Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4578 4578

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

Annandanimals
18.02.2017

Kniha se mi moc líbila.
Pokud se vám moc nelíbila a nebo vás nezaujala tak příští díly by měly být lepší.
Myslím si že by stálo za to přečíst si alespoň další dva díly.
Konec konců nemusíte si knihy kupovat stačí zajít do knihovny.

Bella1
17.02.2017 4 z 5

Docela dobrý, ale mohla být kratší a nevadilo by to.

Atom128
16.02.2017 odpad!

Nesuď knihu podle obalu, učili mě. Poslechl jsem? Ne! A udělal jsem chybu. Miluju asasíny jak jen nejvíc to jde. Tohle byla první kniha o mladé asasínce, kterou jsem kdy viděl, a myslel jsem si, že to bude úžasný. Jenomže to tak rozhodně nebylo. Rádoby příběh postavený na puberťačce, která se nemůže rozhodnout koho chce a používá místo statusu na facebooku "ostré" řeči. Místo boje používá svoje kecy, které jsou tak nudné, že jsem si chtěl strčit hlavu do trouby. Asasíni jsou cvičení vrazi, ne citlivý holky, který se zamilují do prince! Navíc to má tolik dílů, že jsem přesvědčen, že to autorka jen rozmazává, ale už ji došlo máslo na celý chléb. Pro holky a citlivý kluky, co rádi YA literaturu můžu jen doporučit. My, co máme rádi akci, kvalitní děj a nějakou tu drsnou scénu si radši přečteme lepší knihu a nevyhodíme za to ty prachy.

genikuxik
16.02.2017 5 z 5

Kniha mě velice zaujala, přečetla jsem ji v podstatě jedním dechem. Měla spád, napětí a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Za mě všech 5 :)

Roselunda 1928
15.02.2017 4 z 5

Já vlastně pořádně nevím, jak mím knihu ohodnotit.

Jedna věc mi dost vadila; podle mě charakter Celaeny neodpovídal tomu, čím měla být. Od člověka, který chladnokrevně zabil tolik lidí, bych čekala, že bude naprosto lhostejný k lidskému životu, nezáleží mu na ostatních lidech, není citlivý. Celaena byla naprosto normální knižní puberťačka, což mi celou knihu nesedělo a rušilo mě to.
Ani jednu z postav jsem si nějak zvlášť neoblíbila, i když se autorka snažila propracovat jejich charakter, nicméně se příběh četl docela dobře (musím pochválit překlad!) a po dalších dílech sáhnu, ráda se podívám, jak se autorka ve psaní posunula.

A furt nevím, jestli mám fandit Dorianovi nebo Chaolovi. A fakt mě naštvalo, co Celaena princi na konci řekla...

KočkaŠklíba
15.02.2017

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Nedá se říct, že by byla vyloženě dobře napsaná a už vůbec ne originálně. Postavy nejsou uvěřitelné a s velmi tuctovými charaktery. Hlavní hrdinka mi lezla na nervy už od první kapitoly, připadalo mi, až směšné, že by se mělo celé království obávat sobecké puberťačky, která má potřebu ustavičně na sebe poutat pozornost. Co mi však vadilo nejvíc, byla sobeckost se kterou "hrdinka" jednala. Kniha se mi ani nechtěla dočítat. Vcelku na mě působila, jako román, který napíše naivní holka na střední a rozhodne se ho vydat.

estasy
15.02.2017 3 z 5

Nechci rýpat, ale… nejlepším a nejobávanějším nájemným vrahem je pubertální slečinka, která nedokáže udržet emoce na uzdě, zuří, vzteká se, všem chce zakroutit krkem a přitom skutek utek? Její věk bych ještě skousla, možná i tu aroganci, kterou si při označení „nejlepší zabiják“ může dovolit, ovšem ruku na srdce – kdo může mít v úctě duševně nevyspělou osmnáctku, která má docela slušný náběh na Mary Sue? A proč jsem dala tři hvězdy? I přes poměrně plytké postavy a předvídatelný děj je knížka docela dobře napsaná a bavila mě. Jako oddechovka od drsných fantasy knih, které většinou louskám, fungovala skvěle. Tak nějak doufám, že nevyspělost hlavní hrdinky je autorčiným záměrem a že se v dalších dílech bude postupně vyvíjet, což by podle mě bylo dobrým důvodem vzít další pokračování do ruky, jestli tak ale učiním, ještě nevím.

Klára2216
15.02.2017 5 z 5

K této knize jsem se dostala jen tak z rozmaru a protože jsem věděla, že hodně lidí o ní mluví. Musím říct, že jsem nadšená. Hned se vrhám na další díly. Jen mám malou připomínku, že na mě tam bylo až moc zamilovanosti. Doufám, že další díly budou zahrnovat i Celaeninu minulost. Ale jinak super!

Naifa
12.02.2017 3 z 5

Kniha se čte pěkně, ale nenutilo mě to číst dál a dál a dál. Dočetla jsem knihu, byla pěkná a těším se na další díly, ale úplně wow to nebylo. Přesto si myslím, že za přečtení to určitě stojí. Tři hvězdičky za to, že jiné knihy (od kterých se mi špatně odcházelo) dostali více, tak aby to bylo fér.

KnihomolkD
12.02.2017 5 z 5

Já mám pocit že jsem četla tu nejlepší knížku .Bude se řadit mezi ty nejlepší knížky co jsem četla.
A autorka to krásně popsala . Nevadilo mi že to psala ve třetí osobě .
Prostě nádhera .

VeronikaZ
12.02.2017 2 z 5

Knížka není vyloženě špatná. Přesto jsem ji v půlce odložila, protože mě nebavila a hlavní postavy byly nudné a hrozně pubertální. Asi bych si měla připustit svůj věk, protože je opravdu určená a psaná pro mladší, než jsem já. :)

Horselen
10.02.2017 5 z 5

Skleněný trůn mi doporučili dvě kamarádky a musím říct, že jsem se nezklamala. Celou knihu jsem přečetla za dva dny. Celaena si získala moje sympatie, avšak je pravda, že mi po celou dobu četby chyběl nějaký důkaz jejích schopností, jak již bylo uvedeno ostatními čtenáři. Jsem překvapená, že ačkoli děj byl možná jasný, nedokázala jsem ho zcela předvídat. Jsem zvědavá na další díly, slyšela jsem, že každý další díl je lepší, než předchozí :)

Truck3
09.02.2017

Po přečtení recenzí, jsem se na tuto knihu opravdu těšila, ale bohužel je to pouze červená knihovna pro náctileté. Rozhodně bych ostatním doporučila dát přednost kvalitnější literatuře.

Abynka
07.02.2017 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala na první pohled. Během měsíce jsem přečetla ji i druhý a třetí díl. Musím říct,že po pár stránkách sem si oblíbila hlavní hrdinku (její hlášky, chování). Opravdu jsem se u knihy i zasmála. A doufám, že to Celaena všechno zvládne a bude ještě hodně dílů, abych měla co číst :))

Evule114
06.02.2017 5 z 5

Naprosto mě tato knížka pohltila. Jen lituji jedné věci a to takové, že jsem jí nezačala číst mnohem dříve. Nemám k tomu co dodat, jedině to, že milostný trojúhelník to pro mě rozhodně není a držím pěsti Chaolovi :-)

Bookaholik
01.02.2017 5 z 5

Mam rada fantasy, ale maloktere me nadchne. Maasove se to povedlo. Strhujici napinavy pribeh, na jehoz konci jsem temer zapomnela dychat. Jedine co bych vytkla, je slozite jmeno hlavni hrdinky a prilis jednoduche souboje, ktere by dle meho soudu mel s prstem v nose zvladat kazdy spravny zloduch. Jinak musim knihu hodnotit kladne, me osobne moc bavila :)

Jojínka
31.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla ze zvědavosti, protože se o ní docela hodně mluvilo a já chtěla vědět, o čem tento 'fenomén' je. Velmi mě překvapilo, jak rychle jsem se dostala do děje, kde se hlavní hrdinka snaží vybojovat si svobodu, řešit záhadu umírajících protivníků a zároveň čelit princi, který je tak trochu 'do větru'. Knížka je trochu akčnější a drsnější povahy, ale rozhodně bych to nepovažovala za minus. Již první díl mě natolik nadchl, že jsem neváhala a pustila se do série v angličtině. Doporučuji:)

martina1199
28.01.2017 3 z 5

MOŽNOST SPOILERŮ!!!

Skleněný trůn - no, tak s touhle knihou jsme se moc nepotkaly a docela mě to mrzí, jelikož nápad a hlavní motiv příběhu je opravdu zajímavý a řekla bych, že má i velký potenciál:)

Na rovinu říkám, že mi nesedla hlavní hrdinka - ano, chápu, že je mladá a v záležitostech milostných vztahů nezkušená, ale přesto - po tom všem, čím si od dětství prošla a čím se stala, bych od ní čekala mnohem vyzrálejší chování. V některých chvílích mi přišla jako naprostá puberťačka. Rozhodně bych od "kick - ass" hrdinky (jak ji někteří označují) čekala trochu něco jiného.

No ale pánové jí zdárně sekundují ve vlastní nevyzrálosti - jak Dorian, tak Chaol. A způsob, jakým mezi nimi osciluje Celaena, tomu dodal tu poslední kapku. Připouštím ale, že z těch dvou mi nakonec přišel Chaol sympatičtejší, a nakonec i víc jako opravdový chlap.

Taky mě docela mrzí, že všechny překvapující momenty (alespoň si myslím, že to mělo být pro čtenáře překvapení v rámci vykreslení pointy)jsem většinou alespoň částečně vydedukovala - ať už se to týkalo Caina, samotného původu hlavní hrdinky, nebo záměrů a dovednostem princezny Nehemie.

A koho by nenapadlo, co bude asi tím tajemným posláním, které je určeno Celaeně, a které sama nezná? Jestlipak se to netýká zlého krále, toužící ovládnout okolní svět za jakoukoli cenu a jakýmkoli způsobem? Který se za svým cílem brodí potoky krve a nebojí se za pomocí znaků Sudby používat magii, zakázanou jím samotným pod trestem smrti?

Moc se mi líbí obálka a i příběh měl své světlé momenty, a nebylo jich málo. Netroufám si říct, jestli si přečtu i další díl. Možná až nebudu mít, co číst. Nebo pokud bych ho dostala darem, jako tuto :)

Vevericka.eva
27.01.2017 4 z 5

O knize jsem vůbec nic nevěděla, ale velmi rychle mi došlo, že se jedná o fantasy pro náctileté. Hrdinka má být velmi nebezpečná, ale spíš je to dospívající slečna - marnivá, povrchní, naivní, náladová. Po jejích zkušenostech (vraždy, doly) bych čekala, že bude mnohem víc psychicky vyspělá. Zvládne bičování a nakládačku v boji levou zadní a pak fňuká při menstruaci? A s kluky se jen počestně líbá? To měla autorka v úmyslu moralizovat mládež, že se sexem čeká i nájemná vražednice až po svatbě?
Přesto: kniha se čte jedním dechem, děj je napínavý, zápletka není špatná, kdyby nebylo těch hloupých charakterů postav, dala bych 100%

ala.mihalikova
26.01.2017 5 z 5

Já nemám slov, takhle mě dlouho knížka nechytla. Četla jsme to jedním dechem a k některým pasážím jsem se musela vracet, jak se mi líbili. Hrdinku jsem si zamilovala. Vztah mezi trojicí se mi zamlouval. Užila jsem si dobrodružství, napětí, romantiku a rozhodně překvapení a zvraty, o které v knížce není nouze. Příběhem jsem byla unesená od začátku až do konce. Rozhodně doporučuji!