Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43697/bmid_smrt-krasnych-srncu-OIA-43697.jpg 4 2831 306

Povídková kniha, ve které Ota Pavel vzpomíná na šťastné dětství před válkou i neradostná válečná léta. Ústřední postavou je jeho otec Leo Popper, obchodní zástupce firmy Elektrolux.

raketackova
15.05.2019 5 z 5

Naprosto krásná kniha, která Vás nepřestane překvapovat až do poslední věty. Autentické zážitky jsou Otou Pavlem zpracovány zcela dokonale s emocí, která se přenáší na čtenáře. Rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposled.

Péťa1950
05.05.2019 5 z 5

Nelehká doba krásně ztvárněná osobitým stylem Oty Pavla s lehkým humorem i nostalgií.

Edith_17
21.03.2019 5 z 5

Opravdu moc jsem se zasmála. Autor měl zřejmě povedeného tatínka :). A já doufám, že jednou budu také tak hezky vzpomínat na dětství jako Ota Pavel v této knize.

Adellll
18.03.2019 5 z 5

Hodně dojemný a zároveň krásný příběh. Líbil se mi mnohem víc než u Jak jsem potkal ryby. Jedna z knížek povinné četby která fakt stojí za přečtení.

Ann98
09.03.2019 4 z 5

Typická klasika, jeden ze skvostů české literatury. Je to spíše autobiografie, nicméně samotná kniha mě nutila k zamyšlení nad životem a nad svobodou. V knize se nachází krásné popisné pasáže, ať už se jedná o popis tatínka (Otův vzor) nebo milující maminky, která akceptovala tatínkovy vrtochy, vše je provedeno s bravurou. Všechny povídky jsou napsané čistě a opravdově, některé jsou úsměvné, jiné v sobě mají trochu té melancholie. Při čtení jsem se cítila, jako bych na tom daném místě byla vždy s hlavními hrdiny a s nimi také všechno prožívala. Závěrečná povídka mě opravdu dohnala až k slzám. Rozhodně doporučuji přečíst nejen jako povinnou četbu k maturitě. I samotné filmové zpracování stojí za shlédnutí.

bankurka
08.03.2019 4 z 5

Stará dobrá klasika

Eleanor-ka
23.02.2019 5 z 5

Dílo, na které může být český národ právem hrdý. Kniha psaná s láskou a nesmírnou lehkostí. :)

Bórborka
03.02.2019 4 z 5

Krásná záležitost přečtená během jednoho dne. Postupný smutek, který knížku doplňuje, je zakryt pod velmi čtivým podáním vyprávění příběhů ze života Lea Poppera.

tynkaiscrazy
26.01.2019 5 z 5

Smrt krásných srnců je tak krásná věc. Podání Oty Pavla vás mnohdy dojme, ale hlavně rozesměje a člověk pochopí, že i na pozadí nejhrůznějších dob Československa lze prožít nádherné dětství, ke kterému má cenu se vracet

palka452
19.01.2019 5 z 5

V Dětství jeden z mých nejoblíbenějších filmů kniha je také nádherná

WeryNika
04.01.2019 5 z 5

Skvěle napsané. Kniha u které se zasmějete i pobrečíte. Autora miluji pro jeho krásné a čtivé psaní. Rozhodně doporučuji.

tučňák222
18.12.2018 5 z 5

Oty Pavla jsem si okamžitě zamiloval. Jeho dojemný osobitý styl je nezapomenutelný.
Hlavní postavou není malý Ota, ale jeho otec, o kterém píše doslova s láskou. Krásně popisuje život své rodiny, silné události, lidi, s kterými se setkal, a odhodlání tatínka i člověka samého. A to ve svých provázaných vzpomínkách plných citů s velmi propracovaným humorem.

n.ezn.amy
15.12.2018 4 z 5

Knihy Oty Pavla naprosto nemají chybu. Hořce smutné příběhy ze svého mládí, o svém otci, starém Proškovi, rybách, přírodě, tuhle knihu si nepřečtete pouze jednou

martin09
14.11.2018 5 z 5

Člověk může tuto sbírku číst stále dokola a nikdy se mu neomrzí. Velmi se mi líbilo střídání smutných a veselých pasáží, což dokáže čtenáře udržet v napětí a zvýší dynamičnost textu. Obětavost otce, který pro své syny udělá opravdu cokoliv je neuvěřitelně lidská. Jen mi bylo líto maminky, že se do té Itálie už nepodívala..

Aleh
30.10.2018 5 z 5

Smrt krásných srnců je nádherný a hluboce lidský příběh o síle rodiny, lásce, štěstí, přátelství, o obrovském člověčenství a také o nádherné přírodě a také o kouzlu rybaření na pozadí šílených válečných událostí. Co může otec udělat pro své syny, kteří musí nastoupit do koncentračního tábora? Jestli je něco co může, tak to pro své děti udělá...S obrovským nasazením, odhodláním, urputností a odvahou se rozhodne ulovit srnce... Vždyť maso jim dá sílu, kterou tak moc budou potřebovat! Üžasné čtení i skvělé filmové zpracování.

Blue
23.10.2018 5 z 5

Knížka, k níž se dá nepochybně stále vracet. A nejen proto, že je tak malá, že si ji můžete nosit i v kapse a že ji přečtete za den. Je to prostě dobré čtení, které přes závažnost svých témat zároveň umí přinést čtenáři pohodu a dodat optimismus.

marhoul
22.10.2018 5 z 5

Tak krásně lidské...

DommiP
15.10.2018 4 z 5

Tuhle knihu můžete číst znovu a znovu a nikdy Vás neomrzí. Skvěle popsaný příběh, popsání událostí za války. Podle mě super. Určitě doporučím i porovnání s filmem.

Dani56
03.09.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Stále se k ní vracím.

Scathia
25.08.2018 4 z 5

Klasika... nejlepší mi přišel začátek a příběhy o tatínkovi, miluju ho!!! :-))))