Sněhulák

Sněhulák https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455024/bmid_snehulak-QGT-455024.jpg 5 6965 1233

Harry Hole série

7. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. Ke knize jsme dodatečně vydali slovník. Prohlédnout a stáhnout si ho můžete na našem Issuu. Marek Lutonský v rámci své recenze připravil také mapu míst, která se v knize objevují.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Snømannen , 2007

zolicek
05.03.2013 5 z 5

Tato kniha je od začátku napínavá,když už si člověk říká,že už ví kdo je ten sněhulák,tak je vše jinak.Vřele doporučuji.

Betyyna
05.03.2013 5 z 5

Sněhulák je třetí kniha, kterou jsem od Nesba četla a moc se mi líbila.

sarka45
05.03.2013 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a nezklamala mě. Skvělá detektivka, má spád, udržuje čtenáře v napětí, dobře se čte. Jistě si přečtu i jeho další knihy.

Claricia
04.03.2013 5 z 5

Jednoznačně 5 z 5. Člověk si myslí, že už ví - aby zjistil, že ví kulový. Dostane dalších pár vodítek - a prásk, nic z toho. Prostě jeho klasika, kdy si člověk navíc na konci říká "jak?"...

PSHA
04.03.2013

Moc dobrá detektiva, thriller, místy se člověk až bojí:-) Už čtu i další knihy od tohoto autora. Vraha jsem teda asi od půlky tušila ale na zážitku to nic nezměnilo.

Randyz1986
28.02.2013 5 z 5

Skvělá, napínavá detektivka plná zvratů.

Karina.Fialova
26.02.2013 5 z 5

Naprosto bravurně napsaná detektivka, přečetla jsem ji během dne jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout a pokud jsem to dokázala, stále jsem nad dějem přemýšlela. Sněhulák Vás prostě vtáhne.

Verrrunka
25.02.2013 5 z 5

Jedním slovem: SENZACE! Ten Jo to se mnou prostě umí... už si říkám: "to jsem ti to brzy prokoukla, už vím, kdo je Sněhulák"... a pak: "Sakra, tak ne..." A za chvíli zase: " Jo tak tohle je Sněhulák, no jasnýýýýý!" A zase vedle.... Takhle to pokračovalo ještě asi 2x :-DJe naprosto skvělé, jak žádná věta není zbytečná, jak do sebe všechno dokonale zapadá. Tenhle člověk musí mít v hlavě jedno velký puzzle!

pemla
25.02.2013 4 z 5

Můj první Nesbo. Skvělá detektivka. Místy doopravdy mrazivé scény, kde napětí nechybí. Trochu mi vadilo to, že autor nedává skoro žádný důraz na charakteristiky osob (alespoň mně to tak připadalo protože jsem zvyklá na knihy, kde se charakteristikám dává větší prostor, kde oběti nejsou jen pojmenované figurky ale mají nějakou tu "duši"). Ze začátku jsem se vůbec nemohla dostat do děje, někdy jsem se ztrácela (nevyplatí se rychločtenařit u nudnějších pasáží).
Ve dvou třetinách bylo jednoduché odhalit vraha (alespoň pro mě), od tří čtvrtin už to bylo jasné, kdo vrahem je.
Asi bych dala knize 5 hvězdiček, nebýt toho, že před pár dny jsem přečetla Svědkyni ohně, která mi v porovnání se Sněhulákem více vyhovovala, dříve mě vtáhla do děje a vrah mi byl utajen do úplného konce, tudíž napětí až do konce. U Sněhuláka mi napětí došlo cca 100 stran před koncem a zbytek jsem jen tak přelítla, ani závěrečná scéna už ve mně nic nevyvolala. Dávám proto 4 hvězdičky.
Nicméně se těším na další Nesbovský počin. A že mám ještě co dohánět. :)

MesLivres
19.02.2013 4 z 5

Perfektní detektivní příběh, který má spád a dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Alespoň u mě se to povedlo, knihu jsem přečetla jedním dechem.

petra257
19.02.2013 5 z 5

výborná detektivka ,místy až moc překombinovaná ,ale rozhodně nepostrádá napětí!

JaKlima
18.02.2013 3 z 5

Dobrá detektivka, nic víc, nic míň.

Sirius
17.02.2013 5 z 5

Parádní příběh v kombinaci s perfektním řemeslem a mrazivými scénámi. Zhruba od stý stránky to nabere takový grády, že člověk nedokáže přestat číst. Kdepak - sněhulák už pro mě nikdy nebude to, co dřív.

geppi
17.02.2013 5 z 5

Výborná kniha a dokonalá detektivka.

Yalka
16.02.2013 5 z 5

Skvělé, ale pro mě nikoli nejlepší od Nesbøa (mně se zatím nejvíc líbily příběhy Spasitel a Červenka). Pro mě 90 %.

Co mi vadilo:
– Znám už autorův styl, dávám si pozor na prolog, na data, na detaily a zejména na to, jestli je u postav zmíněno jméno nebo jen přezdívka či něco obecného (chlapec apod.). Na základě prologu bylo tentokrát jasné minimálně to, kdo určitě vrahem nebude. Takže jednu z odboček v druhé půlce knihy jsem autorovi dost zazlívala.
– Další věc, za kterou ale nemůže autor: ebook, který jsem si koupila, končí na 93 %, zbytek je nějaká reklama. Takže představa spousty stránek, které jsou ještě přede mnou, vzala naráz za své. To naštve :-)
– Pár věcí jsem asi v knize správně nepochopila, napsala jsem to hned vedle (na stránku diskuse u této knihy). Budu vděčná za objasnění.

P. S.: Po neustálých narážkách v téhle knize mám chuť napsat autorovi, že se nemusí Norsko až tak srážet. A že od dětství vím dost o Heyerdahlovi i Amundsenovi, zatímco Quisling mi nějak unikal a znám ho až teď, co čtu knížky o Harrym. Ale rozhodně jsou tyhle reflexe v knížkách zajímavé zpestření, v tomhle dílu např. i neustálé srandičky okolo vztahu měst Oslo a Bergen.

Neo1tex
16.02.2013 5 z 5

Tak jo, po Paganiniho smlouvě, kdy jsem se zařekl, že už severskou detektivku nikdy nechci ani vidět, beru tohle prohlášení zpět. Zkusím to napsat nejjednodušeji, jak se snad dá: Nesbo píše skvěle, Sněhulák patří mezi nejlepší detektivky, co jsem kdy četl. Je to promyšlený, zajímavý, zábavný, dojemný a především skvěle napsaný. Jestli číst jen jednu knihu od Nesba, tak tuhle.

CynicalParrot
15.02.2013 5 z 5

Jedna z těch knih, které čtenáře již na prvních stranách pohltí a na konci jej pustí pustí s ohromeným výrazem ve tváři. Skvělá zápletka, jež čtenáře stále drží v nejistotě a přitom mu dává dostatečný prostor na vytipování vlastního podezřelého. Napínavé pasáže nedají ani na vteřinku vydechnout a atmosféra míst činu dokáže vyvolat dlouhotrvající mrazení v zádech. A hlavní hrdina? Právě díky jeho chybám si jej snad každý čtenář okamžitě oblíbí, protože co si budeme povídat, postava rebela bojujícího s vnitřními démony (alkohol), dokáže vždy zaujmout.

Taja2013
15.02.2013 5 z 5

Můj první Nesbo. Neuvěřitelně čtivá kniha, fantastický thriller. Těším se na zfilmování. Z hlavního představitele Harryho jsem byl naprosto nadšený.

Knihomil
14.02.2013 5 z 5

Výborná kniha. Těžko hledat slova, Nesbo mne zaskočil nepřipraveného.

cathyblack
14.02.2013 5 z 5

Kdyby náhodou Nesbovi přeskočilo a odhodil svou dráhu spisovatele dopryč, namísto ní by se z něj stal například sériový vrah, budou mít co v Norsku dělat, aby ho dostali...(Jinými slovy: Vskutku dobře napsaný (IQ) thriller a Harry Hole, přes své nedokonalosti dokonalý hrdina))