Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 914

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

zimolka
28.09.2020 5 z 5

Četla jsem zatím jen knihu a stojí opravdu za přečtení.

minde
26.09.2020 5 z 5

Konečně jsem si Sedmilhářky přečetla, pořád jsem o knize i seriálu slyšela. Super, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, a teď se těším na seriál :-)

sissque
26.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Začnu tentokrát negativním - přiznám se, že jsem ani na konci knihy pořádně nevěděla, kdo ke komu patří (obrovské množství vedlejších postav).

Teď to pozitivní...
Sedmilhářky jsou příběhem tří matek, kamarádek - Madeline, Celeste a Jane, která jsou každá jiná a přesto si velice rozumí.

Není to úplně typický román pro ženy, do děje je totiž zavlečena vražda, celou dobu ale nevíme ani to, kdo je vrahem, ani kdo obětí.

Děj je rozdělen na dvě pomyslné části, které se střídají a doplňují - každodenní život před vraždou na kvízovém večeru a vyšetřování po něm.

Bylo zajímavé sledovat, jak kdo kterou situaci viděl svýma očima a jak to chodí i v běžném životě, "překrucování" - přesně takhle vznikají drby. :-)

Konec mě překvapil, maličko mi to připomnělo Vraždu v Orient expresu.
Jako celek to hodnotím velmi kladně, určitě si přečtu nějaké další autorčiny knihy a moc doporučuji také seriál!

Amifa
15.09.2020

Až do poslední chvíli vlastně nevíte co se komu stalo, skvěle napsané, čtivé.

NelaMaty
11.09.2020 5 z 5

Zatím od autorky nejlepší kniha, kterou jsem četla. Hned po přečtení jsem musela vidět seriál. Doporučuji.

EvaApple
09.09.2020 5 z 5

První jsem viděla seriál, pomohlo mi to přiřadit si obličeje k postavám a nadchlo mne obojí, určitě doporučuji

adela2316
31.08.2020 5 z 5

Musím říct, že jsem z knihy totálně nadšená! Příběh suprovy, napínavý, postavy se mi líbily víceméně všechny, líbilo se mi, jak se hlavní představitelé postavili k problému na kvizovem večeru, dokonce mi vhrkly slzy do očí při čtení dopisu od Renaty, ačkoli Renata byla z počátku postava velice negativní. Jako opravdu, za mě pecka, rozhodně budu doporučovat dále :-)

kamca4151
26.08.2020 3 z 5

Ačkoliv jsem viděla seriál jako první, musím říct, že po dlouhé době, kdy se mi líbila knižní i " filmová" zpracování úplně stejně. Knížka má svižný spád, hezkou pointu a vyvrcholení.

radkanin
19.08.2020 4 z 5

Náhodně jsem přišla ke knize Sedmilhářky, věděla jsem, že je seriál, ale neviděla jsem ho, ani jsem neznala příběh. Kniha byla milým překvapením, jak stylem, tak obsahem. Jako odpočinková kniha výborná.

NymphMaeve
12.08.2020 4 z 5

Dlouho jsem se této knize vyhýbala, velmi dlouho. Pořád jsem si říkala, že to není nic pro mne. I po tom, co jsem se dozvěděla, že je i seriálové zpracování. Ale nějak jsem podlehla a chtěla se na seriál podívat. A proto jsem si říkala, že raději nejprve přečtu knihu, abych měla porovnání. Na seriál se teprve chystám, ale už teď vím, že byla chyba se knize tak urputně bránit. Není to rozhodně můj oblíbený žánr a i námět a téma příběhu mi zprvu byli proti srsti. Avšak děj byl skutečně skvěle vystavěný a i přes počáteční rozvláčnost celkem napínavý. Téma číslo jedna je zde rozhodně lež a násilí, k čemuž se musí čtenář probojovat tím ostatním. Od začátku víme, že se něco stalo, čímž nás autorka drží poměrně dost v napětí a pozornosti. Závěr jsem čekala rozhodně vyhrocenější. Nebyl to nijak super zážitek z knihy a ani autorka si mne svým stylem nijak extra nezískala, kniha ale za přečtení určitě stojí, postavy jsou perfektně propracované a hlavní zápletka táhne. I proto se nejspíš dočkala seriálového zpracování.

KateTheBlogger
11.08.2020 5 z 5

Knížka mě bavila. Sice jsem nejdříve viděla seriál, takže jsem si k postavám přidávala obličeje herců ze seriálu, ale můj celkový dojem z knížky to nijak nenarušilo. Příběh má spád, líbilo se mi prolínání vyšetřování a minulosti, i fakt, že jako čtenář nemáme ponětí co se vlastně vyšetřuje. Za mne mohu Sedmilhářky jedině doporučit!

Artep071
10.08.2020 4 z 5

Takové nějaké, nijaké a přesto dobré ... asi na mě zapůsobil ten spád . Dobře se četla.

Anavi8912
07.08.2020 5 z 5

Již druhá kniha od této autorky. Stejně jako Manželovo tajemství se mi moc líbila. Ke konci mě úplně pohltila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Šárka345
04.08.2020 5 z 5

Ale jo, pěkný příběh, dobře napsané, hezky se to četlo a krásně do sebe zapadalo...

Mášenka31
29.07.2020 4 z 5

Ještě asi padesát stránek před koncem jsem byla rozhodnutá, že Sedmilhářky dostanou průměrné tři hvězdičky. A pak se to celé nějak zvrtlo.

Na obálce mého vydání knihy je věta od Stephena Kinga - "Po čertech dobrá kniha. Zábavná i děsivá." Nejde mi ani tak o význam jeho komentáře, ale spíše o Kinga samotného. Liane Moriarty mi chvílemi připadala jako ženská verze Kinga (ta podobnost je opravdu vidět, ať už ve výčtech, opakujících se motivech nebo myšlenkách apod.).

Styl psaní mi vyhovoval, jen mi trochu vadily dialogy. Možná se takhle dokáží matky mezi třiceti a čtyřiceti normálně bavit, ale mně to nepřipadalo přirozené. Popisy mě oproti tomu zaujaly, občas sklouzly k tuctovosti, ale to se někdy stává.

Vcelku mě knížka bavila. Neustále jsem srovnávala se seriálem (HBO produkce, určitě se podívejte). Seriál mnohem lépe pracuje s dialogy, víc ukazuje, než říká. Na druhou stranu, rozdíly mezi knihou a seriálem mě trochu matou. Jsou části a myšlenky, které jsou lépe zvládnuté v knize, jiné zase v seriálu. Mrzí mě, že scénáristé přidali do seriálu motivy, které v knize vůbec nejsou, a přitom příběhu nic moc nepřidaly (Madelinina nevěra, proč?). Ale nejsem tu, abych hodnotila seriál, ale knihu.

Přečetla jsem ji za dva dny, ubíhalo to hezky. Nevím, kolik mužů by knížku zvládlo přečíst, je i na můj vkus hodně feministicky laděná.

Bráno kol kolem, s výsledkem jsem spokojená, knížka mě bavila, nejspíš si ji podruhé nepřečtu (málokterou knihu otevřu znovu). Není to dokonalost, ale podobnost s Kingem mě nakonec ukolébala ke čtyřem hvězdičkám.

Ivveta
21.07.2020 4 z 5

Po dlouhé době kniha, která má dobrý konec :)

lea25
21.07.2020 5 z 5

Nejlepsi na knize snad byli komentáře kolegů rodičů,kdy všichni přesně vedeli,jak se co stalo.A prekvapila mě Madeline .Tu jsem měla za povrchní,do sebe zahleděnou..knížka se mi moc líbila.

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Knihu jsem četla ještě před zfilmováním. Některé pasáže mě bavily, některé méně, ale kniha jako taková se mi líbila.

Maky33
16.07.2020 2 z 5

Ze začátku "mdlé". Od druhé poloviny čtivé. Dobré na odreagování. Je tam skoro všechno :)

TerezaaBaarova
15.07.2020 5 z 5

Psychologie postav, mezilidské vztahy, život v Austrálii. Kniha měla šťávu, spád i skvělý závěr.
Byly mi sympatické všechny hlavní hrdinky, ikdyz chování Jane jsem chvilkama nechápala.
5 z 5!
Seriál jsem také viděla! A je taky moc dobrý!