Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4578 4578

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Nelíísek
04.05.2017 5 z 5

Velmi pěkná fantasii až na ten milostný trojúhelník ten to trochu kazí, možná víc než trochu a od nájemné vražedkyně která je postrachem celého království bych čekala trochu méně *SPOILER* princeznovské chování, i když podle děje zřejmě princeznou je nebo spíše byla. Jinak mě knížka opravdu nadchla a ten konec byl tak plný tajemstvím... určitě se k této sérii vrátím*SPOILER* PS: Držím palce Chaolovi, Doriana bych si já osobně vzala maximálně jen kvůli té knihovně…

HODNOCENÍ: I když bych za ten milostný trojúhelník dala známku 4… Tak se přikloním k hodnocení 5, Protože si mě tato série prostě získala!

malinkamajinka
28.04.2017 4 z 5

Prvních 100 stran byla nuda a nebavilo mě to, ale pak to bylo super a hodně fantasy. Ale proč je tam zase milostný trojúhelník? :DD :(

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Vyborny uvod do noveho sveta! :-) pekny pribeh, napatie, zaujimave drobnosti. Urcite na 4*.
Len sa bojim ci to nebude ako vecna klasika -logii, ze kazdy dalsi diel bude horsi a horsi a ze to naj som uz citala.
Minus za klise "hrdinka co si so vsetkym poradi a ked nahodou nie, tak ju dakto zachrani plus dvaja super hrdinovia, medzi ktorymi si vlastne nevie vybrat". Za mna to vyhrava Chaol.

Mixam
26.04.2017 3 z 5

Mám fantasy rád, už řádku let, proto mě knížka zřejmě nepustila. Děj je táhlý, ke konci zase na pohled uspěchaný a kniha spíš sleduje vztah mezi Princem, Velitelem střáží a hlavní postavou. Zbytek příběhu se mi zdá odsunutý na druhou kolej, což je škoda, jelikož by se mi líbil víc v popředí. Každopádně se to dá zkousnout, horší je, že celá kniha je velmi předvidatelná už od prvního uvedení do děje. Přes to vše jsem pokračoval k dalším dílům a jsem rád.

kytka25
25.04.2017 5 z 5

1. Jasně, mělo to svý mouchy, nebylo to dokonalý ani tak úplně "drsný" jak se z anotace zdá, ale... je to první díl ze šesti, takže se dá tušit, že tohle bude "rozjezd".
2. Co se týče postav, já byla spokojená, s vražedkyní jsem neměla problém, jak mnozí tvrdí a kapitán i princ se mi moc zamlouvali, trojúhelník mi nevadil, na nic si nehrál a bylo to jasný už od první kapitoly. Tady je na místě připomenutí, jakého je kniha žánru (ya fantasy) a podle toho je k příběhu třeba taky přistupovat!
3. Pokud jde o pro mě ABSOLUTNĚ nepochopitelné přirovnávání k HG... zajímalo by mě, kdo tuhle fámu vypustil jako první, dokud jsem si o téhle údajné podobnosti nepřečetla, ani omylem by mě to nenapadlo, takže jednou pro vždy - ne, není to tomu podobný!
4. A děsně se těším na další díl, určitě se to víc rozjede, Celaena začne řádit jak černá ruka a celý se to pěkně zamotá ;)

SmoulikCZ
25.04.2017 5 z 5

Opět nezklamalo. Mám rád fantasy pro děti, i když už podle věku dítě nejsem. Stejně si na tom budu ujíždět pořád.

Elea
24.04.2017 2 z 5

Nesmírně naivní a předvídatelné zpracování příběhu Popelka 100x jinak.

Kiwi24
20.04.2017 5 z 5

Ach, milostný trojúhelníku, proč tě všichni autoři tolik milují?! krásná kniha. vtáhlo mě to do příběhu, a uplně nejvíc, se mi líbí Celaenin zápal pro kniy. proto říkám: GET MARRIED DORIAN HAVIRALD, AND HAVE HIS LIBRARY!!!!!!!!

padajicidvere
20.04.2017 4 z 5

První jsem od autorky četla Dvůr trnů a růží. Ano, je tu také trojúhelník. Ano, ona je lovná zvěř i lovec zároveň. Ano, on je vznešený a ona "obyčejná". Ano, má splnit úkoly. Ale je tu něco, to NĚCO, co tento příběh dělá jiným. Atmosféra, okolí. Mnoho podobného ale pořád rozdílné. Celaena si mě získala svou vášní pro knihy a svou povahou. To že se nenechala zviklat a vybrala sebe místo "nich" (místo jich dvou), na mě udělalo ohromný dojem. Těším se na další díl:)

bara6331
19.04.2017 4 z 5

Fantasy kniha pro děti a mládež.. to já opravdu už nejsem, přesto mám tento styl ráda. Pro mladé slečny nechybí "nečekaná" romantická zápletka, ale není to hlavní téma a to je dobře. I když u podobných knížek člověk dopředu ví jak to dopadne, stejně se tam objeví pár překvapení. Doufám jen že druhý díl bude víc akční. Každopádně jako oddechovka, která se čte sama je to super.

violet1313
17.04.2017 4 z 5

Sklěněný trůn je skvělý. Ačkoliv se na něj teď dívám zpětně po tom, co jsem přečetla další díly série a vidím, jak moc se autorčina díla lepší každou knihou, byla jsem unešená. Ačkoliv je v knize romance, není kvůli ní potlačen zbytek děje.
Ze začátku bylo těžší se do děje pořádně dostat, ale asi od šedesáté stránky jsem příběh doslova hltala.
Doporučuji všem, kteří ocení Young Adult fantasy knihy!

Mamosvain
14.04.2017 4 z 5

Nádherně napsaná kniha - er-forma je zde použita úchvatným způsobem a příběh je na správných místech vyprávěn správnou postavou. Knihu jsem si původně vybral kvůli obálce - Celaena na ní vypadá opravdu vražedně a děj mě nezklamal. Jedinou výtku mohu položit - v tomto prvním díle je opravdu minimum akce. SJM přeskakuje spoustu zkoušek a jen nám v jedné větě vysvětlí o co zde šlo a někdy naopak až příšerně roztahuje pasáže s popisem oblečení a nebo jaké má chlap tělo pokryté mnoha vypracovanými svaly. Takovéto pasáže je občas schopná roztáhnout pak třeba na jednu celou stránku a zkoušky naopak zkrátit do jedné věty.
Jinak charaktery postav jsou báječně promyšlené. Celaena - nejlepší zabiják na světě, Dorian - podceňovaný, sukničkářský sym krále, Chaol - kapitán strážne, který má strach ze svého otce a zabíjení a Nehemia - vychytralá princezna zotročené země.
Knihu stoprocentně doporučuji přečíst ;)

Safienka
11.04.2017 4 z 5

Konečně jsem se ke knize dostala a užila si ji... Místy lehce natažené, ale těším se na další :) prý to bude ještě lepší!

Suou
05.04.2017 5 z 5

Perfektná kniha o super maniačke :D ale prišlo mi, že to potom ku koncu bolo viac zamerané pre naivné dievčatka ... milostný trojuholník ... ah už je to všade ...
Ale kniha ma dostala a dosť ma bavila.

paprika75
02.04.2017 5 z 5

Je to kniha určená pro děti a mládež a to já už nějakou dobu nejsem ... ale moc mně to bavilo. Přečetla jsem ji za víkend a téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Celaena se mi moc líbí a moc se těším na další díly. 4-5*

LadyAlis
02.04.2017 5 z 5

Pokovaď někteří váhají nad tím, jestli číst další díly či ne, tak jednoznačně doporučuju pokračovat v dalších. Nehledě v dalších pokračování jsou i některé věci lépe popisovány například vraždy, boje a podobně. :)

nycol
01.04.2017 4 z 5

U me dobry. Oddychovka, trochu bubaku, trochu duchu :), trochu od vseho, cetlo se to samo. Mohlo by to byt vic drsnejsi, jak slibuje obal, mohlo by byt mene vzdychajicich jinochu:), ale i tak 4 hvezdy a zkusim dalsi dily.

Neme
01.04.2017 3 z 5

Nemůžu říct že se splnila má očekávání.... čekala jsem trošku drsnější příběh a ne to že hlavní hrdinku pořád někdo lituje za to co si vytrpěla (vždyť je vrah sakra). Čekala jsem vražedkyni která má srdce z ledu a vůli z oceli jak knížka slibovala :D Místo toho jsem našla, až příliš sebevědomou a zároveň přecitlivělou, dospívající holku kterou všichni obdivují a v prvních několika kapitolách se do ní zamilují dva ústřední muži knihy... a už od začátku čtení zhruba víte jak to bude pokračovat. Začátek ještě celkem ujde, ale druhá polovina.. :/ přesto jsem dočetla a i když jenom kritizuji, šlo to celkem rychle. Čtení při kterém nemusíte moc používat mozek a nečekáte nic extra

EricNor
29.03.2017

Asi to neni pro me. Mam rad fantasy a zenske hrdinky mi nevadi. Jen je to strasne zromantizovane. Kruta asasinka, milujici pejsky a konicky a pejsci zase milujou ji, prestoze vrah musi proste byt svine a psi svini poznaji. Hned na zacatku nam predstavi i dva dostatecne muzne a mlade muze, ke kterym si hrdinka asi bude neco muset zacit. Nejdriv teda budou jako na sebe zli, aby si pak mohli padnout do naruci a romanticky se pomilovat. Take variace hunger games. Ale hodnotit budu, jen jestli prectu.

Bookgirl
27.03.2017 5 z 5

Úžasná, dechberoucí fantasy knížka, od které jsem se doslova nemohla odtrhnout.