Dědička ohně

Dědička ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281807/bmid_dedicka-ohne-wNH-281807.jpg 5 3058 466

Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu osvobodit a využít pro své plány. Je dědičkou ohně a popela a neskloní se před nikým.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heir of Fire , 2014

Tofinka
29.04.2018 4 z 5

Tento díl mi připadal oproti prvním dvou slabší, také už si více všímám podobností s Dvorem... Což nemohu říct, že by mi to vadilo :D. Doufám, že v dalším díle se ten děj pořádně rozjede...

n.ezn.amy
23.04.2018 2 z 5

Doufal jsem, že další díl série bude lepší než předchozí. Ano určitý posun zde je, Celaena je podrobena výcviku mezi vílami a učí se zvládat své magické schopnosti. Bohužel pro mě ani v tomto díle neztrácí nic ze své nesympatické povahy rozmazleného děcka. Co je pro mě naprosto nepochopitelné, proč musí spisovatelka dávat do románu homosexualitu.

zinon
18.04.2018 5 z 5

Tento díl byl lepší, jak předchozí. Hlavně dějová linka Aelin byla skvělá. Konečně jsem si tam kromě Doriana oblíbila i jiné postavy a to hodně. Hlavně Aediona a Sokola. I Chaol už mi tolik nevadí. Jen se musím usmívat, jak jsou některé skutečnosti hodně podobné jako v sérii Dvorů...ty stejné nápady v trošku odlišném provedení.)

Mufurufus
12.04.2018 2 z 5

(Obsahuje SPOILERY)
Musím říci, že tato kniha a vlastně i obě předešlé byli pro mě docela zklamáním a aniž bych pídil po tom odkud autorka pochází, tipoval jsem že se jedná o autorku americkou. Celý styl jejího psaní je totiž velmi podobný americkým filmům z 80 let - velký neohrožený hrdina ze kterého jde strach a kterého se všichni bojí, se protlouká celým dějem až k závěrečnému souboji a v tomto finálovém souboji, jak už to bývá u těchto brakových amerických filmů, hlavní hrdina dostává strašné kapky a doslova až s posledním dechem, jako bájný Fénix povstane z popela a svého soupeře teprve poté rozdrtí. Teď mám na mysli hlavně první díl z této série a jeho finálový souboj.
Co mi však u této autorky a této série vadí nejvíce není její "brakovost", ale skutečnost, že dost často zapomíná co nám vlastně v minulých kapitolách sdělila a často si protiřečí, jako například v případě čarodějek. Tuším že ve druhém díle se dozvíme, že čarodějky jsou nesmrtelné a nelze je zabít jinak, než že jim setnete hlavu, ale zde ve třetím díle v jedné z kapitol, když se Mannon stane vůdkyní letky a společně se svými spolubojovnicemi oslavuje své vítězství, její zástupkyně jí uzme pohár a ochutná jej se slovy, že by jí mohly soupeřky chtít otrávit!!! WTF? Tak jsou čarodějky nesmrtelné a lze je zabít jen odtětím hlavy a nebo nejsou nesmrtelné? A to upozorňuji že takovýchto rozporů je v sérii více. Osobně si myslím že autorce to prostě v té chvíli přišlo Cool a tak to tam sekla bez ohledu na to co nám již dříve sdělila. Podobný případ je i v prvním díle a to sice když Cealenu před finálovým soubojem nechá vévoda Perrington přiotrávit. Z logiky věci nemohu pochopit, jak napadlo vévodu Perringtona nechat podat Cealeně právě tento jed, když byl osobně přítomen zkoušce, kde Cealena pouhým čichem a zrakem tento jed poznala. Ano, leckdo může namítnou že Cealena jej nepoznala a že jí napověděl jeden ze soupeřů, ale to vévoda Perrington nemohl vědět. Logicky by přeci nenechal Cealeně podat jed, který předtím podle jeho zjištění při zkoušce bezpečně poznala . Co musím ještě podotknout že mi na autorce vadí, je její předvídatelnost. Velmi často se stává, že budoucí děj lze velmi snadno předvídat, jako třeba v závěru tohoto dílu, kdy Chaol příliš okatě sděluje, že chce dostat Doriana a Sorchu z hradu a odvézt je klidně i násilím do Anielle. V tu chvíli je vám jasné že nikdo nikam nepojede a vše dopadne velmi nedobře. Odhalení plánovaného odjezdu je už snad fraškou úplnou, kdy nám král oznámí, že plánovaný odjezd odhalil tak, že Sorcha coby letitý povstalecký špeh na hradě, prostě jednu zprávu neodeslala svému kontaktu, ale hodila ji do koše a tam ji našla její "nadřízená" a aktivně ji donesla králi. WTF? Musím říci že mě tato série hodně nebaví, ale jelikož nerad utíkám od rozdělané práce, celou sérii nakonec dočtu.

Kačkaknihomol
09.04.2018 3 z 5

Doufám, že ze svých rozběhaných myšlenek něco vyloudím. A bude to těžké.
První díl mě nadchl. Nový neoťukaný svět, nějaká drsná hrdinka a něco jako Hunger games. Od druhého dílu jsem byla lehce na vážkách, jak knihu hodnotit, a to že mě moc nebrala jsem připisovala lehké čtecí krize. Začínám mít ale pocit, že Sarah není zrovna pro mě.
Prvních dvě stě stránek byl menší očistec. Spousta lidí nadchlo, že se tu seznámíme s novými postavy, ale sakra, vždyť tam nebyl ani ždibíček akce. Pak jsem se tak nějak chytla, ale stejně se mi střídaly stavy, kdy to bylo baví, nebaví. Autorka toho hodně vsadila na popisy. Její styl je fajn, ale děsně rychle se "očte". Ani nemluvě o popisech typu: "její medové vlasy zazářily ve zlatavém slunci".
V knize se střídají pohledy postav. Není v tom žádný guláš, ani jsem se neztrácela. Ale jde o to, že jsem měla děsnej problém s Chaolem, skleněný hrad a povstalecké strategie už prostě nebyly ono. Nějakej ten milostnej poměr s léčitelkou by ušel, ale Chaola vyškrtnout.
(Obsahuje SPOILERY)
Musím říct, že mě na celé knize nejvíc štvala Cealena, Aelin, nebo jak se sakra jmenuje. Prostě takovej novodobej x-men, kterej nejen že se má stát královnou a zcela teoreticky by mohl zachránit celej svět (KLIŠÉ), ale taky je sexy, dokáže protivníka zpacifikovat jediným pohledem a navíc má super-mega-úžasný schopnosti. Jo, a taky nějaký to trauma, aby nám jí bylo líto. Ale abychom jí zase měli chuť zavraždit, střídá borce jako ponožky. Vystřídá se tu někdo z vyšších vrstev (Dorian), pak ten kdo jí na začátku nenávidí (Chaol) a nakonec týpek s tetováním (Jeřáb, ale spíš Rowan, Jeřáb je hrozný). Další postavy jsou v pohodě.
Doufám, že čtvrtý díl bude stát za to. Protože tenhle díl mě zrovna neutvrzuje ve fámě, že Sarah J. Maas je nejlepší autorka pod sluncem.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tak další díl ze série Skleněný trůn je přečtený musím říct ,že opět jsem byla spokojená . Sice ze začátku to bylo volnější ,ale pak příběh nabral na intenzitě a četl se jedním dechem . Už se těším na poslední díl a na celé vyvrcholení příběhu.

Teriberi
02.04.2018 5 z 5

Opět úžasná

Anonymní
31.03.2018 4 z 5

Ze začátku, takové nudnější a děj působí až smutně, ale hodně rychle jsem se začetla a celá kniha byla skvělá stejně jako ty předchozí. Můžu jen doporučit! :D

Josefie
31.03.2018 3 z 5

Pro mě byla kniha jedno velké zklamání. Kniha byla neuvěřitelné nudná a doufala jsem že konec to zachrání, ale žádná sláva. Jednoduše řečeno, tento díl byl úplně o ničem.

Peťule159
24.03.2018 5 z 5

Boží :) Jsem moc ráda za nové postavy ..které jsem si hned zamilovala :) Tento díl byl zase strhující a napínaví a boží, boží a zase boží :) A hurá na další díl :)

LadyKet
23.03.2018 4 z 5

Tak tento díl také nebyl zas tak špatný. Nějaké mouchy měl, ale zas byl dost akční, takže děj hezky utíkal. Docela jsem i zvědavá, jak to bude pokračovat...

MišelFly
23.03.2018 5 z 5

Doporučuji! Úplně jsem se zamilovala do této knihy a těším se na další díl!

Baru99
19.03.2018 5 z 5

Přála bych si vědět, koho napadlo přeložit jméno. Vždyť to se přece nedělá :D Zvlášť když se Rowan jmenuje Jeřáb, ale jeho druhá podoba je jestřáb. Je to poněkud matoucí...
Když pominu tohle, Dědička ohně se mi zatím líbila nejvíc. Nepřišla mi nudná, naopak jsem ráda, že se určité záležitosti natáhly.
Nejlepší věci, prostě potřebují trochu času...

Sima890
04.03.2018 5 z 5

Úplně mega čtení. Moje největší výtka je, že přeložili jméno. Rowan je v originále a tak to mělo i zůstat a ne to přeložit..
Jinak krásná kniha.

Wolf012
01.03.2018 5 z 5

Opět, jsem nadšen z příběhu a plno zvratů

Dellanir
23.02.2018 4 z 5

Rozbeh biedny až sa mi do toho veľmi nechcelo,ale napodiv potom ma to chytilo aj keď kniha bola trochu odlišná od prvých dvoch. Neviem v akých časových úsekoch písala autorka jednotlivé knihy, no zdá sa mi akoby každým ďalším dielom písala vyzretejšie, dospelejšie a výsledok je potom o poznanie kvalitnejší.

Narissa
23.02.2018

To se nedá. Vážně ne. Omlouvám se všem milovníkům této série, ale už to vážně nejde. Nemůžu použít jiné slovo než nuda. Ať mi nikdo neříká, že konec stojí za to, když se člověk musí prokousat 300 stránkami, než se něco začne dít.
Takže za mě vážně ne. Už od prvního dílu jsem s tím měla problém, ale tady nepomůže ani veškeré přemáhání se. (A to upozorňuji, že Dvory mám ráda. A hodně!)

Denisa153
12.02.2018 3 z 5

Po prvních dvou dílech, které byli skvělé, je tento díl dost nudný. V podstatě tam nebyla žádná akce a nic moc se nedělo. Jediné pasáže, které se mi líbili a bavili mě byli ty s Manon.

Evisis
12.02.2018 4 z 5

Abych pravdu řekla, čekala jsem od knihy víc. Často byly pasáže nudné, zbytečné a do čtení jsem se musela nutit. Naopak mě relativně potěšily nové postavy a později vývoj vztahu mezi Aelin a Jeřábem :).

LucyBooks
06.02.2018 5 z 5

Pokračování si opět udrželo laťku. Děj byl velice napínavý, nechyběla v něm akce - hlavně na konci. Konec navnadí na pokračování :-).