Čajovna v Tokiu

Čajovna v Tokiu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465030/bmid_cajovna-v-tokiu-8ku-465030.png 4 1524 353

Popadněte cestovní pas a vydejte se do země mrakodrapů, tradičních chrámů, čajových rituálů a rozkvetlých sakur. Užijte si romantiku s šálkem lahodného čaje a nechte se unášet příběhem, který si vás získá od první stránky. Fiona je vášnivá fotografka, má cestovatelský blog a už dlouho se touží podívat do Japonska. Když vyhraje čtrnáctidenní cestu do Tokia, má pocit, že se jí splnil sen. Jenže na místě s hrůzou zjistí, že jejím průvodcem je muž, který jí před deseti lety zlomil srdce – přitažlivý a úspěšný fotograf Gabe. Čas strávený s Gabem je pro Fionu zpočátku za trest. Fotograf jí dává najevo, jak ho obtěžuje, že se jí musí věnovat. Tři generace místních žen ji ale přijmou mezi sebe a Fiona v jejich domě a rodinné čajovně nachází lásku a vřelost, která jí schází. Užívá si s nimi piknik pod sakurami, poznává pravý japonský čajový obřad. A právě díky nim se jí postupně vrací sebevědomí, které jí dávný incident pořádně pochroumal. Mezitím k sobě s Gabem při toulkách Tokiem pomalu nacházejí cestu a začíná to mezi nimi znovu jiskřit…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Teashop in Tokyo , 2020

MijamiMysel
16.10.2022

Kniha byla užasna a to ze všech směrů. Kniha je jak ušitá pro lidi co milují Japonsko a jejich zvyky v každodením životě včetně metra. Čtenář si připadá jako by tam byl a i samotný příběh naší hrdinky mě zaujal a musím říct že se mi společně s paříží zatím líbila nejvíc.

kraslicanka
16.10.2022 5 z 5

Jako vždy se četla jedním dechem

MarceD.
13.10.2022 2 z 5

Další romantický útěk. Líbí se mi i když je to na jedno brdo, i když k tomu mám hromadu výhrad.

Amneris
01.10.2022 4 z 5

Další kniha o romantickém cestování, tentokrát se příběh odehrává v Japonsku. Fiona mi byla sympatická už z Kavárny v Kodani, takže jsem byla zvědavá, jak si povede v tak obrovské zemi plné úžasné kultury a především dobrého jídla a pití. Gabe byl ze začátku dost protivný, ale to se naštěstí během příběhu změnilo. Knihu bych klidně o kousek zkrátila, některé pasáže byly zbytečně popisovány do detailu. Konec byl velmi krásný, snad zatím nejpovedenější počin ze všech knih Julie Caplin :-)

Neluš
28.09.2022 5 z 5

Díky knihám od této autorky mám větší chuť cestovat a přemýšlet více o svém životě. Další krásná knížka.

Nildon2022
27.09.2022 4 z 5

Focení, Japonsko, čaj ... Při čtení jsem se sama dostávala do klidu, který z knihy čišel. Autorčina tvorba vysloveně vybízí k cestování a zážitkům. Nenajdeme zde přehršel jmen a postav, což poslední dobou bývá nešvarem některých knih. Pokud jsem knihu odložila, při následném čtení jsem se zase rychle vpravila do děje.
Milé, oddechové, pohodové... bonusem je cestovatelské okénko, kde má čtenář možnost nahlédnout do jiné kultury (tradiční autorčin počin).

hrabalikoval
24.09.2022 4 z 5

Přečteno asi za dva dny. Nečekala jsem, že kniha o Japonsku mě tak chytne. Spisovatelka dokážu krásně popsat všechny zákoutí, tradice a dobu v dané zemi. Přijde mi že dokonce dalším a dalším dílem se v tomto zlepšuje. Láska jako vždy hraje roli ale to mě ani nikdy nepřestane bavit. Těším se na další díl.

bafuskyBaf
23.09.2022 5 z 5

Zatím se mi tato kniha líbila nejvíce z celé série. Japonsko je prostě nádherné.
Fiona i Gabe byli sympatičtí a i celá japonská rodinka k tomu...:-) Četlo se to opravdu moc hezky.

Maki21
22.09.2022 3 z 5

Pěkná odpočinková literatura kde se dá předpokládat děj, a celkem i závěr ale pokud si člověk potřebuje odpočinout jelikož má těžké období doporučuji.

Hana62
18.09.2022 3 z 5

Prima protipól k detektivkám. Vím, jak to skončí, předpokládám děj, zápletky, žádné nemilé překvapení. Oddych, proti nečekaným závěrům, napětí, obavám, někdy i nepříjemnému "prozření". Ale už se těším na Nesba.

simona5r
15.09.2022 4 z 5

Po prvoplánovém začátku a jasným koncem knihy už od začátku to nakonec bylo velmi milé počtení. Popsání atmosféry Japonska bylo úžasné, až mám chuť koupit si letenky. Milostná linka je jasná, ale přesto velmi milá.

Síma97
13.09.2022 3 z 5

Knihy od této autorky mám velmi ráda, a tak jsem se těšila i tentokrát na pohodové čtení. Za mě to určitě pohodové čtení bylo ale musím říct, že kniha je asi zatím nejslabší.
Téma Tokio a čajovna je za mě super a velmi lákavé. Fiona se na můj vkus ze začátku moc rýpala v minulosti, a to mě opravdu nebavilo a Gab byl dost nerudný a protivný. To se ovšem v průběhu knihy změnilo, byla jsem ráda.
Co se týká Tokia a jeho popisu plus pochopení dost odlišné kultury od té naší, tak musím říct, že to autorce povedlo jako vždy výborně.
Přestože tuto knihu hodnotím zatím ze všech nejméně hvězdami, tak i přesto jsem ráda, že se mi dostala do ruky a já si ji mohla přečíst.

zp87
10.09.2022 3 z 5

Tak upřímně, toto byla za mě nejslabší knížka od Julie Caplin. Zbývá mi teda ještě Švýcarsko a Irsko, ale Tokio už znovu číst nebudu.
Hlavní hrdinové o ničem, takoví nemastní- neslaní, Gabe dokonce docela nesympatický. Fiona trochu dětinská, a taky si mě nezískala. Můj problém je, že fotografování mi nic moc neříká... A prostředí přelidněného Tokia už vůbec ne. Blikající světla a masy lidí na přechodech a v metru - no, já na tom nic vzrušujícího nevidím. Ale plus je, že jsem si tak nějak virtuálně zacestovala... A stačilo mi. Snad jen ty rozkvetlé sakury bych ráda viděla na vlastní oči.
Chyběl mi tu humor, naopak oceňuji krásné popisy prostředí a přiblížení jiné kultury. Tak 3,5 hvězdy, ale budu přísnější, vůbec mě to netáhlo ke čtení, knížka mi nesedla.

Lenka541
09.09.2022 4 z 5

Příjemné , nenáročné čtení s pohádkovým koncem. Kavárna v Kodani se mi líbila o trošku víc, ale i tak stojí za přečtení.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Čaj a romantika - to jde k sobě. Ještě k tomu sexu trochu srandy a hurá do Japonska.

Evar88
01.09.2022 4 z 5

Další příjemné počtení ze série romantických útěků. Ačkoliv musím přiznat, že mě tento díl zaujal o něco méně, než předchozí. Pravděpodobně z toho důvodu, že mi je japonská kultura velmi vzdálená. Přesto se jedná o velmi milý exkurz do tohoto ostrovního státu. Tradičně předvídatelný děj mi opět vůbec nevadil. Hlavní hrdinka byla hodně nejistá a zakomplexovaná, přesto si šla hrdě za svým. Její protějšek zase floutek znuděný životem. Nicméně chemie mezi nimi fungovala dobře, knížka se hezky četla a odreagovala mě od každodenních starostí. Stále se těším na další díly.

jana4084
31.08.2022 5 z 5

Po přečtení knihy bych velice ráda navštívila Japonsko. Naprosto mě uchvátila místa, rostliny, (někoho hlavně jídlo) a lidé. Bylo to krásné čtení a fotografie, o kterých se v příběhu mluví, bych velice ráda viděla. Bylo to všechno popisováno tak skutečně, hladilo to po duši.

Borboleta
30.08.2022 2 z 5

Rozhodně mi nevadí, že se jedná o jednoduchý předvídatelný romantický příběh, naopak, od téhle knížky přesně to chci a to jsem taky dostala. Jenže Fiona, hlavní hrdinka, je taková husa, že se to fakt nedá. Ve srovnání s ní jsem i já schopná sebevědomá cool žena, achjo.

Noisette73
30.08.2022 5 z 5

Krásný romantický útěk, jen trošku slabší, ale asi hlavě kvůli tomu, že mě nezajímá téma focení a fotografie, přičemž Fiona je začínající fotografka. Za Japonsko hvězda navíc.

syky245
28.08.2022 4 z 5

Od knihy jsem neměla velké očekávání, ale o to víc jsem si ji užila. Dějová linka je u Julie pořád stejná, víme co čekat. Ale takové příjemné, milé oddechové čtení není nikdy na škodu. Gabe mi byl zatím ze všech mužských hlavních postav asi nejméně protivný.