Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3068 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

Pazďa
17.03.2019 3 z 5

Třetí díl Skleněného trůnu se rozšiřuje z dějiště hradu a hlavního města prvních dvou knih do většího světa a nově sledujeme 3 různé dějové linky místo pouze jedné. Proto se může zdát že Dědička Ohně postrádá rychlý spád prvních dvou dílů, který obětovala pro budování většího světa a nových postav. Tato změna mi ze začátku nebyla úplně po chuti, ale ve finále jsou i s tímto dílem vesměs spokojený, akci nepostrádá a nové postavy jsou výborným obohacením série.

v.july
08.03.2019 3 z 5

Kdyby clovek necetl predchozi dil, tak diky opakovanym odkazum k predeslym udalostem se velmi rychle zorientuje v tomto dilu. Me tyto odkazy spise iritovaly. Prijde mi zbytecne se vracet k tomu jak se postava citila te noci, kdyz se neco udalo opakovane a temer se stejnou intenzitou, jako v predesle knize. Dej nabira na obratkach, je zajimavejsi. Carodejky jsou skvelym zpestrenim, jejich kapitoly me vylozene bavily. Ale to, ze kazda postava je krasna a dalsi je jeste krasnejsi mi prijde absurdni. Vsechny hlavni postavy jsou vykreslene jako nejkrasnejsi bytosti na svete a prijde mi to otravny.

ThrisaManx
06.02.2019 3 z 5

První díl byl super, ačkoli jsem k němu měla spoustu výhrad. Druhý díl byl skvělý a v mnohém předčil ten první. Na třetí díl jsem slyšela jen samé ódy, tak jsem byla zvědavá. A nakonec nevím, jak tuto knihu hodnotit. Věc, která mě iritovala ze všeho nejvíc...na každé stránce se Celaeně něco dělo až "do morku kostí". Morek kostí všude. Opravdu snad na každé straně. Autorka se zkrátka hodně ráda opakuje, a to je otravné a dobrý spisovatel by to dělat neměl.
Kapitoly o čarodějnicích mě zpočátku hodně bavily, krvelačné nemilosrdné čarodějnice se chystají do boje. Pak se ale z mé milé Manon stala citlivka, co si zamiluje své zvířátko, dělá ji problém zabít nepřítele a zachraňuje své sokyně, a to už pak vše ztratilo své kouzlo.
Kniha byla fajn, bavila mě hodně. Ale měla svá slabá místa a ke konci už jsem při čtení vyloženě trpěla, jak to bylo natahované. Ale určitě se těším na další díl.

sd1992
26.01.2019 5 z 5

8* z 5 možných.. více netřeba dodávat :D

SuJin
07.01.2019 5 z 5

Kniha se četla sama.

JankaV80
03.01.2019 5 z 5

Zatím se mi líbil každý díl, ale tenhle, ten jsem hltala. Ke konci už jsem se od něj nemohla odtrhnout. Jednotlivé postavy se vyvíjí a mění - Celaena a Dorian projdou změnou velkou; Chaol jako by nevěděl, jak se rozhodnout, jaká strana jeho zemi a jemu samotnému přinese užitek - a aby byl děj opravdu napínavý, objeví se postavy nové - Jeřáb Bělotrn (muž, který bude cvičit Celaenu) a Manon s Abraxosem (ač ona je nelítostná čarodějnice a on zákeřný wyvern, nelze je nemít rád). Třetí díl je prostě plný zvratů a člověku to nedá a rovnou sáhne po dílu dalším (a to jsem udělala i já) :)

denniys
23.12.2018 4 z 5

První díl byl pro mě zklamáním,druhý díl byl příslibem,že by tato série nemusela být tak špatná a třetí díl byl velkým překvapením..normálně se mi tato kniha opravdu líbila..zápletka je dospělejší,hlavní hrdinové vyzrálejší a nebabrají se jen ve svých milostných životech,příběh je už opravdu napínavý a nové prostředí a postavy mu dodaly šťávu..na poslední díl se doslova těším :)

Sam.Mischell
21.12.2018 5 z 5

Libi se mi nápad krutých čarodějek, které neznají slitovaní, tyto kapitoly čtu jednim dechem a těším se vždy na další.

Mitculka
13.12.2018 4 z 5

Budu si muset asi trochu zvyknout na tenhle dlouhý styl (do dalších dílů se to bude hodit :'-D). Pořád je to tak čtivé! Miluju ty vhledy do pocitů postav. Navíc přibyla spousta zajímavých nových charakterů, třeba Manon mě zprvu štvala, ale za chvilku jsem si ji opravdu moc oblíbila. Doufám, že zůstane i do dalších dílů. Jeřába jsem si také oblíbila. Jediná, která mi trochu nesedla, byla Sorscha, nevím proč, ale moje top oblíbenkyně to prostě nebude...oproti minulému dílu mi přišel taky Chaol trochu takový zvláštní, na konci se ale docela rozjel.
A vážně koukám, jaký svět zvládá S. J. Maasová vytvářet a držet. A jak se ten svět rozrůstá! Páni, těším se, až se vrhnu na další díly. Styl psaní téhle autorky opravdu za tu bichli stojí. :-)

dancav28
18.11.2018 5 z 5

Knížka mě moc bavila, vtahla mě do děje a byla jsem z ní okouzlena. Líbilo se mi jak se prolínají tři "pribehy" do sebe. Jeřáb se mi zalíbil a snad bude v dalších dílech. To samé Manon a Abraxos. Hned se jdu vrhnout na 4 dil

LadyHip
09.11.2018 5 z 5

Jsem nadšená, okouzlená a absolutně pohlcená. Víc slov netřeba. Poprvé jsem se u knížky normálně rozbrečela. Tahle ženská ví, jak se dostat čtenářům pod kůži...

TerryDee
07.11.2018 5 z 5

Já tu ženskou žeru. Po ne moc dobré dvojce přichází velmi ale velmi čtivá a zajímavá trojka. Nejspíš za to mohla změna prostředí a objevení nových postav. Velký podíl k tomu přidává Rowan neboli Jeřáb a potom i Manon s Abraxosem.
V knize se nám rozvíjí více příběhů a my tak můžeme sledovat osudy našich hrdinů. Mě osobně se nejvíce zamlouval ten s Aelin a Manon. Dění v Adarlanu nic moc.
Po přečtení jsem se musela vrhnout na další díl. Jinak to totiž nešlo.
P. S. Ta ženská umí napsat chlapa. Totálně zbožňuji Jeřába. Můžu říct, že se rovná Rhysandovi.

zuzka9645
05.11.2018 5 z 5

Bože, to bylo tak úžasné! Chvilkami sice nezajímavé, ale konec byl naprosto strhující. A pro mě bohužel i zdrcující. Ale na druhou stranu jsem i ráda, že to tak dopadlo. Knížka mi tak připádá víc realistická a krutá.

Emičkazknihy
22.10.2018 5 z 5

Když jedna láska zkončí, nová začíná. I když mě kniha ze začátku nepohltila tak jako předešlé díly. Vykompenzovala to později, drama a zápletky, byli stálím druhem příběhu lásky a vždy šli ruku v ruce. V některých chvílích jsem neodolala zuřivosti a opovržení, co se ve mě probouzeli. A živost z knihy přímo vyzařovala.

girdi
25.09.2018 5 z 5

Na tohle jsem čekala! Nadšení střídá naděje, že na téhle super vlně teď už pojedeme pořád dál...bylo to boží! Jsem ráda, že zajímavé postavy přibývají a ty původní se vyvíjí a děj se dále zaplétá i rozplétá a fiktivní svět je stále pestřejší a komplexnější. Fakt prima jízda!

krausmary
07.09.2018 5 z 5

Skvělé pokračování! Každým dílem se člověk noří hlouběji do děje a prozkoumává tenhle úžasný svět, což mě děsně baví. Přichází na scénu hodně nových postav i zcela nové neprozkoumané prostředí. Líbilo se mi, že se ve třetím díle začalo rozvíjet více dějových linek, linky Manon a Aelin mě bavily, ale u linky ze Zlomuvalu jsem se občas nudila, nejvíce u Doriana. Rowan/Jeřáb byl ze začátku jako osina v zadku, ale postupně jsem si ho oblíbila, podobně jako Aediona. Flashback do minulosti zase odkrývá kousek z Aelinina života a já doufám, že v dalších dílech jich ještě pár uvidíme.

Francesca14
05.09.2018 4 z 5

Velké zlepšení oproti předchozím dvěma dílům (hlavně oproti dvojce), ale pořád to není úplně ono... nevím, co "Dvory" měly a "Skleněný trůn" ne, ale kniha mě pořád místy nebavila a četla jsem ji dost dlouho na to, že není až tak tlustá. Každopádně jsem ráda za Jeřába, který celkem ujde, Aelin mám taky ráda a obzvlášť jsem si oblíbila Manon. Oceňuji, že Maas celkem zvládá postupný vývoj postav. Některé části skvělé napsané, konec dobrý, sem tam mi ale zkrátka přišlo, že se to vleče nebo mě to nenapínalo tak, jak by mělo. Obzvlášť zajímavý byl ale pohled do minulosti Aelin, naopak kapitoly ze Zlomuvalu mě skoro nebavily. Autorka má skvělý styl psaní a krásně vykreslený příběh, jen tomu ještě něco trochu chybí, doufám, že další díly už to mít budou a já se konečně do série opravdu zamiluju.

Gi-Gi
30.08.2018 5 z 5

tak super, už máme i elfího prince a král je mi fakt nesympatický, a to říkám velmi jemně, já chci další díl

tomasek5287
28.08.2018 5 z 5

Ve třetím dílu se najednou rozvíjí spousta dějových linek a o žádné se nedá říct, že není povedená. Rozvíjí se nám tu spousta fantasy prvků, které jsem od začátku tak hladově vyhlížel, objevují se tu nové postavy, dozvídáme se více a více z příběhu Eriley a Cealeny a několikrát jsem měl za dobu četby ten známý hlad po dalších a dalších stránkách a to se o předchozích dílech upřímně moc říct nedalo. Až na plitký, přehnaný... dobře, šokující konec jsem byl velice spokojený navzdory, ne moc kladným pocitům z předchozích dílů, tenhle byl skvělý.

asodomkova
14.08.2018 3 z 5

Kniha opravdu zajímavá, ovšem mě nezaujala tak, jako předešlé díly. Nevím co se stalo, ale kniha mě snad tak prvních 200 stránek nebavila, pak se to konečně rozjelo a začalo mě to bavit o trochu více, avšak i přes to jsem se musela přemáhat, abych knihu četla dál dál a dál.