Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3470 3470

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Luciga
01.02.2020 4 z 5

Chystala jsem se shlédnout seriál, tak jsem nejprve sáhla o knize.
A jsem spokojená :). Čtivé, bavila mne ta směsice postav a prolínání jejich životů. Vzájemná provázanost a vlastně i \"objasnění a vyřešení\" zápletky. Uvěřitelné.
Určitě to nebyla poslední kniha této autorky, ráda sáhnu i po dalších.

Mrs.Depp
01.02.2020 3 z 5

Neskutečně skvělá kniha. I když prvních asi 150 stránek jsem se bála, že se do příběhu nedostanu, nebavil mě a musela jsem se do něj nutit, pak se ukázalo, že každá z hlavních postav má své tajemství a mě s každou kapitolou čím dál tím víc zajímalo, jak kniha dopadne. Jenže tajemství stále přibývalo, takže mě to ke čtení táhlo čím dál tím víc a vše se vysvětlilo až na konci. Je to především kniha o přátelství mezi ženami a o tom, že ani nejlepší kamarádky k sobě vždy nejsou stoprocentně upřímné, protože některé věci je těžké svěřit i těm nejbližším. Určitě doporučuji:)

Hanys_
25.01.2020 4 z 5

Liane Moriarty zobu z ruky. Třetí knížka, kterou jsem od ní četl (a ikdyž jsem viděl i minisérii) a zase skvělé. To oddalování napětí umí tahle ženská fantasticky.

marieke
24.01.2020 4 z 5

Od této autorky jsem přečetla už několik knih a ze začátku jsem si říkala, že už to začíná být na jedno brdo s těmi praštěnými matkami. Ale nakonec se příběh rozjel a poslední stránky jsem úplně hltala, finále nezklamalo ;-) Nejvíce se mi líbil příběh Celeste, protože byl nejsilnější a nejvíce sympatická mi byla Madeline. Určitě se někdy podívám i na seriál.

Marta_P
16.01.2020 5 z 5

Jak seriál tak kniha jsou moje srdeční záležitost. Za mě naprosto super!

Bridget30
03.01.2020 2 z 5

Nenáročné čtení, taková oddychovka.

Lejdus
29.12.2019 3 z 5

Nic moc, takovy prumer. Prvni 3/4 byly nudne, zajimalo mne jen, kdo deti ve skolce sikanuje... poslednich par stran bylo opravdu zajimavych. Kazdopadne styl kapitol se mi moc nelibil - komentare k udalosti, o ktere vlastne nevite az do poslednich par stran - byly k nicemu, protoze jsem neznala postavy, ani kdo zemrel a co se stalo.

Vendas
28.12.2019 5 z 5

Super!

slamenka
28.11.2019 1 z 5

Kniha na mě působila úplně stejným dojmem jako seriál. Kdyby mi kamarádka neřekla Vydrž do poslední epizody, tak si druhou už nepustím. Kniha to samé... samé takové maloměstské kecy...kdybych nevěděla, kam to spěje, tak bych to odložila. Četlo se to sice dobře a svižne, ale nebavilo.

Faila
21.11.2019 4 z 5

Další kniha, která mě k mému nemalému překvapení dostala. Líbil se mi především ten svižný a lehký tón, jakým je napsaná. A přesto nejde o oddychové čtení v tom pravém smyslu. Pod povrchem totiž bobtná hned několik silně znepokojujících témat. Skvělé ale je, že je k sobě nemusíte pustit a jakkoliv hlouběji se jimi zabývat. Je tedy na každém čtenáři, jestli pro něj tohle dílo bude prima veselá detektivka na léto, nebo vážnější román s psychologickými a tragickými prvky.

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Koupila jsem si knížku. Pak jsem začala číst. Pak se objevil na HBO seriál. A nedalo mi to a podívala jsem se i na něj. Seriál hodnotit nebudu, ale knížku ano. Bylo to nenáročné čtení, celkem příjemné. Tušila jsem asi tak od poloviny knížky kdo je vrahem :) Ale to mi vůbec nevadilo. Však jistě znáte ten pocit uspokojení, kdy si na konci řeknete: "Já to věděla!" :) Bylo to fajn

Zara
12.11.2019 odpad!

Proboha!!! Proč jsem čekala na rezervaci v knihovně víc než rok???!!??
Abych při otevření knihy a letmém ohledání prvních 50ti stran (víc jsem nedala) musela konstatovat, že jde o silně nadhodnocenou slepičí slátaninu založenou na popisu a dialozích několika australských barbín?
Snaha o humorné pojetí tu vyšla úplně naprázdno.
Co nadělám, evindentně nejsem cílová skupina tohoto polotovaru.

zaranda
11.11.2019 4 z 5

Ze začátku nebylo úplně snadné se v knize zorientovat kvůli množství postav z "teď", které musel člověk nejdříve poznat v "předtím". Ale zápletka se vyvíjela zajímavě a kniha se četla velmi dobře.

Zdenik
10.11.2019 4 z 5

Oddychová kniha se spoustou námětů k zamyšlení. Vždy když čtu nějakou takovou knihu (označenou román pro ženy) si uvědmím, jak silné ženy musí být a jak je pro spoustu lidí těžké najít pevnou půdu pod nohama. Skvěle mi seděl příběh Jane a Celeste, Madeline byla na mě už trošku přes míru.

Ajina76
10.11.2019 4 z 5

Kniha byla psaná pr mě zvláštním způsobem. Nejdříve se mi moc nelíbilo prolínání dějů - minulost a současný výslech. Ale když jsem si na to zvykla, knihu jsem přečetla jedním dechem. A mám velikou chuť si přečíst od této autory knihy další. Doporučuji.

Leeonteena
06.11.2019 4 z 5

Četlo se to lehce a svižně, stránky mizely pod rukama. Oddychovka. Bavilo mě to, ale když tady čtu ty komentáře a ohlédnu se zpět, tak zas taková pecka to nebyla. Čekala jsem větší zvrat, celou knihu se to nabízelo.

rilajaan
04.11.2019 4 z 5

Začátek za mě trochu pomalý, ale nakonec fakt dobrý.

josefina_silena
26.10.2019 3 z 5

Kniha je dobře napsaná, člověk se v ději velmi snadno orientuje, a to i přes to, že se v průběhu objevuje opravdu hodně postav (velmi si cením rozmanitosti použitých jmen všech dětí a jejich rodičů; díky tomu se mi postavy nepletly). Kvůli vysokému hodnocení jsem měla od knihy vysoká očekávání, ale nakonec mě čtení zklamalo. Na mě to bylo příliš hysterické, místy až uřvané. Ze začátku se to tváří jako společenský román s prvky detektivky, ale nakonec se z toho vyklube pohádka pro dospělé. Za mě bohužel jen 2,5*.

Vladii
26.10.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začít a říkala jsem si, co to má být a proč se knížka čtenářům tak moc líbí? Ale pak to nabralo spád a bylo to super. Posledních 100 stránek jsem strašně hnala, jak jsem chtěla znát konec. A ten byl velkolepý. ;-)

andy_nejedla
24.10.2019 5 z 5

Moje třetí knížka od této autorky a zase skvělá! Musím teda podotknout, že nejprve jsem viděla seriál, ale knížka byla lepší, svižnější a navíc obsáhlejší, jsem ráda, že mám toto srovnání a těším se, až si přečtu od Liane Moriarty nějakou další knížku. :)