Skleněný trůn

Skleněný trůn https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417754/bmid_skleneny-trun-a9W-417754.jpg 4 4578 4578

Skleněný trůn - exkluzivní vydání. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Celaene byla od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ale udělala chybu. Nechala se chytit. Korunní princ jí nabídne poslední šanci: Svobodu výměnou za velkou oběť. Musí ho reprezentovat v turnaji, kde se proti sobě postaví 24 šampionů, těch nejlepších vrahů a zlodějů z celé země. Bude to boj na život a na smrt. Pokud zvítězí, bude volná. Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen s nimi, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Throne of Glass , 2012

eliska2669
21.03.2017 3 z 5

Nemohu se rozhodnout, zda je to shit či vcelku ucházející kniha. Asi tak půl napůl.

PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

Na knihu jsem četla poměrně dost názorů, ze kterých vyplynulo, že to bude buď hop, nebo trop. Naštěstí u mě to byl hop :) ! Mám zkrátka pro podobné typy knih slabost, i když už nepatřím mezi cílovou skupinu young adult. Kniha má pomalejší rozjezd a chvíli trvá, než si pospojujete z náznaků jakous takous historii. Věčné opakování některých motivů a spojení taky nebyla nejlíp zvolenou taktikou, zvlášť, když někdy se jim opravdu těžko věří - ano Celaena asi umí zabíjet a dost možná i je tím největším zabijákem země, ale občas se tomu chtělo spíš smát, když jste četli pasáže o tom, jaké má obyčejné starosti dospívající holky a jak prožívá svou garderóbu :D Uznávám, jsou tu chyby a kupu věcí člověku dojde tak 70 stran před tím, než to autorka napíše jako velké překvapení, ale jinak... to byla jízda... Skvělý styl psaní, který opravdu drží a nepustí. Dobře vykreslené postavy, které vám sice občas jdou na nervy svým chováním, ale jinak si je prostě musíte oblíbit. A v neposlední řadě akční a tajemný děj, u kterého zkrátka životně potřebujete vědět, jak to bude probíhat dál! ;)

Zapinka
21.03.2017 5 z 5

Už po prvních pár větách jsem věděla, že mne tato série zcela pohltí..a opravdu skvělé čtení!

Janeyx
19.03.2017 5 z 5

Od téhle série knih jsem se nemohla odtrhnout! A pokud vás první díl až tak nechytl, přečtěte si další díly, protože tam se objeví vše, co bylo v prvním díle slibováno a mnohem víc!

izfnp
18.03.2017 4 z 5

Nie je to vrchol žánru, ale pre tých, ktorých poctivé fantasy zas tak veľmi neberie (týmto zdravím Hru o tróny, ktorú som nevedela dočítať), je to maximálne vhodný kompromis. Sympatické postavy, pekný fantastický svet, príjemný štýl autorky a zaujímavá záplietka. To všetko Sklenený trón má, takže knižku hodnotím kladne a púšťam sa do druhého dielu.

Maus
17.03.2017 5 z 5

Jedním slovem Wow! Četla jsem hodně knížek, ale žádná mě nebavila jako tahle. Jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem četla za poslední dobu. Celaenu, Doriana a Chaola jsem si hrozně oblíbila!

Polariss
15.03.2017 1 z 5

"tati tohle si musíš přečíst"...z úst mé čtrnáctileté dcery to dává smysl. Starší jedinec kovaný ve scifi a fantasy musí nutně odložit

Princezna22
15.03.2017 5 z 5

Dokonalost!!! Prostě dokonalost,co víc ke knize napsat! Konečně jsem se i já ke knize doprazovala.. I když přišlo mi to takové nějaké,pak jsem hltala stránku po stránce a knihu dočetla ve tři ráno!! Takovou kamarádku jako má ona v podobě princezny chci hned taky!! Jednu nebo dvě osoby by h c téhle knížce nakopla přímo do kouli,a tu strašně otravnou ženskou co chce prince bych taky nejraději zabila. Ale nakonec to dopadne na výbornou a moje pocity s knihy se změnili!!! Tato kniha je prostě něco co mi ještě ke přečtení chybělo a strašně ráda se pustím do dalšího dílu.

Iny
14.03.2017 5 z 5

Neuvěřitelná, strhující a plná vtipu... Nemohla jsem se od toho odtrhnout.... Za mě jednoznačně úžasná knížka.

notsohappyanny
11.03.2017 5 z 5

Úžasný. Knihu jsem bohužel četla během Reading slump, (ze které mě mimochodem vytáhla Rudá královna a Půlnoční koruna) ale i tak to mělo svůj šmrnc. Od autorky jsem jako první četla Dvůr trnů a růží - další perfektní reprezentant fantasy knih - a tak jsem ve Skleněný trůn vkládala veškeré mé knihomolské naděje (a co si budem povídat - navnadila mě na ni především Markét z yt kanálu Svět podle Marillee.. :D). Kniha nezklamala, dočítala jsem ji jedním dechem a stejně tak i druhý díl.. Velmi se těším na to až dočtu 3. díl a vrhnu se vstříc dalším pokladům S.J.Maas. Bezpochyb dávám 5/5! (I když jsem měla občas chuť Celaenu přetáhnout násadou od koštěte..)

simi28
10.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Styl psaní mě uchvátil už od první stránky, a proto mi těch necelých 400 stránek uteklo jako voda. Hlavní hrdinka se sice občas nechová jako nájemná vražedkyně, ale mně to vůbec nevadilo. Milostné trojúhelníky nemám moc v lásce, ale to k tomu žánru young adult asi patří. Tady si mé srdce získal Chaol. I když je Dorian hodný, tak se mi k Celaeně prostě nehodí.
Tahle série je opravdu čím dál tím lepší, takže je možné, že vás první díl bavit nebude, ale další díly vás ohromí a vy konečně pochopíte, co na tom všichni vidí.
Je to neskutečně návyková knížka a já jsem jí opravdu nemohla odložit. Vřele doporučuji.

Kitty
07.03.2017 3 z 5

Odychovka na nedělní odpoledne...

Lovebooks14
03.03.2017 5 z 5

Tato kniha,ó můj bože to je ta nejlepší kniha jakou sem kdy četla. Moc a moc se mi líbila povaha Cealeny a to milostné drama s Dorianem. Hned sem si zamilovala je všechny včetně Chaola no je to prostě nejlepší a nejzábavnější kniha co sem kdy četla. A jsem vděčná své sestře že mě na tuto knihu přivedla. Hned jsem se pustila do druhého dílu!❤

LadyAlis
28.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která mě bavila a hned jsem se musela pustit do druhého dílu.

životLaury
26.02.2017 5 z 5

To je úžasná serie.Já jsem si zamilovala Celeanu a Chaola.

Sixtinka144
25.02.2017 5 z 5

Upozornění!! Tato kniha je velmi návyková

Knihomolka474
25.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem viděla u kamarádky, která mi jí doporučila. Samozřejmě, že jsem si ji musela přečíst a tato kniha mě natolik zaujala, že jsem si musela přečíst i ostatní díly. Ale víc mě ještě zaujaly další díly, které jsem také přečetla a vřele doporučuji

sona8058
24.02.2017 5 z 5

Budu další, kdo bude pět chválu, na tuhle knihu! Sice mě nedostala tak, jako Dvůr trnů a růží, ale už teď vím, že další a další díly budou prostě skvělé a mnohem lepší, než první díl!
Celé tři dny, kdy jsem tuhle knihu četla a ještě teď po dočtení, musím pořád myslet na Celaenu, Doriana, Nehemii a Chaola...
Sarah J. Maas prostě ví, co od ní čtenář chce a já ji za to zbožňuji :-D

Suin
20.02.2017 3 z 5

Po prvním dílu jsme to na nějaký čas vzdala. Nezaujalo mně to natolik aby šla do dalšího dílu protože mi to přišlo jako dost naivní nápad a nevěřila jsem že by se to mohlo jaksi správně vyvinout. Chyba! Recenze a velký zájem čtenářů mně přesvědčil abych to zkusila a po par měsíční pauze jsem šla do druhého dílu ...a to už jsem nemohla přestat. Velmi zajímavý svět, skvělá zápletka, postavy velmi dobře vymyšlené a zvrat ve vztazích perfektní.....neváhejte a určitě jdete do toho. Já mam celou sérii přečtenou poněkolikáté.

Knihomolka225
20.02.2017 5 z 5

Já už přečetla všechny díly, které se dají sehnat v češtině a nemám slov! Série je úžasná a já jsem si ji hned zamilovala. Určitě bych jí doporučila všem milovníkům fantasy žánru.