Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5092 665

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Spratek
18.05.2016 4 z 5

Je to zajímavé doplnění série Harryho Pottera,ikdyz jsem čekala trošku více příběhů. Každopádně pohádky jsou krásné,taková oddechovka,určitě všem doporučuji. :)

KnihomolAnn
14.05.2016 5 z 5

Super doplnění série! :)

lucie5078
28.04.2016 4 z 5

Přečteno dnes v čekárně u lékaře. Pohádky jsou krásné, brala bych jich více na úkor Brumbálových komentářů. Ale i tak skvělé. A jak už se tu někdo zmiňoval, dostala jsem se také ke knize jen díky čtenářské výzvě, díky za ni!

ElenRiannon
24.04.2016 5 z 5

Rozhodně zajímavé doplňující čtení ke knihám :)

kalinkacz
22.03.2016 5 z 5

No tak tohle bude asi navěky moje srdcovka... Konečně mám něco, co má samotná Hermiona... Bože tahle kniha je luxusní! Neuvěřitelně originální a neobyčejné příběhy, které budete všem doporučovat a dětem předčítat... Já sama je předčítala hned několika dětem a jedno byla spokojenější, než druhé.... Paní Rowlingová děkujeme, že jste a děláte naše čtenářské zážitky nezapomenutelnými!

brčko-A
21.03.2016 5 z 5

Moc pěkný,ale čekala jsem víc příběhů.
Jinak Doporučuji

Fantýna
20.03.2016 5 z 5

Knížka je plna zajímavých příběhů. Některé se mi líbily více, a proto jsem je četla několikrát. Jiné swe mi moc nelíbily. Záleží to na vkusu, ale přesto je to úplně suprová knížka, která doplňuje knihy o Harrym Potterovi.

koki.veru
15.03.2016 4 z 5

Zajímavé pohádky, zpestření série o Harry Potterovi. Je pravda, že nebýt čtenářské výzvy, asi bych se k této knížce nedostala.

Raven_Black
14.03.2016 5 z 5

Zajímavé příběhy, hezké doplnění knih Harryho Pottera.

vandalindakova
09.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha pro každého fanouška :) Bajky jsou skvělé, doplňují je komentáře profesora Brumbála, kde se člověk dozví zajímavé věci, které předtím třeba i nevěděl.

skatynka
29.02.2016 4 z 5

Krásné bajky

ksander33
23.02.2016 5 z 5

Lepší, než jsem čekala. Rowlingová nikdy nezklame.

LimedkaMikki
22.02.2016 4 z 5

Kdybych si nepamatovala některé ty příběhy, co do délky by to byly ideální pohádky na dobrou noc pro děti. Jinak ale nemám nic moc proti, co bych řekla. Je to dobrý dobrý doplněk, který nám umožní zase o kousek nahlédnout do toho magického světa Harryho Pottera.

Tengrinor
22.02.2016 4 z 5

Knihu jsem koupila dlouho po vydání za díky tomu už relativně přijatelný obnos a jsem tomu ráda, ptže za původní vyštelovanou cenu tato tenounká knížečka opravdu nestojí.

Kniha má nádhernou obálku, ale ostatní ilustrace jsou poměrně odbyté opakovaným přikládaním krátkého úseku květin (nepočítám záhlaví a zápatí stránek, kde je to příjemné zkrášlení). Nekvětinové ilustrace zachraňuje to, že je dělala sama autorka, čímž získávají na hodnotě a můžeme přimhouřit oko. I když dva obrázky považuji za povedené.

Z příběhů jsou Tři bratři klasika, která je ve filmu nádherně zpracovaná. Králice Alice a chechtavý pařez má vcelku originální příběh. Ostatní příběhy mi ale přijdou nedomyšlené a jen do počtu, aby to mělo alespoň to málo stránek. Možná Fontánu příznivé sudby bych vzala na milost. Zde je potenciál, který podle mne autorka zbytečně nenaplnila.

Komentáře Brumbála poměrně nudné (což bych od této autorky nečekala) a možná jsem příliš náročná, ale také málo uvěřitelné. Něco tak primitivního by nemohl napsat někdo tak moudrý jako je (byl) Brumbál.

Jsem na tuto knihu příliš přísná? Ano, jsem. Od autorky očekávám nějaký standard a zde se nemohu zbavit dojmu nastavované kaše. Ale mám svůj výtisk a neprodám ho. Přecejen je to stále HP.

MikeDV3
19.02.2016 4 z 5

Konečně kniha, která zase na chvíli ukojila moji touhu dalšího dílu Harryho Pottera. :-)

Kacitr
17.02.2016 5 z 5

Proč jen těch příběhů bylo tak málo? Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Za mě zvítězil Příběh tří bratří. Do té pohádky jsem se zamilovala, takové pohlazení po duši. Samozřejmě i ostatní bajky skvělé. Doplněno krásnými ilustracemi. Paní Rowlingová je vážně talent, má mě omotanou kolem prstu.

Totojsemja
07.02.2016 5 z 5

Je úžasné že rowlingová dokázala napsat bajky, které jsou opravdu nefalšované bajky. Bez doplňkových knih by série HP nevypadala tak opravdově. Mé nejoblíbenějši jsou králice Alice a fontána příznivé sudby. Ale nejradši čtu poznámky brumbála.

kdu
06.02.2016 5 z 5

Fanouškům Harryho Pottera srdce zaplesá, ale doporučuji i ostatním, například i těm, kteří příliš nečtou nebo malým dětem. Příběhy jsou krátké,vtipné, poučné. Jediné mínus dávám za to, že tam těch příběhů není více :D
Každý příběh má něco do sebe, za mě nejlepší a hlavně nejvtipnější Králice Alice a chechtavý pařez, Tři bratři jsou klasika (pro fanatiky HP), Fontána příznivé sudby mě mile překvapila "rozřešením", Mágovo chlupaté srdce se mi líbilo asi nejméně, Čaroděj a skákající hrnec měl taky pěkné ponaučení, ostatně jako všechny bajky.

pichova.veru
05.02.2016 4 z 5

Kniha pro všechny fanoušky Harryho Pottera :) Čte se pěkně a bajky jsou pěkné :)

jamesfreeze
02.02.2016 5 z 5

Co by si mohl fanoušek HP přát víc než vlastnit své vlastní vydání Bajek Barda Beedleho (teda kromě kouzelné hůlky, dopisu z Bradavic, létajícího koštěte, neviditelného pláště, ...)