Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1929 475

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Tesset
24.01.2022 4 z 5

MINISPOILER
Kniha přímo jako dělaná na studené zimní večery, kdy se s ní schoulíte pod deku s horkou čokoládou. Pohodový příběh, který pěkně plyne jako předchozí díly. Trošku mě akorát mrzel ten konec - opustit Island to přece nejde.

yonda
24.01.2022 3 z 5

Druhá kniha od stejné autorky. Líbí se mi, že vedle klasického příběhu ona+on, představí spisovatelka i zemi ve které se příběh odehrává. Určitě si dám i další. Už kvůli těm lokalitám.

Ellissabeth
24.01.2022 3 z 5

Slabší díl. Chyběla mi tam ta běžná, ale úžasná pohoda a klid.

Evar88
23.01.2022 4 z 5

Knihy od Julie Caplin čtu postupně a začínala jsem mít dojem, že každá druhá je slabší. Začátek ,,Hotýlku na Islandu" mě příliš nenadchnul, příběh nebylo na čem stavět a jako největší ,,tragédie" se jevila ztráta hotelových polštářků a přehozů. Postupně se však začala objevovat krása Islandu, nádherná příroda, bojovní zaměstnanci (zejména se mi líbilo ženské osazenstvo) a romantická, hřejivá linka. Vztah mezi hlavní dvojicí nebyl nijak uspěchaný, příjemně se vyvíjel a závěr knihy mi přišel originálně a mile vyřešený. Škoda, že ,,Hotýlek" nemá pokračování (alespoň myslím, že ne).

mfajmanova
21.01.2022 4 z 5

Hezký příběh, který mě bavil od začátku do konce a moc pěkně se četl.

EvaApple
18.01.2022 3 z 5

Taková lepší červená knihovna. Navzdory snaze autorky jsem se nudila. Styl mi přišel jako v lepší slohové práci. Možná jsem už rozmlsaná, ale tohle fakt mezi kvalitní literaturu nepatří. Omlouvám se všem romantičkám, ty budou mít nejspíš jiný názor

tereza8491
17.01.2022 3 z 5

Moje oblíbená odpočinková série :-) A ani tentokrát nejsem ani trochu zklamaná. Miluju, jak autorka popisuje přírodu, mám chuť koupit letenky na Island a vydat se na hon na Polární záři :-)

betička
16.01.2022 5 z 5

Příjemné holčičí relaxační čtení bez bez zbytečných komplikací :-) Autorce nechybí smysl pro humor, který do příběhů vkládá. Ve svém příběhu popisuje krásnou přírodu a láká k návštěvě této zajímavé ostrovní zemičky.

ivousekk
13.01.2022 4 z 5

Bezva oddychová romantika. Velké plus za prostředí Islandu. A ano, je to podle osvědčené šablony většiny romanťáren. Za mne mohl být zvrat víc dramatický a konec méně přeslazený. Ale i tak to bylo bezva.

niknikita
12.01.2022 2 z 5

Začínalo to docela slibně, ale kdesi v půlce knihy jsem zjistila, že se začínám nudit. Sice jsem věděla, že jde o knihu z kategorie odpočinková, ale až tak moc odpočívat neumím...

knihovnička007
11.01.2022 5 z 5

Skvělá odpočinková kniha, pro mne navíc s popisem krásné islandské přírody.
Více na FB Tučňákův knižní svět nebo v recenzích.

Magdyla.8
11.01.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu jsem od autorky přečetla hned jako druhou knihu po Kodani. Zase jsem byla uchvácená přírodou (jako bych se ocitla přímo na Islandu) a charakterem hlavních postav. Příběh mě bavil, hlavní hrdinka se musela potýkat i s většími problémy. Bohužel romantická linka byla na mě moc hrr a zrodila se vesměs z "ničeho", časté osahávání a kousání rtu mi taky vadilo. Konec kdy se vlastně celý příběh odehrál jinde než na Islandu mě po dočtení trochu zamrzel.

Jajka.filip
10.01.2022 3 z 5

Popis Islandu, mentality místních obyvatel... to bylo báječné. Jediná věc mi četbu kazila, a to hlavní hrdinové. Nebavili mě, nějak jsem jim to nevěřila. Je to škoda, protože s popisem prostředí a krajiny si dala autorka opravdu záležet.

NikolaSkop
10.01.2022 5 z 5

Zatim nejlepsi dil z cele serie!! Moc me kniha bavila! :)

Newkacka
10.01.2022 5 z 5

Super oddechovka.

Doubravka1975
04.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Pěkný, oddechový příběh, ideální na tohle období, který už podle názvu se odehrává na Islandu - zemi ohně a ledu
Spoiler:
Trochu překvapení a možná i zklamání KDE příběh končí...
Thetta reddast ️( všechno dobře dopadne)

zaba335
04.01.2022 5 z 5

Zatím nejlepší díl od paní autorky. Hezké, milé, zajímavé.

Eliwen.84
02.01.2022 5 z 5

Nádherná oddychovka. Příběh má krásný spád a nemohla sem se od ní urvat. Tuto autorku miluju.

ElizPetrova
02.01.2022 3 z 5

Za mě nejpovedenější kniha ze série, kterou jsem od autorky četla. Pravděpodobně je to tím, v jakém prostředí se příběh odehrával, protože Island je úžasný. :) Jinak příběh a děj samozřejmě předvídatelný, dějová linie se u knih autorky opakuje, nicméně jako oddychová kniha je to fajn, pokud vás to nenudí, což mě nenudilo.

Mayaotzin
31.12.2021 3 z 5

Má druhá Caplin (první byla Kodaň) Zase to bylo velmi předvídatelná, ale jinak příjemná oddechovka, určitě si někdy přečtu další.
Zase musím říct, že mám chuť vyrazit na Island, i když to Skotsko by bylo ještě lepší :-)