Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396859/mid_romeo-julie-a-tma-kOq-396859.png 4 3840 472

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

Pitraska
31.07.2019 3 z 5

Hezký příběh a krutou vážností. Hezky napsané. Konec tedy zmatečný, ale celkově knihu doporučuji.

wotana
29.07.2019 4 z 5

Četla jsem jako povinnou četbu ještě na střední. Začátek byl teda dost náročný, ale potom super. Za mě 4,5* ubírám za ten začátek.

MayaBu
25.07.2019 4 z 5

Měla jsem vysoká očekávání a ta byla vesměs splněna. K autorově osobitému stylu (kvůli němuž mi trvalo než jsem se začetla) i hlavním postavám jsem si musela chvíli hledat cestu. Druhou půlku jsem ale prolétla se zatajeným dechem, načež mě poslední stránky zanechaly s podivným pocitem prázdna (a to nutno dodat, že jsem závěr měla vyspoilerovaný ještě než jsem knihu vzala do ruky).

pbabinec
23.07.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, a jedním slovem - neuvěřitelné!

apelttom
27.06.2019 5 z 5

Málokterá knížka je tak dobrá, že vás z ní bolí srdce, když ji čtete. Tahle patří mezi ně. Kdo alespoň jednou, skutečně někoho miloval, slzu nebo dvě uroní.

Luciáš01
27.06.2019 5 z 5

Takhle kniha mě učarovala ještě jakou mladou dívku. Pamatuji si to dodnes, byla v seznamu povinné četby na střední škole, padla mi do oka, tak jsem si řekla proč to nezkusit. V tu dobu jsem ještě nebyla žádný knihomol. Raději jsem byla venku s přáteli a užívala si života jiným způsobem, než čtením. Ale jakmile jsem otevřela tuhle knihu, musela jsem jí přečíst, jak byla úžasná :-)

hana17.1.
28.05.2019 5 z 5

Příběh jsem si naprosto zamilovala. Silný příběh ve velmi těžké době.

kralikova.Lú
22.05.2019 5 z 5

Velice silný příběh plný strachu a lítosti.

raketackova
16.05.2019 5 z 5

Zajímavá kniha, která ukazuje dobu 2. světové války z pohledu mladých lidí. Perfektně Vám ukáže nejen to, že je důležité si vážit věcí, které se nám zdají v dnešní době zcela obyčejné a normální, ale také to, že jsou naše starosti vlastně malicherné v porovnáním s hrůzami, které se v minulosti děly. Jen konec knihy mohl být trochu obsáhlejší.

Inny
12.05.2019 4 z 5

Četla jsem před mnoha lety jako povinnou četbu a dodnes na ní vzpomínám jako na příběh co zaujmul a bavil mě číst. Mám rada knihy co ve mě zanechaji nejakou “stopu” a toto je jedna z nich.

OniDourou
05.05.2019 5 z 5

Velice krásně napsaná knížka. Příběh inspirován Shakespearem a odehrávajíc se v době Heydrichiády, přičemž je to tak dobře napsaná, že se to strašně rychle čte.

TerkaLangoš199
25.04.2019 5 z 5

Nikdy jsem nečetla Romea a Julii od Shakespeara, jelikož je to tak ohrané. Když jsem ale v knihobudce zahlédla tuhle knížku, vzpomněla jsem si na to, že jsme ji měli v doporučené četbě na gymplu. A tak, přestože jsem si nedokázala vybavit, o čem má kniha být, jsem knížečku nacpala do batohu a jela do školy - a to bylo sakra dobré rozhodnutí.
Přečetla jsem ji za dva dny cest v autobuse, hltala jsem myšlenkové proudy... S postavami se nešlo nesžít, s tou jejich láskou a osudem, (*!SPOILER!*) který je spojil a zas odloučil.
Asi už nemám slov, ale určitě doporučuji i lidem, jako jsem já, kteří úplně nehltají a nevyhledávají romantiku. Protože tohle je něco jiného - žádné milostné trojúhelníky, žádné spory mezi rody. Realita. ❤️

Poetika_slov
12.04.2019 5 z 5

Útlá knížečka jeden příběh skrývá, název knihy s Shakespearem ji poutá, neboť i zde je mladá láska. Ovšem s dějem se rozdvojí, tady se odehrává za nacistické doby. Dívka na lavičce sedí, kde mladíka její krása uchvátí. Skryje ji před světem v pokoji, aby její hvězdu neviděli. Překoná jejich láska i toto období nebo je čeká smrt jako Romea a Julií v Shakespearovi ?

Knihomolová
02.04.2019 3 z 5

Myslím, že v maturitním ročníku bych knihu přijala jaksi ... srdečněji. Bavil mne Otčenáškův jazyk i styl. Jen ten děj mne trochu nudil.

Mabie
02.04.2019 5 z 5

Šílená doba, šílený příběh. Moc smutné.

Barbora216
26.03.2019 3 z 5

Hezká knížka, četla se příjemně, Otčenášek má specifický styl psaní. Ale i přes to kniha ve mně moc emocí nevzbudila. Často čtu knihy s tématikou války a často mi ještě dlouho leží v hlavě - Romeo, Julie a tma však není tento případ.

adevis
13.03.2019 5 z 5

S touto knihou jsem se poprvé setkala v maturitním ročníku. Dostala se mi do rukou, ale dosud z neznámého důvodu jsem ji nikdy nedočetla do konce. Až teprve nedávno jsem měla cestu okolo naši místní knihobudky a našla jsem tam tento poklad. Nechápu člověka, který tuto knihu odložil, každopádně mi udělal velkou radost. Jsem neskutečně moc ráda, že mohu mít tento válečný, dojemný a strhující příběh ve své knihovně.
Kniha se četla krásně, rychle. Bylo to plné smutku, lásky, ale i radosti, závisti s povrchností. Já jen doufám, že se tento titul bude i nadále objevovat v seznamu povinné četby k maturitě! :))

lucy.n
12.03.2019 5 z 5

Povinná četba. Obsah zná každý, kdo prošel střední školu. Ale...
Tak útlá knížečka a přece vtáhne čtenáře do protektorátní doby a do kůže mladých lidí, se všemi jejich prožitky a emocemi v bezvýchodné situaci! Tohle je zkrátka vyšší spisovatelská. Klobouk dolů, pane Otčenášku!

verka5083
08.03.2019 5 z 5

Celou knížku jsem četla jedním dechem. Začátek mě nadchnul při prvních stránkách. A konec byl na celé knize nejlepší.
Když jsem si přečetla ten název, má představa o knize byl uplně jiná. Poté jsem vše přehodnotila. Opravdu stojí za přečtení.

tyjá
21.02.2019 4 z 5

Nedokázala jsem si to u téhle knihy (kde jsem znala zhruba průběh i konec) představit, ale stalo se. Začetla jsem se a soucítila s postavami i přes krátkost knihy. Veliký dojem na mě udělalo také střídání časových obrazů. Mám pocit, že autor to zvládl dokonale nenuceně (narozdíl od některých nynějších autorů).