Dcera

Dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301653/bmid_dcera-Fhb-301653.jpg 4 2643 512

Selekce série

4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí! Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

The Heir , 2015

Kyta
23.08.2016 4 z 5

Kniha přečtená nejen za jediný den, ale za jediný večer. To je v mém případě kniha s názvem Dcera. Dlouho se mi nestalo, že bych se do knihy dokázala takhle dobře začíst a nechat stránky jen tak ubíhat bez ohledu na to, že bych kontrolovala, na jaké straně právě jsem. Jsem ráda, že mi čtvrtý díl série Selekce připomenul, jak úžasné to vlastně je.

Hlavní hrdinku, princeznu Eadlyn, jsem si neoblíbila tolik jako Americu v předešlých dílech, ale rozhodně mi také nijak nevadila. Její chování (rozmazlenost, povrchnost, vybíravost, vedlejší úmysly atp.) bylo celkem logické vzhledem k faktu, v jakém luxusu od malička vyrůstala a tudíž jsem ji za to ani neodsuzovala. Její starosti ohledně následnictví bych mít rozhodně nechtěla, ale jediné, co jsem jí opravdu ze srdce záviděla, byl její sourozenecký vztah s bratrem, který by mohl jít všem příkladům, jak by měl správně vypadat dokonalý vztah mezi dvěma sourozenci. Na konci knihy bylo vidět, jak se hlavní hrdinka v průběhu knihy postupně vyvinula v něco lepšího a moudřejšího, než v tu postavu, kterou byla na začátku. Jsem zvědavá, jakého charakteru dosáhne v příštím díle.

Skutečnosti, že jsou zde America s Maxonem o dvacet let starší a rodiče čtyř dětí, jsem skoro nevěnovala pozornost, jelikož je to už víc než půl roku, co jsem dočetla První. Určitě bych ostatním doporučovala dát si také delší pauzu mezi třetím a čtvrtým dílem; potom jejich věk nebude takový šok. :)

Zápletka zde není bůhvíjaká, což je nejspíš důvod, proč nedávám všech 5*. Nicméně nápad, ve kterém bude 35 kluků soupeřit o princeznino srdce, byl nanejvýš originální. Celkem fandím Kileovi, ale bylo by ironické, kdyby si Eadlyn nakonec vybrala jeho, jelikož měli celý život na to se sblížit a nemusela je k tomu dotlačit až Selekce. Druhým favoritem je pro mě Erik; kdyby se naopak oni dva měli dát dohromady, nabralo by to zase jiný směr.

Nebylo to dokonalé jako jiné knihy, které jsem dosud přečetla, ale s klidem můžu říct, že těch sedmi hodin, které jsem u Dcery strávila, rozhodně nelituji. Jako kniha k odreagování posloužila na výbornou. :)

P.S.: Obálka je DOKONALÁ!

czokies
21.08.2016 2 z 5

Další díl Selekce? Tak to jsem si rozhodně musela přečíst! Jenže.. Eadlyn je nesympatická fiflena, America už není America a k žádný z kluků-kandidátů jsem nezískala žádnej vztah. Takže jo, knížka se četla fajn, páč Kiera píše dobře a téma knížky mě baví, ale děj Dcery? 30 %... Uvidíme, jak se vyvrbí další díly..

anonym02
20.08.2016 4 z 5

Kdyby kniha neskončila , tak jak skončila určitě bych bez rozmyšlení dala 5 hvězdiček. Ale bohužel se mi vůbec nelíbili poslední dvě kapitoly, tak dám pouze čtyři, a doufám, že příští díl bude o něco lepší než tento .
P.S.Nemůžu se dočkat, až se dozvím jak to celé dopadne.

little.chemik
16.08.2016 5 z 5

Troufám si říct, že se jedná o nejlepší díl. Je velmi zajímavé nahlížet na selekci z opačného pohledu, kdy jsou kandidáty pánové. Najdete zde plno zvratů, akce a z hlavní hrdinky budete mít rozporuplné pocity. Místy jsem ji nerozuměla, místy jsem ji obdivovala a místy mě pěkně štvala :-) Prostě pohodové počteníčko na relax.

klarinka9974
15.08.2016 4 z 5

Obálka je opět skvostná, já bych rozhodně chtěla mít všechny čtvery šaty na obálkách doma!! Ale děj byl trochu nudnější než v předchozích dílech. Jako by byla princezna nafrněná! Místo aby si užívala zábavu a ochotu od jiných mužů, spíše se nad nimi povyšovala a odmítala je. Tento díl mi přišel ze všech dílů nejslabší, ale kniha má otevřený konec a opravdu láká na poslední díl. Je možné, že se máme ještě na co těšit :)

kyticka152
15.08.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Ani jsem nevěřila, že můj největší problém bude si představit Americu a Maxona o 20 let starší. Ale časem jsem si zvykla. Děj byl zajímavý i zábavný. Eadlyn byla zvláštní postava, ovšem časem jsem si ji oblíbila. Doporučuji k přečtení!

KateChatt
13.08.2016

Jsem opravdu zvědavá jak to dopadne. Jinak taky vám přijde hrozně divné, že America a Maxon jsou o dvacet let starší a jsou rodiči?

Arianne
11.08.2016 4 z 5

Trochu jsem se toho bála, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Napsat hlavní postavu v ich formě s takových charakterem a tolika zápornými vlastnostmi... Muselo být neskutečně těžké nesklouznout ke kladnému hrdinství. Přestože je Eadlyn protivná, rozmazlená a sebestředná, není nesympatická. Tím, že jí vidíme díky vypravěči do hlavy víme, že všechno dělá s dobrým úmyslem a ze správných důvodů. Zajímavý je její postupný vývoj, během knihy se nám mění před očima a my víme, že nakonec z ní nebude nesnesitelná tyranka.
Další plus vidím v tom, že narozdíl od Selekce, nemám nejmenší tušení, jak to dopadne. Nevím, kterému z těch 3 kluků mám fandit víc, každý z nich má něco a ať se rozhodne pro kteréhokoli z nich, z těch ostatních mi bude smutno.

stir1234
10.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin a nadchla mě. Hrozně moc fandím Kileovi a doufám, že to dopadne dobře. Rozhodně doporučuju všem nadšencům Selekce, protože tato série je báječná. Těším se na pokračování a už dopředu vím, že nesklame.

sany.66
10.08.2016 5 z 5

Dočteno! Než jsem začala číst knihu, četla jsem komentáře, které z části byly negativní, proto jsem se bála. Hodně lidí si stěžuje na Eadlyn. Musíte si ale uvědomit, že od mala má kolem sebe spoustu šatů, jídla prostě přepych. Proto je rozmazlená a není to žádná skromná, milá holčička, která žila v malém domku jako například America. Určitě její charakter autorka napsala dobře a tvrdohlavosti měla hodně! :D Samozřejmě, že každý ji ze začátku moc nemusel to ani já moc ne, ale během knihy jsem změnila na ní názor. Jde vidět, že jí Selekce hodně změnila a ona ukázala, že je to i pod tou slupkou citlivá holka. Přeci jen každý v ní vidí královnu a ona se tak musí chovat a chyby jsou pro ní jako ta největší noční můra. Knížka byla hodně čtivá a mně se moc líbila. :) Konec mě opravdu překvapil a musím říct, že mi ukápla i slza. A nápadníci? :D No určitě fandím asi 3 klukům :D Škoda že Erik neboli Eikko není též jeden z těch nápadníků :/ Ale třeba nás autorka ještě překvapí. Těším se na další díl a jak to všechno dopadne :D

adela3429
09.08.2016 4 z 5

Všichni si stěžují, jaký je Eadlyn neskutečný spratek, ale musím se přiznat, že mně ani trošku nevadila. Vlastně jsem si ji dost oblíbila. Ona si zkrátka neuvědomuje, že občas řekne něco, co ostatní raní. Od narození byla vychovávána k tomu, že se jednou stane královnou, a to se na ní holt podepsalo. Postavila si kolem sebe zdi a snaží se působit tvrdě a nedostupně, protože si myslí, že to jako ženská panovnice bude potřebovat. Spíš než abych ji nemohla vystát, je mi jí líto. Podle mě je spíš oběť.

petra4080
08.08.2016 4 z 5

Opět super čtivá kniha, bavila jsem se od začátku do konce. Nečekala jsem, že bude děj opět rozdělen do více knížek, tak jsem byla na konci pořádně zklamaná :-D
Eadlyn jsem si oblíbila mnohem víc ne Americu :-)

martas1907
07.08.2016 5 z 5

Super kniha, jen jsem se těšila, že se na konci dozvím koho si Eadlyn vybrala,ale nevadí. Budu se těšit na další knihu od autorky.

k_domeska
03.08.2016 5 z 5

Další skvělý počtení. Akorát cítím zradu od Ahrena.. Hrozně mi přirostl k srdci, taky bych chtěla mít bratra jako je on :) A taky jsem musela neustále přemýšlet nad tím, že America s Maxonem jsou tu už starší :D bylo to zvláštní.

zuzuzajda
02.08.2016 4 z 5

Prijemne pocteni, jako predchazejici dily. Vadila mi jedna vec a to hlavni hrdinka. Tak nafrnenou kacu bych nejradsi prastila.

nellynelca
02.08.2016 5 z 5

Tento díl se mi opravdu líbil, jsou tam i vtipné pasáže. Jsem zvědavá koho si Eadlyn vybere. Konec mě celkem vyděsil.

blonde_elis
01.08.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, zda mi "Dcera" nezkazí dojem z jinak velmi povedené série, která se řadí k mým knižním srdcovkám. Tyto obavy se ale ukázaly jako neopodstatněné, protože i tento díl je opravdu čtivý (čehož je důkazem i fakt, že jsem celou knihu zhltal za tři dny) a zábavný. Přišlo mi zajímavé mít možnost vidět celý proces selekce i z druhé strany. Přestože jsem měla k hlavní hrdince Eadlyn jisté výhrady a celé už je to samozřejmě něco úplně jiného než předchozí tři díly, hodnotím knihu velmi kladně a těším se na pokračování. Jsem upřímně zvědavá, kdo nakonec vyhraje princeznino srdce, bude to asi ještě docela napínavé :).

lenka608
31.07.2016 3 z 5

Oproti předchozím dílům dost zklamání. Eaydlyn v jednu chvíli vypadala, že přesně ví co chce a pak ne, poté opět ano a znovu ne. Bylo to únavné. Knihu jsem dočetla, ale podruhé bych si to nezopakovala. No, a ze všech 35 kandidátů jsem byla schopná zapamatovat si 5 jmen. Žádný se mi nezdál ničím dost dobrý, ničím zajímavý. Určitě stojí za přečtení, ale jednou a dost.

Peace
31.07.2016 3 z 5

"Nemyslím si, že člověk ví, kdo je pro něj ten pravý, dokud ho nepotká."

Knihu hodnotím jako průměrné pokračování, které nijak zvlášť neurazí, ale mě bohužel ani nijak nenadchlo. Těšila jsem se na pohled Selekce z druhé strany - tedy ze strany vybírajícího - ale Eadlyn mi svým rozmazleným chováním k srdci nepřirostla. Chvílemi jsem žasla, jak v ní mohli America s Maxonem (oba sympaťáci) vypěstovat takovou namyšlenost.
V knize mě zaujaly spíše vedlejší postavy jejích nápadníků, ale to mi přijde na celý příběh poměrně málo.

Voluta852
31.07.2016 3 z 5

Kniha pěkná, ale Eadlyn mi trochu neseděla. Nicméně konec vcelku zajímavý a těším se jak to celé dopadne.