Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

lea25
21.07.2020 5 z 5

Nejlepsi na knize snad byli komentáře kolegů rodičů,kdy všichni přesně vedeli,jak se co stalo.A prekvapila mě Madeline .Tu jsem měla za povrchní,do sebe zahleděnou..knížka se mi moc líbila.

Jája92
20.07.2020 4 z 5

Knihu jsem četla ještě před zfilmováním. Některé pasáže mě bavily, některé méně, ale kniha jako taková se mi líbila.

Maky33
16.07.2020 2 z 5

Ze začátku "mdlé". Od druhé poloviny čtivé. Dobré na odreagování. Je tam skoro všechno :)

TerezaaBaarova
15.07.2020 5 z 5

Psychologie postav, mezilidské vztahy, život v Austrálii. Kniha měla šťávu, spád i skvělý závěr.
Byly mi sympatické všechny hlavní hrdinky, ikdyz chování Jane jsem chvilkama nechápala.
5 z 5!
Seriál jsem také viděla! A je taky moc dobrý!

Mirin1349
10.07.2020 4 z 5

Kvízový večer pro rodiče, které častokrát nespojuje nic než docházení jejich dětí do společné školky? To by pro mě mohl být ústřední motiv spíš pro horor než pro román pro ženy. Ale teď vážně, čtení jsem si moc užila.
Beze zbytku souhlasím s postřehem od YA-girl, výjimečně všechny 3 hlavní postavy byly fajn, člověk by kolikrát i rád tu jejich partu doplnil. I když ne všechny jejich problémy jsou problémy mými, díky stylu psaní a takovému civilnímu pojetí se to tak skvěle četlo, jejich starosti byly uvěřitelné a jejich řešení situací pochopitelné. Nejvíc se mi líbil důraz kladený na přátelství a pomáhání si navzájem. Pravda, v kontrastu s nepřejícností a rychlými soudy, kterými se taky nešetřilo. Příjemné oživení bylo v podobě komentářů/klepů od různých rodičů a vedlejších postav, což sloužilo i jako návnada pro budování napětí, co že se to asi stalo. Některé pasáže byly i vyloženě vtipné, trochu mi přišlo, že jedno takové blonďaté mikádo asi autorce kdysi šláplo na kuří oko, jinak si neumím vysvětlit tu pifku, co na ně má. ????

hanakk
09.07.2020 5 z 5

Knihu prostě nelze odložit během čtení. Díky postavení příběhu čtenář prostě musí pročíst celou knihu. Děj je hezky plynulý, vyústění příběhu mě překvapilo.
Kniha je velmi příjemná, ráda se k ní vracím. Za shlédnutí také stojí seriál podle příběhu.

Maky78
06.07.2020 4 z 5

Kamarádky jsou v životě důležité,
Hezky napsané. :-) “ženské a jejich klepy”

Schary
01.07.2020 5 z 5

Pěkná, čtivá knížka pro ženské. Nejde o červenou knihovnu, ale jsou zde zábavným způsobem popsané problémy žen s dětmi, s učitelkami, s kamarádkami, manžely (hodnými i nehodnými) a taky s exmanžely. Knížka pomalu graduje a člověk celou knihu přemýšlí, kdo to na tom Kvízovém večírku odskákal...

nicolettkaa
22.06.2020 5 z 5

Knížka mě zaujala hned od prvních stránek. Žánr bych řadila spíše do žánru psychologického a společenského románu (pravda, spíše pro ženy). Příběh se dotkne několika palčivých témat (domácí násilí, šikana dětí na škole, manželská nevěra, ženské klepy, které občas dokáží způsobit hodně velké problémy a co teprve, když si rodič zasedne na jiné dítě). Hodně mě bavily zpovědi na konci kapitol. Ono to totiž většinou tak bývá - něco se stane a kolemjdoucí to vidí naprosto jinak. V některých případech to bylo dost usměvné. Potěšilo mě, že některé mé odhady ze začátku se mi v průběhu děje potvrdily. Seriál jsem zatím neviděla, tak nemohu srovnávat. Knihu doporučuji a podívám se na další autorčina díla.

AnnaR.
08.06.2020 3 z 5

Seriál na HBO je lepší než kniha.

YA-girl
04.06.2020 5 z 5

Jé, tak v takový zážitek jsem vůbec nedoufala! :) Pro mě to byl vyloženě koncert jednotlivých postav, nebo spíš charakterů... perfektně, s lehkostí odprezentovaný... Všechny hrdinky mi byly sympatické, to se málokdy stane - žádná nebyla superhrdinka, ale ani supermrcha, každá měla své mouchy, ale i obdivuhodné vlastnosti. Ve více komentářích už byl děj přirovnaný k puzzle - přijde mi to trefné; člověk si kousek složil, ale super bylo, že když si dva další dílky úspěšně přidal, tak zároveň musel jeden předchozí sebrat, protože najednou zjistil, že nepasuje ;-) Celkem mi děj přišel takový snadno uvěřitelný (samozřejmě když odhlédnu od rozdílů mezi povahou českých a australských matek ;)), nic mi v tom "nehaprovalo", nedostavil se žádný pocit typu "tohle už je přehnané, to tam neladí". Hned se jdu podívat po dalších knížkách od autorky :)

reňa30
03.06.2020 3 z 5

uf, dočteno..neurazí a ani nenadchne.

Ivka14
02.06.2020 2 z 5

Kniha mě nebavila. Ze začátku jsem se úplně ztrácela v ději. Poté jsem zkusila seriál a ten mě bavil o hodně víc. Možná jí dám v budoucnu druhou šanci.

adelinka
02.06.2020 5 z 5

Mne sa čítala veľmi dobre a aj téma bola zaujímavá....veľké malé klamstvá....čo všetko skrývame a aj tak sa to nakoniec dostane von. Bolo mi ľúto Ziggyho, vedel pravdu a neprezradil, napriek tomu, že on tým trpel. Mne sa páčili aj tie výpovede osôb na konci kapitoly. Vedeli sme, že sa niečo stane, ale kto bude obeť a prečo a ako???

Pumpkin
30.05.2020 5 z 5

Není to úplně to co obvykle čtu, ale bavila mne a určitě zkusím další knihy od autorky.

lusila
25.05.2020 3 z 5

Témy domáceho násila a šikany detí, ale pre mňa tak nudne podané. Nakoniec som knihu nejako dočítala. Koniec ma neprekvapil, už v polovici som tušila podobný koniec.

Jessie26
21.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Nemám slov. Přečtěno téměř najeden nádeh.
prostě super

milena8281
17.05.2020 4 z 5

Způsob vyprávění mě nadchl. Od začátku víte, že se něco špatného stalo, ale abyste se dozvěděli co, musíte si přečíst celou knihu. Geniální. Autorka stupňuje napětí a vede vás vyprávěním až do konečné fáze, kdy se najednou všechny jednotlivosti spojí. Stejně jako když skládáte puzzle, dílky zapadnou jeden do druhého a vytvoří finální obraz. Kniha podle mě moc oddychová nebyla. Téma bylo zajímavé a dobře zpracované. Určitě si ji budu dlouho pamatovat.

KnihomolkaOli
12.05.2020 4 z 5

Výborná oddechovka. Příběh byl čtivý, zajímavý a vtáhl mě natolik, že jsem nechtěla knihu odložit.
Po množství vážných a smutných knih, které jsem v poslední době přečetla, bylo tohle velice příjemné rozptýlení.

evin84
09.05.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem,moc se mi líbila a stejně tak i seriál.Určitě si ještě něco přečtu od této autorky.