Rozprávky barda Beedla

Rozprávky barda Beedla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51908/bmid_rozpravky-barda-beedla-8Cc-51908.jpg 4 5092 665

J. K. Rowlingová hovorí: „Fanúšikovia Harryho Pottera boli pochopiteľne sklamaní, keď sa na verejnosť dostala iba jedna kópia Rozprávok barda Beedla. Preto s potešením oznamujem, že vďaka veľkodušnej podpore vydavateľov Harryho Pottera a Amazonu (ktorý kúpil rukou písanú kópiu na dražbe) a s povolením skvelých ľudí, ktorí vlastnia ostatných šesť originálnych kníh – Rozprávky barda Beedla budú teraz dostupné všetkým fanúšikom Harryho Pottera. Poplatky za poskytnutie autorských práv budú venované Children’s High Level Group v prospech detí v ústavoch, ktoré zúfalo potrebujú, aby sa ich niekto zastal. Nové vydanie bude obsahovať rozprávky, ktoré z originálu napísaného v runách preložila Hermiona Grangerová, s mojimi ilustráciami, ale aj poznámky profesora Albusa Dumbledora, ktoré budú uverejnené s láskavým dovolením Archívu riaditeľov Rokfortu .” Rozprávky barda Beedla, v ktorých Harry našiel kľúče k riešeniu poslednej úlohy – zničiť horcruxy lorda Voldemorta, obsahujú päť čarodejníckych rozprávok, ktoré zanechal Hermione Grangerovej Albus Dumbledore v siedmej a záverečnej knihe Harry Potter a Dary Smrti. Iba jediná – Príbeh troch bratov – je vyrozprávaná v knihe. Zvyšné štyri rozprávky vyjdú po prvý raz.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Ikar (SK)

The Tales of Beedle the Bard , 2008

Radan2020
27.01.2016 5 z 5

Tahle se mi z doplňujících HP knížek líbila nejvíc. Navíc jsem byl rád za Brumbálův komentář a rozluštění některých otázek, které jsem si kladl. I bajky samotné jsou zajímavé, takže 5*.

marketa9252
23.01.2016 5 z 5

Krásná a rychle čitelná kniha. Syn ji měl půjčenou z knihovny,tak jsem jí také přečetla na jeden zátah ;-)

papajapa
19.01.2016 2 z 5

Bajky samotné jsou docela zajímavé, ale Brumbálův komentář je ve většině zdlouhavý a nezajímavý.

řehi
19.01.2016 4 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem si rozšířila obzory HP světa. Pokud bych měla vybrat konkrétní příběh, tak se mi nejvíce líbila Králice Alice a chechtavý pařez. Kniha bohužel asi zaujme výhradně HP fanoušky, kterým však ukáže, že i v pohádkách pro malé čaroděje lze najít plno moudrosti.

Evik30
15.01.2016 4 z 5

Tahle kniha mě zaujala v knihovně svým obalem a musím říct že ani obsahově mě nezklamala. Povedené příběhy. Knížka se díky tomu že je tak úzká dobře a rychle četla a jak většinu čtenářů mě nejvíce zaujala "pohádka" Příběh tří bratří. Trochu jiná kniha než Harry Potter!! :o))

trynitrix
09.01.2016 4 z 5

Čtenářská výzva 2016: 10. Kniha povídek

Tuto knihu jsem už měla dlouhou dobu v plánu si přečíst a teď se mi do výzvy hodila tak jsem se na pár hodin zabavila, pěkné povídky hlavně klasika Příběh tří bratří :-)

milunka21
02.01.2016 5 z 5

Roztomila knizecka :-)

I_love_books
02.01.2016 5 z 5

Pěkná kniha, jejíž pohádky by se klidně mohly předčítat dětem. Všechny pohádky se mi moc líbily, jen škoda, že jich nebylo trochu více. Poznámky Albuse Brumbála jsou vhodným doplněním informací pro fanoušky Harryho Pottera, lidem stojícím pouze o pohádky se ale můžou zdát zbytečné. Já byla za Brumbálovy poznámky ráda, byly zajímavé. Určitě si knihu, nebo alespoň některou z pohádek, přečtu někdy zase, třeba až budu potřebovat pohádku na dobrou noc :-).

Kristýna93
23.12.2015 4 z 5

Za mě skvělé počteníčko. :) Rozhodně po ní zas a znova sáhnu, protože to je příjemné počtení třeba na odpoledne.

Krysa1769
05.12.2015 4 z 5

Nelituji koupě. Jednou budu tyhle kouzelnické pohádky číst svým dětem před spaním! :)

Jury
23.10.2015 2 z 5

Pro fandy sveta HP nezbytna soucast...

Eleanor-ka
09.10.2015 4 z 5

Ehm, bylo to pro mě mírné zklamání, ale i tak se mi to moc líbilo. Nejlíc se mi líbil příběh o Mágovu chlupamé srdci a samosebou i Příběh tří bratří. Jen škoda, že těch příběhů nebylo více. o:)

Snow.white
23.09.2015 4 z 5

A víte co ? myslím , že to bylo skvělé počtení.
Mě neskutečně bavilo číst krátké povídky a ocenila jsem i poznámky pod čarou. Brumbálovy komentáře byly jako třešnička na dortu. Nemusely tam být, nikomu by asi nechyběly ale bylo to zajímavé.
Neskutečně se těším až jednou budu dětem právě číst z téhle knihy. (kašlu na klasické pohadky , moje děti budou hezky poslouchat o Králici Alici a chechtavém pařezu!)

reader.007
23.09.2015 1 z 5

Celkově je knížka dost slaboučká a má-li předvádět "ústní lidovou slovesnost" kouzelnické populace, je třeba jejich děti právem litovat. Co mne ale přimělo ubrat ještě jednu hvězdičku kterou jsem původně dát chtěla, je na konci uvedený "osobní dopis baronky Emmy Harriet Nicholsonové z Winterbournu" ve kterém se představuje jako souputnice J.K. Rowlingové v boji za práva dětí které jsou ústavně vychovávané a tím pádem na okraj společnosti vyhoštěné (!!!). Sice jsem v tuto útlou knížku nevkládala valné naděje, ale krátkozraké závěry a propagandu jsem tu fakt nečekala.

Martian
18.09.2015 4 z 5

Pohádky jsou pěkné a můžou se líbit i tomu, kdo HP nečetl. Škoda jen, že jich není víc, knížku přečtete tak za hodinku. Brumbálovy komentáře přináší nové poznatky o kouzelnickém světě a každý fanda HP je ocení.

Vampirosa
15.09.2015 5 z 5

Vážně krásné pohádky. Každý fanda (i nefanda) Harryho Pottera by si měl tuto knížečku přečíst. Nezabere to moc času a zážitek je zaručený. Člověka donutí se zamyslet a hlavně se pohádky dají vztáhnout do mudlovského života, který my obyčejní smrtelníci vedeme.

Indysa
26.08.2015 5 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera něco nezapomenutelného, pro obyčejné čtenáře jen krátké hezké pohádky. Ovšem s obojím se dá souhlasit. Pohádky jsou krásně vymyšlené a poznámky od A. Brumbála, které každou pohádku doplňují (a někdy jsou delší než samotná pohádka) nám prozrazují o světě čar a kouzel více, než jsme věděli. Nedivila bych se, kdyby tyto pohádky nahradily klasickou naší Karkulku. Krásné čtení.

zuzana13
23.08.2015 5 z 5

Krásně napsané příběhy.Nejvíce se mi líbil příběh o třech bratrech.Doporučuji.

aronoele
31.07.2015 4 z 5

Doslova kouzelné příběhy. Nečekala jsem, že budou tak vtipné a poutavé.

Dormar
20.07.2015 5 z 5

Kniha je pěkná a pěkně se i čte.