Sedmilhářky

Sedmilhářky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3450 3450

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

pavlinka0250
08.05.2020 5 z 5

Originálně vystavěný příběh, kde je postupně předkládáno co se bude dít a vše se dozvíme až v samotném závěru.
Moc se mi Sedmilhářky líbily.
*****

Simirekdudkovic
06.05.2020 2 z 5

Kniha ani serial me nezaujaly.

LadyCotton
06.05.2020 4 z 5

Zpočátku mi trvalo se začíst ale pak se mi hrdinky dostaly pod kůží a děj rychle odsýpal. Musím říct, že námět je skutečně zajímavý (témat kterých se dotýká), ale je pravda, že jsem občas měla pocit, že čtu Zoufale manželky. Ráda mrknu i na seriál.

Pepino55
05.05.2020 4 z 5

Závěr je skvělý a nečekaný. Do poslední chvíle jsem netušila, jak to skončí. Styl autorky je příjemný, dobře se čte a pěkně vtáhne do děje. Jediné, co mi nevyhovovalo, byl výslech detektiva na závěr každé kapitoly, ale není to nic nepřekonatelného.

Stanenka
30.04.2020 4 z 5

První jsem viděla seriál, který pro mne byl jednoznačně lepší a obsáhlejší, co se týče děje. Hlavně tedy díky hereckému obsazení to byl pro mne kvalitní seriál. Ale i tak mne kniha nezklamala. Kniha je napínavá, čtivě napsaná.

gaaabi
28.04.2020 4 z 5

Klasická americká minikniha pro ženy (nedokážu si moc představit, že to čtou muži)... Autorku mám ráda, příběh má spád, rozhodně není nudný. O tom, co je a není reálné a co je idealizované nemá smysl diskutovat. Hlavně je to čtivé a o to hlavně jde.

Lamička
24.04.2020 3 z 5

Upřímně jsem od knížky čekala víc. Přišlo mi to jako šílená drbárna ve stylu Zoufalých manželek. Seriál jsem neviděla, tak možná proto mě to tak nenadchlo, ale hlavní postavy mi přišly sympatické. Takový průměrný román, nic víc nic míň.

birgitte
23.04.2020 5 z 5

Skvělý román, velmi zábavný a čtivý. Doporučuji všem

Fatis04
22.04.2020 5 z 5

Kniha mě od prvního okamžiku zcela vtáhla do děje. Po dlouhé době jsem opět zažila ten pocit: přečíst ještě jednu kapitolu, ať vím co bude dál, pak další a další ..... líbil se mi styl i obsah. Ale myslím, že kniha je spíše pro ženy. Některé myšlenkové pochody chlap asi nepochopí ;-) Super - doporučuji přečíst

lisell
21.04.2020 5 z 5

Líbil se mi styl psaní. Člověk musí být od samého začátku ve střehu, protože pokud mu unikne sebemenší detail, je v dalších kapitolách ztracený. Jakmile se jedou začtete, nejde přestat, protože se chcete dozvědět, jak to ve finále dopadne. Konec mě posadil na zadek. Viděla jsem i seriál a musím říct, že knížka se mi líbila mnohem víc. Díky Sedmilhářkám jsem začala číst psychologické kousky s detektivní zápletkou. Od autorky jsem jiné dílo nečetla, takže za mě super.

Tess.96
16.04.2020 4 z 5

Myslím si, že by mě to bavilo více, kdyby jako první neviděla seriál. Do všech postav jsem si představovala herečky, které postavy hráli v seriálu a to vůbec nevadilo, ale spíše jsem si prostě říkala, že seriál je pojatý lépe. Hlavně velká nevýhoda je, že víte jak to skončí, takže celou knihu čtete s tím, že znáte výsledek a to vás připraví o ten šok a to správné vzrušení z thrilleru. Ale kniha je napsaná pěkně, hodně toho vysvětlila, co v seriálu nebylo řečeno, takže hodnotím vysoce.

knihomolka27
12.04.2020 4 z 5

Dobře promyšlená a překvapivá psychologická knížka. Moc se mi líbilo jak na konci nebo začátku každé kapitoly policista zpovídal svědky vraždy. Postavy byly podle mě velmi reálné, nejvíc jsem si oblíbila Madeline pro její smysl pro humor a otevřenost(i když je pravda, že to chvílemi trošku přeháněla, ale o tom to koneckonců je, že nikdo nejsme dokonalý). Líbilo se mi , jak tam bylo poukázáno, že se rodiče někde chovají ještě ještě víc dětinštěji než jejich vlastní ratolesti.

I tak sem si víc oblíbila knížku úplně cizí lidé.

Kathleen
09.04.2020 5 z 5

Skvěle vypracovaný děj. Příběh díky stylu psaní rychle ubíhá. Hlavní zápletka se pomalu rozplétá a dodává knize tajuplnost, která Vás nutí číst dál a dál. Autorka se zabývá složitějšími tématy, které jsou bohužel v životě běžné.
Jedna z nejlepších knih, kterou jsem tento rok četla.

Mikanadeta
07.04.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih této autorky. Od první stránky mě doslova vtáhla do děje. Prolínání minulosti a přítomnosti a na konci překvapivý závěr. Mělo to spád.

Miladad
01.04.2020 4 z 5

Kniha mě dokázala vtáhnout do děje. Líbila se mi propracovaná psychologie ženských postav, různé osudy, různé životní přístupy, všechno zcela uvěřitelné a reálné. A fakt, že člověk celou dobu přemýšlí co a komu se vlastně stalo a na konci zjistí, že tahle varianta ho nenapadla. Pro mě čtení knihy určitě nebylo ztrátou času. Doporučuji

Lenoulinka
29.03.2020 2 z 5

(SPOILER) Chtěla jsem autorce dát šanci i díky poměrně vysokému hodnocení a musím podotknout, že mě opět nepřesvědčila. Na to co tam bylo osob, tak jsem v nich neměla chaos. Ale... bylo nutné se v šikaně dítěte a domácímu násilí plácat na 400 stranách? Přečetla jsem, ale vůbec nic mi to nedalo...

gilt
23.03.2020 5 z 5

Knihu mi půjčila kolegovo žena. A musím říct, že se mi opravdu trefila do vkusu. Zhltla jsem ji na dvakrát. Moc se mi líbila. Bylo to napínavé a nečekala jsem, že to dopadne, tak jak to dopadlo.

Sasha001
21.03.2020 5 z 5

Ze začátku chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak mě pohltila a ano, bavila mě - a hodně. Zkoumala jsem, kdo to tak mohl být a dobrala se celkem zajímavého závěru. Takže asi budu muset ještě zkouknout seriál, abych měla srovnání, jestli je lepší kniha nebo seriál.

Miška.Miška
20.03.2020 2 z 5

Jsem celkem zklamaná, čekala jsem od knihy mnohem víc. Jediné co bylo na knize zajímavé byl konec, jinak nic.

Danka22
15.03.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí seriálu, a i proto si myslím že je kniha lepší než seriál. Daleko víc se v ní dozvíte o postavách. Jejich kladných a záporných vlastnostech. O jejich těžkostech. Ukazuje i problém s domácím násilím a tím poodkrývá fakt, že agresor je většinou někdo do koho bychom to nikdy neřekli. A oběť se ho většinou ještě zastává a brání i když je to inteligentní a chytrá právnička. Na sociálním postavení nezáleží. Děj se mi líbil a k zamyšlení určitě stojí.