Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4612 4612

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

MonicaMonique
13.09.2017 4 z 5

Dávám 4* a to z toho důvodu, že jsem čekala o něco víc akce. Přesto se kniha příjemně četla.

Deny2002
13.09.2017

Vážně lidi, nejlepší série knih ever! Miluju! Úplně všechno ze serie miluju.
SPOILER- Nad Chalolem ani Dorianem vůbec nepremyslejte, stejně to bude nekdo jiny... :) Není zač :):) :*

Ivka222
08.09.2017 5 z 5

Veľa kníh je napísaných s nudnými pasážami, ktoré by ste najradšej preskočili a išli ďalej. Ale u tejto som to nepostrehla. Hneď od začiatku som vedela, že ma knižka bude baviť. Veľmi príjemné čítanie, kde si obľúbite hlavnú postavu (teda čítam u niektorých komentoch, že nemáte až tak radi Caelanu, ale neviem prečo :D). Veľmi sa teším na pokračovania, ktoré som si kúpila :) Čiže šup šup čítať :D

---Spoiler---
Je zaujímavé spoznávať postavu Caelani, kde presne vidno, že každý bojovník ma svoje slabiny, a hlavne že nech je akokoľvek silná a zručná, vždy to bude dievča s citmi. Milostný trojuholník bude ešte zaujímavý.. ešte neviem komu budem fandiť :D možno Chaol

Dolik13
06.09.2017 4 z 5

Budu nejprve kritický. Čekal jsem něco jiného, očekával jsem příběh založený především na turnaji 24 bojovníků, avšak boje probíhaly okrajově, hlavní náplní příběhů jsou intriky, a musím říct, že se mi to líbilo. Trvalo mi než jsem si oblíbil hlavní hrdinku, avšak následné propletené a rozvíjené charaktery se mi začaly velice zamlouvat. Chaol i Dorian skvěle do příběhu zapadaly. Kniha se četla jedna báseň, ovšem v závěru musím opět trošku kritizovat, a to závěr po posledním boji. Myslím si, že celý příběh se dal uzavřít lépe.

PS SPOILER!!! : Jsem jediný, kdo si naivně myslel, že tím vrahem, co sápe a zabíjí oběti je Dorian a jeho psi? :D

J.polakova
05.09.2017 4 z 5

Miluju ji

ketvin
31.08.2017 5 z 5

Hned od první kapitoly jsem věděla, že tohle bude sakra dobrá série. A je. Nedalo se skoro přestat číst.
První díl je úžasný, postavy jsou promyšlené, sympatické, člověk se s nimi hned "sblíží" a záleží mu na nich. Celaena (prostě Selena :D tahle cize napsaná jména mě ničí) je skvělá, zezačátku si o ní člověk říká "proč sakra nemá koule" při jednání s králem, ale časem jí člověk pochopí. (Kdo nečetl, tak nepokračujte, nechci spoilerovat.) Přiznám se, že mi bylo hned jasné, že tu bude milostný trojúhelník a hrozně jsem fandila Dorianovi. Když začalo být jasné, že to tak úplně jednoduché nebude, bylo mi to nejdříve "proti srsti", ale kniha je tak dobře napsaná, že čtenáře přeorientuje na Chaola a člověk jim fandí. Kniha je prostě skvělá, úžasný start! :)

Kate_Hall
30.08.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná a četla se jedním dechem. Jsem ráda že nechala autorka knihy konec otevřený, protože už jsem zvědavá co se dočtu ve druhém dílu ! Knížka mě nutila pořád myslet kdo je kdo a jak to dopadne, pro mě tedy spokojenost. Někdy mi vadilo jak se dalo pokračování trochu vyčíst.

kokobela
29.08.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. Nemohla jsem se do knihy začíst. Ovšem téma bylo originální. Dále mi vadila er-forma. Mám radši když hlavní postava popisuje svuj příběh sama

Nellie18
29.08.2017

Anotácia nám už odhalila, čo bude Celaena Sardothien zač. Teda vlastne klamala nám. Ale nie úplne. Celeana je naozaj nájomná vrahyňa a zabíja to áno, ale zabudli zmieniť, ako moc dievčenská popri všetkom Celeana je.

Pre celú recenziu môžte kliknúť na odkaz tu http://nelliesbookssk.blogspot.hr/2017/08/tron-zo-skla-sarah-j-maas.html?m=1
a poprípade sa pridať do pravidelných čitateľov, pokiaľ ťa moja prvá recenzia zaujala

katallinka
27.08.2017 4 z 5

Tak i přestože se mi dvůr trnů a růži od této autorky líbil mnohem víc je i tento příběh velmi povedený a rozhodně budu pokračovat s dalšími díly této série

sd1992
24.08.2017 5 z 5

TAK TOHLE PROSTĚ MUSÍTE MÍT! Já, coby ne příliš velká zastánkyně fantasy young adult stylu jsem NADŠENÁ! Tahle série je láska na celý život.. :D Sarah J. Mass oponuje neskutečně chytlavým stylem psaní... napínavé od začátku do konce, výborně propracovaná minulost každé postavy prolínající se s aktuálním dějem, vývoj děje není předvídatelný, všechno popsané do takového detailu, že vás kniha nemůže nestáhnout do děje... a to nejen první díl Skleněný trůn, ale všechny díly série... přečetla jsem během 3 týdnů všech 5 doposud vydaných dílů a můžu vám zaručit, že se to jen stupňuje a každý díl je lepší a lepší... už ať je polovina září a vyjde ŘÍŠE BOUŘÍ! NEVÁHEJTE!! S.J.M. je fakt královna mezi spisovateli...!

moncakovinka
22.08.2017 4 z 5

Knihu jsem četla ve věku 22 let, takže určitě není jen pro náctileté. Za nejdůležitější považuji říct, že se dle mého názoru jedná o vydařené fantasy s hlavní hrdinkou ženského pohlaví, což bylo poprvé od pár dětských titulu. Výborně se to čte, skvěle vás to vtáhne do děje. Jen doufám, že autorka udrží celou sérii, nerada bych viděla dílo upadat.

Zorka25
17.08.2017 5 z 5

Krásná kniha, pro náctileté úplně ideální. Někdy vtipná, napínavá, občas i obojí najednou. Krásně napsané, čtivé.

GraceC
16.08.2017 5 z 5

Kniha byla takovou oddechovkou od nějakých složitějších literárních děl, každopádně se mi moc líbila a vtáhla mě již po pár kapitolách do děje. Ihned se pouštím do druhého dílu!

tereza7914
03.08.2017 4 z 5

Kniha mě bavila. Četla se rychle, nebyla vůbec nudná, ale děj byl poněkud nepřekvapivý. Bylo jasné jak to skončí. A od konce jsem čekala víc, bylo to už poněkud přitažené za vlasy a trochu řekněme odfláknuté. Co se týče druhého dílu, pořád jsem se nějak nedostala přes 3. kapitolu. Uvidím, zdali se k tomu ještě vrátím. Všichni říkají že další díly jsou bezva.

Bookworm11
02.08.2017 5 z 5

Hodně jsem o této knize slyšela a kamarádky mi ji vřele doporučovaly. Jakmile jsem si přečetla prvních pár stránek, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Tamten
02.08.2017 4 z 5

Čtivé, zábavné, bez hlubokých filozofických myšlenek. V ději sice není nic neočekávaného, ale rozhodně to neznamená, že by knížka byla nudná. Jen škoda konce, tam kniha ztratí trochu spád a místo velkolepého finále je spíše takový útlum - jako by se už vše chystalo na další díl, místo aby se pořádně dotáhl první.

Hilda_
30.07.2017 2 z 5

Tak od tohodle jsem teda čekala mnohem víc.. a to jsem se na to tak těšila.. ale jak už tady někdo psal, vražedkyně se chová jak zamilovaná puberťačka a kapitán stráží je hotovej z toho, že zabil zlýho člověka... dějově se tam ani nic moc nedělo... a přitom by z toho nápadu šlo vytěžit mnohem víc.. Abych pravdu řekla, přišli mi to skoro jak série selekce, která se mi ale líbila víc, protože si na nic nehrála a prezentovala se jako romantická knížka. Tato knížka slibuje něco, co v ní není.

PavlinkaL
26.07.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoci a řeknu, že jediná osoba, která se v téhle knize choval aspoň trochu rozumě je Choal. (Myslím z hlavních postav) Ale bylo mi líto i Katlein. Ale co do nich můžeme chtít, vždyť jsou to skoro ještě puberťáci. Jinak byl příběh dobrý a určitě si přečtu pokračování, jen proto, abych je všechny viděla dospět. :)

Schullerka
25.07.2017 4 z 5

K této sérii jsem se chystala už pěkně dlouhou dobu. A nezklamalo mě to. Naštěstí jsem nečekala vyloženě knihu o nájemném vrahovi, kde se objevuje jen krev, násilí a smrt. Je to přece jen YA fantasy, kde vždy alespoň trochu, s postavami třískají hormony. Ale to mi neva.

Kniha je jen rozjezd do celé série, i když má svojí vlastní zápletku jsou to jen základy pro další příběh. Nebo tak jsem to alespoň vnímala já. Zápletka knihy mě bavila, ačkoli by bylo fajn, kdyby autorka více popsala samotné zkoušky a ne se o nich zmínila jednou větou, jak to v některých případech bylo. Občas mi chybělo trochu více popisování prostorů, osob atd. Ale zase to rychle ubíhalo. Kniha je nesmírně čtivá a to je asi její hlavní plus. Navíc Celaena a další postavy v knize byly ve směs sympatické, takže mě nic od čtení neodhánělo. Na další díl se těším a jen doufám, že se pořádně rozvine silnější dějová linka, která se potáhne celou sérií.