Pekárna v Brooklynu

Pekárna v Brooklynu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407349/bmid_pekarna-v-brooklynu-guV-407349.jpg 4 1993 1993

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Brooklyn Bakery , 2018

Booky84
27.01.2020 5 z 5

Krásné pohodové čtení pro všechny romantické duše.

pixie6855
22.01.2020 5 z 5

Skvělá oddechovka, která mi na konci vykouzlila úsměv a velmi příjemný pocit. :) Chvíli trvalo si zvyknout na styl psaní, ale jak si člověk zvykne, tak pak děj pěkně plyne.

Andynka
18.01.2020 4 z 5

Když jsem začínala tuto knihu číst, byla jsem hrozně zklamaná.
Neseděl mi styl psaní, tím pádem, když není dobře napsaný román, kde už prostě víte, jak to bude dál, tak je to za mě průšvih. Chvíli jsem chtěla knihu i odložit.
Ale nakonec jsem to překonala a posledních 100 stran jsem si naprosto užila! Nakonec jsem si na styl psaní zvykla a dokonce se mi i zalíbil. A ke konci mě kniha vtahla do děje a nemohla jsem přestat číst, jak to bylo krásně romantické! Je to oddechové čtení. Od knihy jsem nakonec dostala vše, co jsem si přála. Rozhodně doporučuji, i přes ten horší začátek. :-)

Anniee
18.01.2020 5 z 5

Není to dokonale napsaný a rozhodně to není reálný.
Ale je to neskutečně milý a sladký a nikdy se kvůli jejim knihám nedostanu do postele dřív jak ve dvě ráno. Knížka nezklamala a zase mě úplně rozložila.

Arianne
14.01.2020 4 z 5

Milé, nenáročné, čtivé psané. Na konci jsem se sice samou sladkostí málem rozpustila, ale někdy je taková kniha přesně to, co člověk potřebuje

HaHy7
12.01.2020 5 z 5

Romantický a vtipný příběh plný sladkých dortíků. Začíná útěkem Sophie do New Yorku před zradou jejího přítele a přeroste v dobrodružství, nové sny a novou lásku. Má to děj a spád, je to oddechové čtení.

Kudík
12.01.2020 4 z 5

Další díl romantické série, který trošku navazuje na první díl. Tento příběh je o Sophii a Toddovi, dále i o jeho sestřenici Belle a bylinkáři Wessovi. Nesmím opomenout ani vsuvky s Jamesem. Hlavně ten jeho výstup na konci byl k nakopání. Tento díl nebyl špatný, ale vzbuzoval strašné chutě na sladké. :( Také zde bylo pár chyb v překladu, např. "Sophie klesla na postel a položila si ruce do dlaní." Upozorňuji, že v této scéně byla Sophie v posteli sama. :)

Market-k-a
08.01.2020 4 z 5

Nejdřív jsem měla pocit, že se nic moc neděje, ale to se dá asi u tohoto oddechového žánru pochopit. Takže jako odpočinková knížka super. Žádné velké zvraty se nekonají, ačkoli dějová linka nebyla pro hlavní hrdinku zpočátku velmi příznivá. S čím jsem se příliš neztotožnila, bylo vyprávění v er-formě, bylo to pro mě trošku nezvyklé. Naopak se mi líbilo, že autorka do knížky zařadila i trošku erotiky, to se sem, myslím, hodilo. Čím dál jsem v ději byla, tím více mě to bavilo a ten konec? Uuu... krása, nečekala jsem.

katerina5544
24.12.2019 5 z 5

Romantiku často nečtu ale někdy mám na ní náladu a v tom případě je tato série naprosto ideální. Pekárna v Brooklynu je taková pohádka, která se v reálu moc často stávat nebude :) ale je hezké si jí přečíst :) doporučuji, je to fajn oddychovka a velice čtivá a jako bonus úžasná obálka.

Safienka
15.12.2019 4 z 5

Takové poklidné, průhledné, romantické čtivo. Vše jasné od začátku, ale i tak se to moc hezky četlo. Možná líp číst někdy v létě nebo před létem než takhle před Vánoci, ale to už vidím jako malý nedůležitý detail.

Trustty
08.12.2019 4 z 5

Nečetla jsem předchozí díl a asi je to jen dobře, protože mě se tahle pohodička líbila a dle některých recenzí se mám na co těšit :))
Dorty jsou pro šťastné dny. Proto je tak ráda dělám. Svět potřebuje víc štěstí. :))

Aknel26
02.12.2019 2 z 5

Oproti Kavárně v Kodani sešup o 50 procent dolů. Obě knížky měly podobně jednoduchý příběh, ale zatímco z prvního "romantického úniku" sálala atmosféra Kodaně, která tu předvídatelnost zatlačila do pozadí, newyorská romance nám nic podobného nenabídne. Krom pár zmínek o památkách a místních stravovacích návycích se nám dostane jen univerzálního příběhu, který se vlastně může odehrávat kdekoli.

Evi4
24.11.2019 5 z 5

Krásné čtení..

KaileyBlot
14.11.2019 5 z 5

Moc krásná kniha. Rozhodně doporučuji si ji přečíst.

Lofda
11.11.2019 4 z 5

Taková milá, sladká ;-), romantická pohádka.. Bohužel nic nového nebo překvapivého vyprávění nepřineslo, ale bavilo mě, četlo se to vlastně samo. A pro mě bonus v podobě "Google maps" procházky po NY, ráda cestuji spolu s knihou ;-)

Simstr
11.11.2019 4 z 5

Nebylo to úplně špatné, děj se točil pořád dokola, ale u takových knížek je to vlastně v pořádku. Za víkend máte přečteno. Takový pohodová kniha, když nechcete nad ničím přemýšlet.

mysterygirl
09.11.2019 2 z 5

Asi me ukamenujete ,ale nedocetla jsem..prislo mi to nudny, skoro se nic nedelo..a pritom Kavarna v Kodani se mi libila

janyska13
06.11.2019 5 z 5

Tohle byla taková krása. Vím, že je to romantika, ale i tak ten konec byl tak dokonalý, vůbec jsem ho takhle nečekala... Knihy od této autorky jsou skvost!

HDosoudilová
04.11.2019 5 z 5

Po přečtení Kavárny v Kodani jsem se na tuto druhou knihu strašně těšila a opět mám radost :-) Krásný milý příběh, skvěle se kniha četla a bylo to i vtipné. Díky sladkým dortům jsem měla potřebu při čtení pořád něco "zobat". A zase ta nádherná obálka. Jo, takové oddechovky mám ráda, i když nedokážu říct, jestli Pekárna byla lepší než Kavárna. Každopádně se už moc těším na Cukrárnu v Paříži.

eva3992
01.11.2019 3 z 5

Novinářka Sophie se vydává na půlroční stáž do New Yorku. Nechává za sebou rodnou Anglii i nepříjemné vzpomínky. V Americe bydlí v malém bytečku nad pekárnou. A jelikož sama miluje vaření a pečení, netrvá dlouho a se sympatickou majitelkou Bellou se spřátelí a pomáhá ji v pekárně. Díky ní se také seznámí s Toddem, velice pohledným a šarmantním mužem. Ten odmítá jakýkoliv vážný vztah, ale ani Sophie o lásku nestojí, tak se z nich snad stanou alespoň přátelé.
V knize poznáte Brooklyn, Manhattan i další části New Yorku a dočtete se o spoustě lákavých jídel, dortů, pití....
Jedná se o volné pokračování Kavárny v Kodani a musím říct, že ta se mi líbila o něco víc. I Pekárna v Brooklynu je pohodová, vtipná a romantická a pokud se chcete dopřát právě takový odpočinek u čtení, tak směle do toho.
Určitě si ráda přečtu i chystanou novinku Cukrárna v Paříži.