Sedmilhářky

Sedmilhářky
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331606/bmid_sedmilharky-43V-331606.jpg 4 3470 3470

Jane je hloubavá, do sebe uzavřená šedá myška a v životě to vůbec nemá jednoduché, protože sama vychovává pětiletého syna. A ten se teď navíc začal ptát po svém tátovi. Madeline je velká parádnice a přitom neřízená střela. Momentálně jí ztrpčuje život její exmanžel: po letech si zničehonic vzpomněl, že by se mohl taky podílet na výchově jejich společné dcery. Celeste je věčně zasněná, poněkud vynervovaná místní kráska. Co ji ale může trápit, když má tak hodného, hříšně bohatého manžela a přepychový dům? Snad jen ta jejich dvojčata jsou občas na zabití.Každá z nich je úplně jiná, a přesto jsou nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? Vždyť i drobné lži a polopravdy můžou časem vyústit v obrovskou tragédii.Román světově úspěšné autorky bestselleru Manželovo tajemství je příběhem tří matek, jimž se jejich na pohled všední životy krůček za krůčkem nebezpečně vymykají z rukou. HBO natáčí podle této knižní předlohy minisérii s Nicole Kidmanovou a Reese Witherspoonovou v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Big Little Lies , 2014

Miška.Miška
20.03.2020 2 z 5

Jsem celkem zklamaná, čekala jsem od knihy mnohem víc. Jediné co bylo na knize zajímavé byl konec, jinak nic.

Danka22
15.03.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí seriálu, a i proto si myslím že je kniha lepší než seriál. Daleko víc se v ní dozvíte o postavách. Jejich kladných a záporných vlastnostech. O jejich těžkostech. Ukazuje i problém s domácím násilím a tím poodkrývá fakt, že agresor je většinou někdo do koho bychom to nikdy neřekli. A oběť se ho většinou ještě zastává a brání i když je to inteligentní a chytrá právnička. Na sociálním postavení nezáleží. Děj se mi líbil a k zamyšlení určitě stojí.

Effka
13.03.2020

Pro mě byl problém se začíst, začátek knihy byl nezajímavý, ale když jsem se prokousala, tak jsem se najednou nějak sžila s těmi postavami, a kniha mne začala bavit. A určitě toho času nelituji.

Jingle
08.03.2020 3 z 5

Podobně jako mnoho dalších i já měla chuť knížku odložit, chyběl tomu spád. Na druhou stranu pro mě ne zrovna běžný styl psaní s citacemi mnoha postav mě nutil udržovat pozornost, a tak jsem to dotáhla do konce. Ten se bohužel dal tušit, na tom jsem celkem litovala, že si autorka nepohrála se čtenáři a nezahrála si s osudem jiných postav, ale co už.
Bod i za to, že se v rámci děje jedné knihy otevřelo (nebo se jich aspoň dotklo) hned několik palčivých témat.

Ver1982
02.03.2020 1 z 5

Moje asi druhá kniha v životě, kterou jsem nedočetla. Po přečtení zhruba 1/3 jsem jí odložila. Po přečtení knihy, jsem se ještě chtěla podívat na seriál. Zatím jsem viděla 2 díly a taky žádná hitparáda. Ale ještě se chci vydržet dívat na další díly, neboť někdy se to přece musí rozjet, když čtu tolik pozitivních komentářů a recenzí. Navíc doporučení je i od Stephena Kinga! :)

eva0772
29.02.2020

Boha, jsem na strane sedmdesat a furt nevim o co jde, kdo je kdo... je to peknej opruz to cist. Bude div, jestli to doctu. Uz jsem jednu tak prisernou knihu v ruce mela, nastesti uz si nevzpomenu na jmeno, jestli to taky nebylo od tyhle spisovatelky, tenhle desnej styl psani je dost jedinecnej.

MaryAsh
28.02.2020 1 z 5

Bohužel nedočtena. Děj byl rozvleklý a nezajímavý. Některé pasáže bych vyškrtla, protože vůbec neposouvají děj, stejně jako názory a drby "lidí z okolí" na začátku nebo na konci kapitol, které dost často obsahují informace naprosto nepodstatné pro vyšetřování. Taky lituji, že jsem si knihu nepořídila v originále, neboť její sloh pro mě není tak složitý a nebyl by nejmenší problém přečíst ji.
Jako kniha při četbě na dovolené a pro vypnutí po těžkém dni ujde. Detektivní linie ale moc neobstála, v půlce knihy mě přestala zajímat úplně.

Ivetaa
21.02.2020 4 z 5

Zhruba po 20 stránkách jsem měla chuť knihu odložit, ale nedělám to ráda. Dala jsem ještě dalších dvacet a zase dvacet - najednou byl konec. A jsem ráda. Že mám knihu přečtenou a hlavně, že je za mnou. Nic světoborného, kniha, která bude za týden zapomenuta.

Vesina
21.02.2020 5 z 5

Ač mi chvíli trvalo, než jsem se začetla a zorientovala ve všech postavách, nakonec jsem knihu přečetla jedním dechem. Hodně dobrá !!

Knihomolka506
20.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha na doporučení z jedné knižní fb skupinky a taky do výzvy podle které byl natočený film - seriál s dobře vybranýma herečkama. Doporučuji :-)

Arlienen
19.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Líbí se mi, že autorka se nebojí témat jako je domácí násilí a šikana. Určitě si přečtu i další její knihy.

blonďatá.luc
18.02.2020 5 z 5

Knížka mě chytla už od prvních stránek a já měla obrovský problém ji odložit. Celou dobu jsem se snažila odhadnout, jak to celé dopadne. Vytvořila jsem více různých teorií, ale žádná z nich nakonec nebyla pravdivá (i když mi k odhalení moc nechybělo). Moc se mi líbilo, jak byly jednotlivé postavy vykreslené, líbilo se mi, jak se ve vyprávění střídaly tři hlavní postavy a jak za každou kapitolou promlouvaly i postavy jiné. Sice mi některé byly sympatičtější než jiné, ale jedno měly stejné - byly skutečné - nikdo z nich nebyl vyloženě zlý nebo hodný. Taky se mi líbilo, jak se v příběhu řešily obyčejné věci, působilo to tak reálně a skutečně, že se v tom někteří určitě musí najít. Na druhou stranu kniha čtenářům opět může ukázat, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled jeví. Pojednává o rodině a výchově, o přátelství, o manželství - a věřím, že když se do ní pustíte, budete stejně nadšení jako já (pokud teda máte rádi psychologické thrillery/společenské romány).

Gi-Gi
15.02.2020 5 z 5

no, vysvětlila jsem manželovi, že chci vidět seriál, viděla jsem jen ukázky a chtěla jsem si to přečíst, od začátku víte, že se něco semlelo a víte i co, jen nevíte kdo, a moooc si přejete, aby to byl ten, kdo to fakt byl, jo a Bonnie bych asi taky nenaviděla :-)

RendyaDav
14.02.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem,moc se mi líbila...Začátek knihy trochu nudný ,i příběh by šel zkrátit zbytečně moc dlouhý příběh.

Ráďa505
12.02.2020 4 z 5

Moc příjemné počtení.

simona6335
09.02.2020 5 z 5

Uzasna zápletka. Skvěle stylisticky napsána kniha. Autorka otevírá každou hrdinku pomalu až do samého jádra.

monulam
07.02.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha, trochou ve stylu zoufalých manželek

katushah
04.02.2020 3 z 5

Seriál byl lepší.

marlowe
04.02.2020 5 z 5

Jestli je každý "román pro ženy" takhle vtipný a stylisticky povedený, asi přesedlám. :-)

Prvních 400 stran knihy je dokonalých, k nim nemám jedinou výtku. Autorka od první kapitoly milimetr po milimetru poodhaluje roušky z tváří svých hrdinů, zavrtává se hlouběji a hlouběji pod povrch a činí tak s nadhledem, který neskutečně baví.

George Simenon o svém způsobu psaní říkával, že jeho snahou je "oloupávat člověka jako cibuli" – a přesně tohle Moriarty provádí: odstraňuje jednu slupku za druhou, dokud se neproloupe na samotnou člověčí dřeň. Škoda, že v okamžiku, kdy v Sedmilhářkách dojde na lámání chleba, a my konečně dospějeme k neuralgickému bodu, ke kterému od počátku vše směřuje, zapomene najednou autorka na svoji schopnost posouvat děj pomocí neuspěchané psychologické drobnokresby a posledních 40 stran v podstatě jen stručně odvypráví, jako by ji psaní najednou přestalo bavit a ona už neměla trpělivost věnovat se detailům – což je také důvod pro odebrání jedné poloviny hvězdičky. Přesto spokojenost – a doporučuji (i mužům).

P.S.: Zakončení televizního seriálu mi přišlo zajímavější…

Kulhavá
04.02.2020 5 z 5

Pro mě skvělá kniha. Dobře se četla, zápletka byla zajímavá. Ač mi prostředí, ve kterém se kniha odehrává, není pocitově nijak blízké, nijak mne při čtení nerušilo. Po přečtení jsem shlédla i seriál Sedmilhářky, byla jsem jím do určité míry zklamaná. Nečíst knihu jako první, od čtení by mne seriál odradil. Seriál je pro mne určitým způsobem povrchní, bulvární. Kniha naopak hluboká a tolerantní.