Smrtka

Smrtka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334111/bmid_smrtka-aCp-334111.png 4 3278 806

Smrtka / Žatva smrti série

Ve světě budoucnosti lidstvo zvítězilo nad nemoci, stárnutím a nakonec i nad smrtí. Nikdo neumírá a Zemi hrozí přelidnění. Jedinými, kdo může ukončit život, jsou tak „smrtky“. Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla – což je role, po níž ani jeden z nich netouží. Musí si osvojit „umění“ brát život, a přitom mít na paměti, že když se jim to nepodaří, mohou vlastní život ztratit. Okolnosti je postaví proti sobě a brzy je jasné, že pokud jeden z nich vyhraje, druhý musí zemřít… Za dokonalý svět je třeba zaplatit vysokou cenu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Scythe , 2016

petrarka72
30.04.2018 5 z 5

Člověk, který má za sebou Bez šance, je alespoň trochu připraven na autorův způsob myšlení - a tak není šokován několika peripetiemi na hranici smyku, nebojí se, že řešení neexistuje, byť to tak chvíli vypadá, a jen si vychutnává postavy a situace... Pozor, nejde o Pratchettova Smrtě, nejde o Gaimanovu Smrt - tohle jsou prostě Smrtky...

seabook04
30.04.2018 5 z 5

Jedna z nejděsivějších, nejpropracovanějších, nejvýstižnějších a nejlepších knih, co jsem kdy četla.
Některé knihy Vám v hlavě zůstanou hodně dlouho, ale Smrtka ve Vás zůstane už navždy. Geniální dílo, které mě dostalo do kolen a já mám strach se zvednout...
Smrtka by měla projít rukama každé lidské bytosti nejen pro to, aby si uvědomila cenu života, ale i sama sebe.

Bloody13Chaos
29.04.2018 5 z 5

Daná kniha mne překvapila. Měla strašně promyšlený svět a hodně mě zaujal příběh. Četla jsem to v Angličtině, takže nevím jaká ta kniha je v překladu. Ale myslím si, že stejně na vás udělá velký dojem, stejně jako na mne. Těším se na to, kdy si budu moct přečíst sequel. Některé momenty jsou sice zbytečné, ale nijak to neovlivňuje to jak je ta kniha dobráPodle mě se tento příběh hodí pro většinu věkových kategorií. Ale nedávala bych to přečíst někomu, kdo je mladší 11 let. Myslím, že by to ještě nepochopili.

Danago
26.04.2018 5 z 5

Nic takového jsem ještě nečetla. I když nejsem mladý čtenář, tak mě tento naprosto originální fantasy příběh připoutal ke knize na dlouhé hodiny. Po celou dobu jsem byla naprosto šokovaná dějem.
Příběh je napínavý , plný dokonalých a nepředstavitelných zvratů a velice propracovaný. Do poslední chvíle jsem si nebyla jistá jak to skončí. Konec byl dobře vymyšlený a logický. Knížka je hodně znepokojivá svým tématem a stále ve mě doznívá.

Babouš
25.04.2018 5 z 5

Při čtení jsem si opět připadal jako v dobách, kdy jsem hltal knihy o Harry Potterovi. Skvěle vymyšlený svět, ale především živoucí postavy (což zní v knize s názvem Smrtka divně, ale je to tak!) a děj svištící kupředu jako ostří kosy. Vybroušené, skvělé, neodtrhnou vás od toho ani za život. Pro mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem v roce 2018 četl.

Attia
20.04.2018 5 z 5