Smrtka

Smrtka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/bmid_smrtka-aCp-334111.png 4 3296 3296

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Scythe , 2016

FejKýý
01.04.2020 4 z 5

Za mě kniha super. Trochu mi tam ale něco chybělo, tak nedávám plný počet hvězd. Ale dávám 4,5* a i to je dost dobré! :) Určitě všem doporučuji. Ze začátku jsem si říkala, že to asi nebude zas tak moc dobré ale pak ten děj mě chytl, někdy to samozřejmě bylo nudnější ale ne moc často. Četlo se to strašně rychle, věřím že to člověk přečte i za dva dny. :) Nimbus už na mě čeká a moc se na něj těším, vrhnu se na něj ještě tento měsíc. :)

EvaXxX
28.03.2020 5 z 5

Famózní..
Strašně se mi líbil ten dokonalý svět.. kéž bych v něm mohla žít :-)

Akin309
26.03.2020 3 z 5

Niektoré časti boli trošku nudnejšie ale inak sa mi kniha páčila.

AlčaH
26.03.2020 5 z 5

Zajímavý námět a propracovaný svět s řadou detailů se postaraly o to, že tahle kniha je opravdu příjemný čtenářský zážitek. Děj parádně plyne, neustále se něco děje a já to hltala stránku po stránce. Konec byl překvapivý a připravil dobrý základ pro druhý díl, na jehož čtení se už teď těším.

katka-kacav3318
26.03.2020 5 z 5

PERFEKTNÍ

cinapo
24.03.2020 5 z 5

Perfektní nápad fungování civilizace po vyřešení všech problémů způsobujícím lidem smrt (až na jediný způsob - oheň - pečená husa je holt pečená). Umělá regulace populace cechem smrtek je prostě geniální nápad a náramně mě to bavilo.

Dearbooklife
23.03.2020 5 z 5

naprosto geniální knížka, nic jiného nemůžu říct :D

leník511
23.03.2020 4 z 5

Občas tam byly trošku nudnější pasáže, ale jinak to bylo fakt super. A ten konec byl úžasný. Už se těším na druhý díl.

Knizectvi
22.03.2020 3 z 5

V první řadě chci říct, že se mi kniha líbila, ale nějak nechápu čím vyvolala tak obrovské všeobecné nadšení v knižní komunitě. Nápad dobrý, napsáno svižně a celkem čtivě ale nějak nemáte šanci si oblíbit postavy, protože jsou, podle mě dost ploché. Žádná hlubší psychologie postav a jednoduché popsání jejich osobností stylem ,, tohle je Rowan, je to introvert, protože na něj rodiče kašlou,, mi nějak nestačí k tomu abych s ním měl, po čas příběhu, nějaký vztah. A tenhle problém jsem měl v podstatě s celou knihou. Doufám, že to bylo jenom v prvním díle, a že se v příštím díle dostaneme hlouběji, pochopíme více souvislostí a budeme mít možnost se více sžít s postavami i s celým světem. Autorův skvělý nápad a dobrý styl psaní mám tedy zkažen touto ,,placatostí,, příběhu. Proto bych řekl, že kniha je průměrná a dávám tudíž 3⭐ z 5. ( Nebyl jsem prostě tak okouzlen, jako zbytek knižní komunity)

axi81
18.03.2020 4 z 5

Bavilo i přesto, že již dávno nespadám do kategorie YA. Nejspíš sáhnu i po dalším dílu :-)

VeruB
18.03.2020 5 z 5

Parádní strhující příběh. Moc se mi to líbilo a všem vřele doporučuji. "Jsem ostří, jemuž ruka tvá vládne, duhovým obloukem tnu. Srdce jsem já, ale ty jsi ten zvon, co ponuře věští tmu. Jestli jsi pěvec, pak píseň jsem já, nénie žalu pouhá. Odpověď na vše, co světu třeba, ta věčná lidská touha."

adela8321
18.03.2020 5 z 5

Skvěle napsané, vtáhlo do děje

0819
16.03.2020 4 z 5

Trošku jsem se bála toho, že tam bude hodně smrti. Potom jsem se do knížky ponořila a fakt me bavila. A konec byl nejlepší.

books_lover006
15.03.2020 5 z 5

Dlouho jsem se této knize bránila, představa toho, že by smrky existovaly mě upřímě děsí. Když jsem si knížku přečetla, doslova jsem se zamilovala, nebylo to příliš drastické, mělo to rychlý spád a poměrně nečekaně zvraty. Určitě doporučuji přečíst.

Allebith
14.03.2020 4 z 5

Na Shustermanovi mě baví ten vcelku uvěřitelný pohled na neuvěřitelně nepříznivý svět mladýma očima. Četla jsem už Bez šance a tu osobně považuji za jednu z nejnapínavějších a nejzajímavěji zpracovaných young adult knih. A rozhodně znám spousty dospělých, co ji dočítali s otevřenou pusou a nemohli se odtrhnout. Smrtka v tomhle nebyla tolik šokující, ale taková milejší. Nicméně jsem se pobavila.

lednak
13.03.2020 odpad!

Člověku přijde skoro až líto, že takovýhle skoro až geniální nápad někdo promrhá tak plochým a nudným příběhem. Tam by se našlo tolik příležitostí ke skvělým paralelám s reálným světem! Takový prostor pro asi tak stokrát hlubší psychologii postav! No nic - bye, bye, Neal Shusterman...

ElissBooks
13.03.2020 5 z 5

Já to miluju! Dámy a pánové, představuji vám jednu z nejlepších knížek, jakou jsem kdy v životě přečetla. Hledáte poutavě napsanou originální dystopii s naprosto dech beroucím světem a úžasně propracovanými postavami? Tak šáhněte po Smrtce, protože ona je dokonalá ve všech směrech! Neal Shusterman je opravu autor s velkým ,,A“, protože jeho styl psaní je opravdu na jedničku. Také ho velmi obdivuji za to, že dokáže psát z pohledu dívky a vůbec mu to nedělá problém, ba naopak, je v tom skvělý. V knize se střídalo mnoho pohledů a díky tomu byla kniha stále velmi akční a já se ani na minutu nenudila. Všechny postavy jsem si zamilovala a vůbec nevím, jak to bez nich přežiju, než vyjde další díl, protože ho nutně potřebuji!

5⭐️/5⭐️ – Smrtka je dokonalá a určitě do ní běžte! Já už jsem jí zařadila na seznam Nejlepších knih za tento rok

hnusák
10.03.2020 4 z 5

Tedy řeknu Vám, že vize Smrtek je něco naprosto nepředstavitelného, něco, co se dá tak zneužít. Jako v tomto případě se vždy najdou jedinci, co se staví nad ostatní a kosí pro zábavu. Kniha je napsaná velice dobře, není nouze o zvraty a i mne závěrečné rozuzlení překvapilo.

Veru.Viti
09.03.2020 5 z 5

Zbožňuju Neala Shustermana. Ten by mě bavil i podrobným návodem na využití kuličkového pera. Čtivý, zajímavý, promyšlený, vysvětlený, vymakaný, originální, super! Jsem nadšená.

Semiramidis
04.03.2020 5 z 5

Tato kniha mne docela překvapila, vůbec jsem neměla představu o tom jaká by mohla být. Myslím že téma bylo víc než zajímavé, velmi dobře se příběh vyvíjel dál a to až do konce. Četla jsem prakticky jedním dechem. "Dovedete si představit, že by to někdy v budoucnu takhle fakt bylo?" Teď jsem zjistila, že už je na trhu také pokračování Smrtky, tak jsem velmi zvědavá i na tuto knihu.