Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5092 665

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

brzda.
20.03.2017 5 z 5

Nádherné. Jsou to něco jako pohádky až na to že magie je tam na dením pořádku.

Dáduše
18.03.2017 5 z 5

Knížka se mi velice líbila, pokud k ní budeme přistupovat jako k pohádkám na dobrou noc. Možná by se některé dítko, například u Mágova srdce, bálo, ale na druhou stranu nesou příběhy typické znaky pohádek včetně mravního poučení:)

SeverusSnape
17.03.2017 5 z 5

Nic světoborného,ale pro navracení do světa čar a kouzel postačí

Judi007
13.03.2017

Skvělé! Všechny bajky byly nádherné a Brumbálovy poznámky, zajímavý nápad. Doporučuji všem potterhardum

dancadragneel
13.03.2017 4 z 5

Překrásné poutavé příběhy doplněny různými informacemi od Albuse Brumbala, které si autorka mohla odpustit. Rozhodně bajky jsou velmi poutavé a kouzelné a dokonce i vtipné. Rozhodně krásná a odpočinková kniha

Beatrisie
11.03.2017 5 z 5

Krásná knížka s úžasnými příběhy:)

Briv
09.03.2017 4 z 5

Nevšední a originální pohádky. Docela mě zaujaly. Hodně drsná byla o chlupatém srdci. Brumbálovy poznámky byly příjemné zpestření a občasná vsuvky od Hermiony mě pobavily. Mohlo toho být víc, uvítala bych pokračování.

KikinkaV
26.02.2017 5 z 5

Kouzelná a krásná knížka :) Brumbálovy komentáře byly milým zpestřením, škoda jen, že bajek bylo tak málo :(

Hasič5
25.02.2017 5 z 5

Je skvělá...
Už sem jí četla,skvěle navazuje na
knihu(Relikvie smrti)...nejrači mám Fontánu
přízniví sudby!

Tuffy
20.02.2017 4 z 5

Zajímavá knížka nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Stručně zpracované, zato s hlubokými myšlenkami a ačkoli mi ze začátku Brumbálovy komentáře vadily, postupně jsem si na ně zvykla a brala je jako příjemné zpestření celé knihy. Mezi mé oblíbené bajky patri Fontána příznivé sudby. :)

KingKylie
14.02.2017 5 z 5

Sice to není nijak strašně zajímavá knížka, ale je krásná. Kniha má v sobě takové to kouzlo, na rozdíl od Prokletého dítěte, kde to kouzlo chybí. Moje nejoblíbenější pohádka je Fontána příznivé sudby. Pro ty, co mají rádi Harryho, je tahle kniha ideálka.

Daniel123445667
09.02.2017 5 z 5

Kniha je výborná ale kazí ji SPOUSTA informací onadaci Lumos
Uvítal bych více příběhů

Plue
08.02.2017 3 z 5

Doplněk ke knihám o HP. Nenadchnul, neurazil. Nejvíc se mi líbily pohádky "Příběh tří bratří" a "Fontána příznivé sudby".

Yarwen
07.02.2017 1 z 5

Pět krátkých podprůměrných pohádek je doplněno o Brumbálovy poznámky, jež neshledá nudnými jen nadšenec Harryho Pottera. Vše dokonává doslov ohledně příspěvků do nadačního fondu dětí, kde mám velkou pochybnost ohledně efektivity využití vybraných peněz (vytváření strategií či vydávání příruček, jak bychom jim mohli pomoct).

barus_78
01.02.2017 4 z 5

Bajky byly čtivé, poučné - opravdu se mi to moc líbilo.

Lely
30.01.2017 5 z 5

Krásný návrat do světa čar a kouzel. Vůbec bych se nezlobila kdyby těch povídek bylo více.

Mishak
28.01.2017 4 z 5

Ano, je velmi krásné vrátit se zase na chvilku do kouzelného světa plného zvláštních zvířat, kouzel a předmětů, které nás tak moc uchvátily právě v knihách o Harry Potterovi (upřímně - mám v plánu se k celé sérii tento rok vrátit a znovu se ponořit do tohoto skvělého příběhu). Tato knížečka slouží jako doplněk právě téhle skvělé série. Já si její čtení užívala!
Potěšilo mě, že výtěžek z prodeje těchto knih, je darován organizaci Lumos, která vede kampaň za ochranu a podporu dětských práv a zlepšuje život bezbranným malým dětem.

verunb
24.01.2017 5 z 5

Srdce každého fanouška Harryho Pottera určitě zajásá, takové pohádky z jiného soudku.

hellena1523
21.01.2017 4 z 5

Většina bajek byla prostě báječná!!! Svět, který Rowlingová stvořila, je místo, kde chce člověk žít (pokud tam teda zrovna neřádí čaroděj bez nosu). Moc ráda se ke knize vracím.

JakubiRa
21.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha pro dokreslení dalšího detailu kouzelnického světa, který mě před lety nadchnul. Chtěla jsem si je přečíst už dřív, ale dostala jsem se k tomu až teď. Příběhy pro kouzelníky mají své "kouzlo". Stejně jako pohádky pro nás promlouvají ke čtenáři za konkrétním účelem a jako bajky nesou poučení. Opravdovosti jim dodají komentáře samotného Albuse Brumbála.
U mě spokojenost na 100%.