Skleněný trůn

Skleněný trůn
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4612 4612

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Carol96
26.11.2017 5 z 5

I když se jedná o young adult knížku, tak musím říct, že mě opravdu bavila od začátku do konce. Myslím si, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Příběh byl velice hezky vymyšlený, i když musím říct, že se trošičku podobal knize Jiskra v popelu, kterou jsem nedávno četla. Ale vůbec to pro mě nebyl problém, protože autorka psala jiným stylem, než je psána Jiskra v popelu.
Na knize mě hodně bavil ten „milostný“ trojúhelník mezi Celaen, Dorianem a Chaolem. Stále jsem přemýšlela nad tím, koho si vybere. Nejprve to vypadalo na Chaola, poté na Doriana. Koho si vybrala, zjistíte, když si knihu přečtete.

Styl psaní pro mě byl stoprocentně vyhovující. Neměla jsem problém s tím, že bych se do knihy nemohla začíst nebo něco podobného. Knížka má necelých 400 stránek, což je podle mě takový průměr mezi knihami. Měla jsem jí přečtenou opravdu rychle. Po přečtení této knihy, jsem měla velké nutkání jít do knihkupectví a koupit si hned druhý díl, protože jsem byla opravdu nadšená.
Knihu vřele doporučuji komukoli, kdo má rád fantasy. I když je tato kniha určená pro mládež, tak si myslím, že si v ní najdou zalíbení i dospělí. Velice se těším, až se pustím do druhého dílu, a doufám, že se mi bude líbit minimálně tak, jako se mi líbil tento.

HODNOCENÍ: 96%

MinaAmina
23.11.2017 5 z 5

Kniha mě jednoduše nadchla. Po pár stránkách vtáhne čtenáře do děje tak, že knihu nelze odložit.

Anonymní
18.11.2017 5 z 5

Knížka mě chytla už na začátku a přečetla jsem ji jedním dechem. Mohu jen doporučit! :)

JajaCZ
14.11.2017 5 z 5

Som naozaj prekvapená :) Čakala som slátaninu pre násťročné pubertiačky a dostala celkom sympaticky a vydarene spracované fantasy. Teším sa na ďalší diel, dúfam, že bude minimálne tak zábavný ako tento :)

Natylele007
12.11.2017 5 z 5

Úžasná! Všem vřele doporučuji. Přečtená na jeden nádech. Konečně nějaká silná hlavní hrdinka

asodomkova
10.11.2017 5 z 5

Moc vydařená kniha. Dokonale jsem se vcítila do hlavní hrdinky. Vždy se mi rozbušilo srdce, když Celena zažívala nějakou akci. Líbilo se mi, že se boj křížil s romantikou. První díl, byl velmi vydařený a myslím ( tedy podle mě) nejvíce vydařená kniha z celé série.

Elern
04.11.2017 3 z 5

Celaeno Sardothien, i když jsi zabiják, tak jsi po dlouhé době děvče, které jsem si oblíbila.
Měla bych k tobě jenom jednu výtku a to tu, že tě stvořila a sepsala žena. Nevím jak je to možné, ale u fantasy se to dá vždycky nějakým způsobem poznat. Hned ze startu, kdy přicházíte do Endovieru jsem čekala od knížky napětí, dost akce, umu ze strany vražedkyně, ale ono nic. Od poloviny knihy se to strašně vleklo. Čekala jsem víc, když má tak vysoké hodnocení. Každopádně mě zaujala a jestli sáhnu po dalším pokračování tak doufám ve větší akci a méně tlachání.
Jinak velké plus dávám závěrečnému souboji! Pro mě s pasáží z Endovieru nejlepší části knihy. Naprosto zbytečný mě naopak připadal milostný trojúhelník. Chaol mě byl daleko sympatičtější než princátko.
Tak snad na viděnou příště Celaeno ...

Katnissia
30.10.2017 5 z 5

Naprosto skvělá série. Hlavní hrdinka mi je velice sympatická. Děj prvního dílu není zase tolik originální, ale přesto se moc dobře četl. Tuto autorku mám ráda a rozhodně si koupím a přečtu celou sérii. Tato série si u mě v knihovně zaslouží své čestné místo.

Kuki007
25.10.2017 3 z 5

Za mě teda takových 3,5 hvězdiček, zbytek si šetřím na ostatní knihy téhle rozsáhlé série. Bavilo mě to, chytlo mě to, ale když jsem se po dočtení podívala na zadní obálku a viděla jsem "srdce z ledu", nějak jsem to v Celeaně (aspoň zatím) neviděla. Když má někdo v osmnácti pověst brutální vražedkyně, vypadá to podle mě holt jinak (a nebo jsem moc ovlivněná všemi filmy, kde se objevují nepřekonatelné ženské hrdinky - což už je na druhou stranu ale taky přehnané a vadí mi to ještě víc, než Celeana.)
Takže jo, nemůžu se dočkat, až se pustím do druhého dílu, protože si od téhle série slibuju hodně a věřím, že příběh bude jen lepší a lepší.
Jo, a pokud se tvoří nějaké fankluby ohledně mužských hrdinů, tak jsem team Chaol! :)

Zornaddie
20.10.2017

Ne! Ne, ne, ne. NE! Naprostá nuda, nedočteno!
Doufám že Dvory od Maasové budou lepší!

Jaruš7
15.10.2017 4 z 5

I.díl ze série Skleněný trůn.
Asi jsem si našla knižní náhradu za jinou Trůnovou ságu, tu upřednostňuji v jiném formátu.
Tato jak z "Poděkování" vyznívá deset let vyzrávala než vyšla.
Co na první pohled zaujme je kresba hrdinky, které můžeme vytknout jen to, že je kresba osamělá, tedy jen na obálce, jinak ztvárnění je skvělé.
Kniha má ideu, vizi, napětí a pohádkové kouzlo a co hlavně pokračování, které se zdá slibné.
Citát: "Mám hudbu ráda, protože když ji slyším...ztrácím se v sobě, jsem současně očištěná a naplněná. V mládí jsem chtěla být léčitelkou.Hudba mi ten pocit připomíná."
"Někteří rodiče tlučou své děti. Ti moji mě navíc trestali hodinami tance. To jsi musel být velmi zlobivé dítě, uznala."
Gladiátorská cesta za prestižní službou v tyranii zla s nedohledným snem o svobodě bez okovů.

Ownkai
14.10.2017 5 z 5

Skvělá a až neuvěřitelně čtivá kniha. Těším se na další díly.

MišelFly
13.10.2017 5 z 5

Knihu jsem si velice zamilovala a můžu ji jen doporučit. Hlavní hrdinka mi neuvěřitelně sedla a celý příběh byl zajímavý a plný tajemství a záhad. Musím říct, že se těším na další díly ze série, které si plánu v několika dnech přečíst.

Andreanis
30.09.2017 5 z 5

Neskutečně strhující. Už dlouho mě žádná kniha tolik nepohltila jako takto. Dokonale vymyšlený příběh, úžasné prostředí a Celaena. Neskutečně sympatická, správně nebojácná, s pořádně ostrým jazykem a vražednými schopnostmi, za které by se nestyděl žádný hrdina série Assassins creed. Opravdu geniálně vymyšlené a propracované dílo. Už aby mi přišel druhý díl :D to čekání snad nevydržím :D

Siu83
25.09.2017 5 z 5

Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Už teď se těším na další díly.

any333
24.09.2017 5 z 5

Jako, četla jsem hodně kladných recenzí, ale i tak mě mile překvapilo, jak hezký příběh to je. Prostě zase jedno pořádné fantasy(i když prozatím bez větších kouzel) s kontextem temného středověku. Tohle podle mě bylo splněno skvěle, bavilo mě získávat informace o Erilee.
Dalším plusem byly i tradičně středověké dialogy, co mnohdy byly v takových správných metaforách, takže postavy mohly v jedné chvíli polemizovat o dvou problémech, přičemž jen jeden naznačovaly.
K postavám; Celaena se mi zdá jako silná hrdinka, co ale má nějaká omezení, i když se vždycky nějak dokáže vyvléct z problémů. Co se týče Chaola a Doriana, rozhodně fandím tomu druhému, i když přes spoilery vím, že to ještě bude jinak. Ale Dorian je mi prostě sympatičtější, asi stejně jako Nehemia.
Prostě a dobře, tuhle sérii budu zřejmě zbožňovat a s radostí se pustím do dalších dílů a knih od autorky.

roso.mak
24.09.2017 2 z 5

Hrdinka je na můj vkus příliš velký superhrdina. Trochu příliš neuvěřitelná i na žánr fantasy. Navíc to vypadá na další nekonečnou sérii, kdy autor neví, kdy má přestat psát. Neříkám, že se to dobře nečetlo a že se nepustím do dalšího dílu (až splním všech 93 položek "chystám se číst" co tu mám na Databázi:-)), ale nijak zvlášť napjatá nejsem.

Aureline
24.09.2017 5 z 5

Asi jsem se zamilovala... ❤
Naprosto úžasná knížka, kterou jsem si hned zamilovala. Mohu ji číst pořád dokola (některé části znám nazpaměť) a nikdy se neomrzí.

pajka0071
20.09.2017 4 z 5

První díl je jen hluboký nádech před skokem do vody... Další díly ohromé!!!

NavoSever
14.09.2017 4 z 5

Trochu detsky naivni, ale ctiva knizka.