Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5090 663

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Deena_
17.01.2017 5 z 5

Pro nadšence Harryho je tato knížka povinnost :) někdy toho bylo od Albuse zbytečně moc..ale jinak parádní oddechovka kterou přečtete za chvilku :)

amaenium
13.01.2017 5 z 5

Knížka působí velmi příjemně, jak zvenku, tak zevnitř a bajky, případně komentáře Brumbála na mě působily velmi příjemně a moc krásně se četli. Rozhodla jsem se je přečíst ve chvíli, kdy se o nich objeví zmínka v hlavní linii a jsem zvědavá, jak moc se bajky zapojí do dalšího děje.

BrozaM
12.01.2017 5 z 5

Souhlasím se všemi - mohlo by jich být více.
Mágovo srdce se mnou dosti pohnulo, ale co jiného od černé magie čekat, že? :)

Nixa
10.01.2017 5 z 5

Knižku jsem určitě nečetla naposledy. Bajky se mi moc líbily a byl to opravdu příjemný návrat do světa HP.

Elea
06.01.2017 5 z 5

Souhlasím s kolegy - krásný návrat do světa kouzel, milé pohádky, ale mohlo jich být víc.

Phoenix16.cz
03.01.2017 4 z 5

Je to takové malé milé připomenutí známého světa a to ještě pouze díky Brumbálovým poznámkám, které mi ve výsledku připadaly celkem zbytečné. Samotné bajky jsou velmi stručné s poměrně jasným morálním ponaučením. Nejvíc mi v hlavě uvízla ta s názvem Mágovo chlupaté srdce, která nebyla tolik přímočará. Nejvíce vychvalovaná pohádka Tři bratři byla ze všech asi nejkratší a nejstručnější. Tak nějak jsem čekala, že tu bude i něco navíc oproti poslednímu dílu HP.

Hammerfoll
03.01.2017 5 z 5

Budu opisovat od kolegů :-) - příjemný návrat do světa HP, pohádky krásné a ano bylo jich málo.

MartinkaSl
01.01.2017 5 z 5

Knížka se četla velmi dobře. Komentář od Brumbála jim dodal jiný rozměr a donutil člověka nad bajkou dále přemýšlet.
Klobouk dolů před J.K.Rowling, jak dokázala vymyslet ještě víc z kouzelnického světa.
Velké plus za úžasné ilustrace!

Kattyna
29.12.2016 5 z 5

Kniha byla opravdu čtivá, komentáře Albuse tomu dodaly úplně jiný rozměr a donutily se nad jednotlivými pohádkami dívat i z jiného úhlu pohledu. Jen bych si ráda přečetla i příběh Blěšivého berana Bručouna, na který se v knize odkazuje.. :)

Natyna3
20.12.2016 5 z 5

Příjemný návrat do světa car a kouzel.

Lessana
18.12.2016 2 z 5

Bolo príjemné na chvíľu sa vrátiť do kúzelného sveta Rowlingovej. Jednako som ale čakala viac... Viac rozprávok, to v prvom rade (netušila som, že knižočka je to taká útla), viac mágie z nich prýštiacich, pričom nemám na mysli tú prvoplánovú, lepšie vypointovania a prirodzenejšie Dumbledorove komentáre, prichodili mi miestami nasilu vymyslené, nemôžem si pomôcť... No a doslov, ten to priklincoval teda úplne... Som ale rada, že som si knihu prečítala, a ešte radšej, že "len" z knižnice.

ochwey
07.12.2016 5 z 5

Pohádky jak mají být! Byly by krásné i pokud by nesouvisely s Harrym Potterem, ale takhle je to třešnička na dortu. Číst je za poslechu soundtracku bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat.

Lenka1386
01.12.2016 5 z 5

Harry byl průvodcem celým mým dětstvím, takže bajky byly nutností. A moc se mi líbily!

-Endy-
06.11.2016 4 z 5

Příběhy jsou (hlavně pro mudly) svěží, neotřelé a nápadité, ponaučení z nich plynoucí je jasné hned po dočtení. Brumbálovy dodatky tam nijak nepřekáží (naopak - kdo by nestál o pohled skutečně sofistikované osoby? ;) ).
Mám však s nimi zásadní problém - JE JICH MÁLO!

marta0912
01.11.2016 4 z 5

Harryho Pottra jsem trapně nečetla, protože jsem už viděla filmy (asi 50x každý díl:)) a tohle bylo milé doplnění. Líbily se mi jak samotné bajky, tak Brumbálovy poznámky. PS. Neměla jsem tušení, že Rowlingová takhle kreslí ;)

kittlerka
01.11.2016 4 z 5

Příběhy byly báječné! Pátou hvězdičku odebírám, protože Brumbálových komentářů na mě bylo zbytečně moc, upřednostila bych více příběhů:)

Panda92
19.10.2016 5 z 5

Nejvíce se mi líbila Fontána příznivé sudby :-)

AnetAndBooks
13.10.2016 5 z 5

Úžasná knížka pro milovníky HP. Jedna z mých 'srdcovek'.

Pavllíňák
06.10.2016

Úplně best kniha, nejvíc asi nejlepší 3 bratři a Fontána příznivé sudby.

Pjater
05.10.2016 5 z 5

Pokud jste fanoušci HP a ještě jste nečetli tuto knihu, tak to okamžitě napravte. Pokud jste Harryho nikdy nečetli a kouzelnický svět vám připadá jako něco zbytečného, tak se do ni vůbec nepouštějte a raději si otevřete klasické české pohádky.