Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 914

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

hanap
10.12.2020 4 z 5

Sedmilhařky jsem poslouchala jako audio, byl to krásný zážitek. Propletené osudy několika přítelkyň, jejich rodin.

Schamila
06.12.2020 4 z 5

Moc zvláštní příběh - popsaný s napětím, zápletkami a děsným koncem .... jj pýcha předchází pád - to se fakt může stát, doporučuji....

evelýny
06.12.2020 3 z 5

,,Zná někdo svoje děti doopravdy?
Dítě je malý cizinec. Neustále se mění."

Všichni něco tají, děti si jen hrají,
domněnky a klepy kralují.

Hon na čarodějnice začíná...

Večírek se chystá, pointa je jistá
K rozluštění chybí klíč...
Tajemství mě baví a lež má krátké nohy.
Nedojdeš s ní k cíli živ...

Kdo je ten, co vypadne z kola ven???

Dokonalé rodiny, dokonalé domy a v nich dokonale skryté 13. komnaty.
Kostlivci ze skříní pomalu vystupují - šikana a domácí násilí.
Pro mě zpočátku zdlouhavé a plytké, ale autorka ví, jak pozornost čtenáře upoutat. Pointa překvapivě jednoduchá, já čekala větší nářez.
Z mého pohledu to byl příběh jednoho slepičího dvorku a tam také zůstal.

Audiokniha, ČR Dvojka, hezký poslech.

P.S.: Moje něžná touha podpořena představou chlapa, stojícího u žehlícího prkna s žehličkou v ruce...

rozina351
05.12.2020 5 z 5

Tato kniha je prostě...dobrá! Ačkoli se jedná o nemaskovanou ženskou literaturu, celým příběhem nás provází příjemná kriminální zápletka zjemněná přítomností dětských postav. Kniha je prostoupena vůní muffinů a kávy a děj se odehrává v příjemných kulisách australského pobřeží. Ženské postavy jsou vykresleny velmi realisticky a každá přináší silný příběh. Sedmilhářky jsou druhou knihou od Liane Moriarty, kterou jsem četla, a ani tentokrát jsem rozhodně nebyla zklamaná.

helenkan
05.12.2020 4 z 5

Tentokrát jsem poslouchala na ČRDvojce. Je to moje druhá od autorky a libilo se mi to. Jsou docela pěkně popsané situace a tajemství obyčejných lidi. A myslím,že každý z nás nějaké má. A tady se mi dokonce líbilo i rozuzleni celého příběhu. Kromě toho to bylo pěkně načtené. Bezva poslouchání.

kob
04.12.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, byla jsem příjemně překvapená - příležitostně se ráda podívám i na ten seriál.

L.Helena
04.12.2020 5 z 5

Audiokniha
Četla jsem již před léty a úplně zapomněla, o čem to bylo. Teď jsem poslouchala audioknihu na ČR2 a moc mě to bavilo. LM prostě umí poutavě vykreslit život svých postav, postupně poodhalovat malá tajemství a přitom udržet čtenáře (posluchače) v napětí, že přijde odhalení nějakého toho velkého tajemství. Opravdu jsem se těšila na každý nový díl a zpracování knihy do audioverze se taky hodně povedlo.

palka452
26.11.2020 2 z 5

Nenáročné čtení.Jako film se dalo ale knížka slabší, audiokniha utrpení.

KatkaLas
23.11.2020 5 z 5

Líbil se mi seriál, takže v mé knihovně nemohla chybět ani tahle kniha. Jsem asi jediný člověk na světě, který se nejdřív podívá na televizní předlohu a potom se ustí do čtení, ale já to mám tak ráda, protože se nemusím otravovat s představováním si jednotlivých postav. Hold jsem líná, no. Knížka je super a měla jsem ji velmi rychle přečtenou.

hroneczek
14.11.2020 5 z 5

Seriál Sedmilhářky jsem viděla 2x před tím, než jsem knihu četla a musím říci, že oboje je stejně skvělé. Nejdříve se pomalu, ale do hloubky, seznamujete s postavami a až pěkně na konci se dozvíte to zásadní, třaskavé odhalení, které vše krásně a logicky propojí dohromady.

NikolaVyb
09.11.2020 3 z 5

Tohle je třetí kniha, kterou jsem od L. Moriarty četla. První bylo Manželovo tajemství, druhá Na co Alice zapomněla a teď Sedmilhářky. Povahové rysy postav ze všech tří knih mi přišly dost podobné, stejně tak prostředí, ve kterém se děj odehrává. Všechny ty knihy měly celkem jednoduchou zápletku, která byla ovšem zbytečně roztažená na cca 400 stránek, takže příběhy měly až neskutečné množství hluchých míst. Mně styl paní Moriarty asi zkrátka nesedí.
Co se týče přímo Sedmilhářek, nebyl by to špatný příběh, kdyby se zápletka nedala velmi snadno odhalit už v půlce
Čtenář pak jen čeká, kdy na to přijdou i aktéři knihy. A to je celkem nuda.

saman001
30.10.2020 5 z 5

Nečekala jsem bůhvíco, ale knížka mne příjemně překvapila.

miska2609
29.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha se skvělou zápletkou. Četla jsem jedním dechem

EleanorJane
29.10.2020 4 z 5

Příjemná, vtipná, realistická kniha.

Gabusza
25.10.2020 5 z 5

Perfektní kniha, kde neustále čekáte rozuzlení. Moc mě bavila a přečtu si ji znovu :)

Nikychlupova
22.10.2020 5 z 5

Velmi krásná kniha, byla napínavá od začátku do konce.

Sirina
13.10.2020 4 z 5

Knížka mi do ruky přišla vlastně náhodou, když jsem ji objevila v knihovně. Věděla jsem, že se o ní dost mluví, ale nechtěla do se mi do tématu matek, dětí a školkového koloběhu. Nicméně jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Příběh hezky plyne a do posledních stránek vlastně člověk netuší, co se komu stane.

Valdora
09.10.2020 4 z 5

Kniha mě chytla a už nepustila, i když některé pasáže byly zbytečně dlouhé, bylo tam zbytečně moc postav.

viki77
06.10.2020 2 z 5

Do knihy jsem se musela nutit abych jí dočetla

PetraL.689
03.10.2020 5 z 5

Seriálové zpracování mě nadchlo, kniha je ještě o něco lepší. Skvěle vykreslené posavy, zajímavý děj. Přestože jsem už věděla, jak celý příběh dopadne, byla jsem napnutá a přečetla ho skoro jedním dechem.