, kterou jsem četla. Zkusím ještě nějaké další, snad ve mně zanechají trošku víc, než jen vzpomínku na název. Děj už si tak nějak nedokážu vybavit. Prostě obyčejná detektivka v hezkém prostředí.

makke
23.03.2013 4 z 5

Dlouho jsem autorovi odolávala, nebyla jsem si jistá, zda by mohl být mým šálkem kávy. Nakonec si mě našel sám, dostala jsem k vánocům knihu Sněhulák. A po přečtení jsem stále na rozpacích, kniha byla dobrá, děj napínavý, mělo to šmrnc i spád, Harry Hole je třída... ale něco na autorově stylu mi nesedí, drobnost, ... něco co nedokážu popsat. Navíc na konci knihy se mi dostavil silný pocit déjà vu. Tak asi počkám zase na Vánoce, sama si další knihu koupit nepůjdu. Nesbo není špatný, ale mezi současnými autory jsou lepší, třeba na další knihu od Jussi Adlet Olsena se těším jak malá holka :o).

kamilen
21.03.2013 5 z 5

Hodně napínavé, ale kdo je pachatel je celkem předvídatelné. Zhruba od poloviny knihy. Nicméně zhltnuto za 2 dny :-)

25252525U252
20.03.2013 4 z 5

Asi som od tej knihy čakala veľa .... Po prečítaní som nemala taký pocit ,že by som si tú knihu prečítala ešte raz alebo že by som si kúpila daľšiu knihu od tohto autora. Určite nie zlá kniha , ale mám obľúbenejšie detektívky :)

lisc
19.03.2013 4 z 5

Četla se mi dobře, občas jsem se nefalšovaně bála, když jsem po čtení šla venčit psa (trpasličí jezevčík - tudíž žádná ochrana).
Z Nesboových knih, které jsem četla (Pentagram, Nemesis, Lovci hlav), se mi líbila nejvíc.

frYdom
15.03.2013 5 z 5

Tahle knížka prostě nejde dát z ruky, tahle knížka umí cokoli, jen ne nudit. Nemůžu se dočkat Scorseseho filmovýho ztvárnění a kniha snad už ani v lepších rukách bejt nemůže.."Haló" okolo Sněhuláka bude ještě hodně velký.

LavinaVRovine
15.03.2013 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Nesba četl, navedla mě k přečtení dalších - kvalitní počtení.

raty
11.03.2013 5 z 5

Dost dobré. Třetí kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a určitě ne poslední.

DorianGreene
10.03.2013 5 z 5

Třináct hodin, pět střiků, jedna pizza, tři kafe.

Luca287
10.03.2013 5 z 5

SUper počteníčko... rozhodně doporučuji... napínavé..závěr jsem tedy nečekala... napětí až do poslední stránky....

LisbethSalander
10.03.2013

Společně se "Spasitelem" jedna z autorových nejlepších knih (i když všechny jsem nepřečetla)... Jednoznačně doporučuji...

Jim26
08.03.2013 5 z 5

Jednoznačně doporučuji. Četl jsem jedním dechem. Kniha je psána trochu jiným stylem, než je zvykem, ale myslím, že to není vůbec na škodu - právě naopak.

misa85
06.03.2013 3 z 5

Výborná kniha, bavila mě a v práci jsem se nemohl dočkat až ji doma zase otevřu. Nicméně to není kniha, která vybočuje z řady. Přátelům bych ji doporučil s komentářem: "Zajímavá inteligentní, ale ne příliš náročná detektivka. Určitě si přečti.".

EvaJ.
06.03.2013

Velmi čtivá kniha. Na mĕ trochu drsná, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Občas trochu zdlouhavé a přetažené za vlasy.

s.macuska
06.03.2013 4 z 5

Už jsem s Harry Holem měla tu čest, tak vím, jak jeho příběhy fungují - co je jen zdání, čeho si všímat, na co dávat pozor, čemu věřit a čemu ne. Tím pádem to pro mě nebylo až taková pecka. Ovšem to nic nemění na tom, že je to výborně napsané, příběh má spád, šmrc a čte se to jedním dechem!

madlice
05.03.2013

Sice čtivé od začátku do konce, ale autor je pořádný kruťas, když dovede dát na papír něco takového.

tori69
05.03.2013

výborná kniha,už se ohlížím po dalších od tohoto autora

KlaraK
05.03.2013

Bohužel budu asi jedna z mála, které se Sněhulák moc nelíbil..knihu jsem přečetla, ale občas jsem se k tomu musela "nutit".:-) Nebyla vyloženě špatná, ale po tolika pozitivních komentářích jsem čekala rozhodně něco jiného. Byla to má první kniha od tohoto autora, ale asi mu dám ještě jednu šanci a zkusím si od něj přečíst něco jiného;-)