Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1929 475

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Kniholapka
03.05.2022 4 z 5

Z knihy prýštila pohodová a klidná atmosféra se špetkou humoru. Je to přesně to dílo, u kterého si odpočinete a zapomenete na všední starosti.

annie16
29.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila, taková pohodovka...

Lvíček835
28.04.2022 5 z 5

Julie Caplin opět nezklamala kniha byla skvělá

kraslicanka
26.04.2022 5 z 5

Julie Caplin opět nezklamala :) kniha se četla jedna báseň. Už se těším na další.

Marcela52
22.04.2022 5 z 5

Příjemné oddechové čtení, které vám určitě zlepší náladu. Ocenila jsem, že autorka dokáže velmi sugestivně popsat nejen milostné vztahy, ale i reálie, v tomto případě panenskou přírodu Islandu i útulnou atmosféru hotýlku. Hodně jsem se dověděla o islandském životním stylu a tak se nedivím, že je tato země pro tolik lidí velkým lákadlem. Já osobně dávám přednost teplejších krajům, ale po přečtení této knihy jsem si řekla, že by to nebylo špatné, vydat se do tohoto odlehlého koutu Evropy, který má mnoho přírodních krás a málo obyvatel.

brunettlibrary
20.04.2022 3 z 5

Romantické útěky jsou moje srdcovka. Nic vás na nich nepřekvapí, ale taky neurazí. Přesně víte, co od knihy dostanete. Hotýlek není výjimkou. Hlavní postavy jsou velmi sympatické. Až na jednu prostřední zbytečnou pasáž bych děj označila za čtivý. Popisování krás Islandu je tu hodně, což velmi oceňuji. Caplin můžu vřele doporučit.

AlcaLou
18.04.2022 4 z 5

Nenáročné romantické čtení. Velmi se mi líbil autorčin popis prostředí a zvyků místa, kde se děj odehrával.

trynitrix
15.04.2022 5 z 5

Přesně oddechovka mám ráda tenhle relax u knihy. Co se týká postav klasika ale okouzlil mě Island hlavně když někde výletily tak jsem si to hned musela vyhledat jak to tam vypadá :-D

Terrez93
05.04.2022 4 z 5

oddechovka, kdy už na začátku víte, jak to dopadne :D ale někdy i takové knížky jsou potřeba na odreagování, jen konec mohl být trochu více napínavější, za mě bylo moc rychle hotovo :D

hrabalikoval
05.04.2022 3 z 5

Povedená oddechovka. Chvilku mi trvalo se do příběhu začíst, ale pak už to šlo jak po másle. Sice byly v této sérii i lepší knížky, ale i tato za to stálo. Vždy obdivuju jak autorka barvitě popisuje prostředí kde se děj odehrává. Úplně máte chuť se zvednout a tu zemi navštívit.

Eviškaa
03.04.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky . Miluji její knihy, které nepopisují jen dané osoby, ale hlavně přírodu, okolí.. vždy se do dané země přesunu a připadám si, jako bych tam v danou chvíli byla .

mmartass
01.04.2022 5 z 5

Knihy od této autorky mám moc ráda. Tahle knížka opět nezklamala. Je to krásný romantický příběh. Pečení mě už moc po pravdě nebavilo. Jsem ráda, že se zde pro změnu řešil běh hotelu. Příjemna změna.

chiara
29.03.2022 2 z 5

Taková moderní červená knihovna střihlá erotikou a neustálým vzájemným osaháváním rtů mezi hlavními postavami. Podle vysokého hodnocení jsem čekala absolutně něco jiného, ani oddychovkou to nemohu nazvat protože vždy při dalším vzájemném osaháváním rtů mezi hlavními postavami jsem musela přemáhat pocit toto dílko odložit. Za mně ztráta času, nakonec jsem nedočetla a skutečně odložila.

rakakan
26.03.2022 3 z 5

Po chmurném Listopádu, krásné uvolněné, čtení. To byla opravdu odpočinková četba. Zanechala trochu chuti a nálady podívat se do popisovaných míst.

MarNe
25.03.2022 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila. Měla jsem chvílemi chuť sbalit se a jet na Island, abych na vlastní oči viděla polární záři, vodopády, vykoupala se v termální lázni. A ta islanská nezdolnost a pozitivní přístup mě dostaly. Sympatické mi byly i postavy knížky a romantická linka se dala předvídat, ale dokonale zapadla na to místo. Jen konec na mě byl příliš předimenzovaný a místy jako by na sebe kapitoly ani nenavazovaly, ale na čtivosti to neubralo.

Martina23
19.03.2022 4 z 5

Taková hygge červená knihovna. Při čtení to ale nutí ke svíčičkám, teplým ponožkám a kakau a to já můžu. Kdo chce něco nenáročného, předvídatelného, doporučuji.

LenkaMacak
18.03.2022 4 z 5

Tato kniha se mi líbila zatím ze série nejméně, a to kvůli Lucy, která mi přišla až moc ustrašená. Ale jinak moc hezký příběh zasazený do nádherného prostředí Islandu, který chci sama hrozně moc navštívit.

JankaV80
17.03.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla (spíš zhltla) v době nemoci a byla to moc prima oddychovka (stejně jako ostatní díly z této série, co jsem četla). Po jejím přečtení by se člověku chtělo hned vyrazit na Island a poznat zdejší prostředí - hlavně vidět tu polární záři a zkusit si výstup na ledovec (bez toho ošklivého pádu, jak jinak). No a co se mi z příběhu o Islandu ještě moc líbilo, byla skutečnost, že na Islandu pojmenovávají rodiče svoje narození děti až po tom, co je poznají.
Souhlasím s těmi, kteří tu píší, že by si Hekla zasloužila svůj vlastní příběh pasující do této série. Hekla (hodná i výbušná), jako postava, se mi moc líbila.

zp87
11.03.2022 5 z 5

Moc se mi to líbilo, opravdu moc! Ještě víc než Pekárna a Cukrárna (na Kavárnu se teprve chystám a těším).
Ty popisy prostředí, Island, polární záře... nádhera. Postavy - super. Hlavní hrdinka byla sice na jednu stranu důležitá manažerka a na druhou tak trochu ustrašené trdlo, co se nechá až moc zlomit jedním trapasem... Ale beru, že jde o jednodušší čtení. Uvítala bych další díl o Hekle, ten zřejmě bohužel nebude... Ovšem Alexander, to je chlap snů, no.
Hodně mě mrzelo, že jsem jeho a Lucyin příběh dočetla.
Pokud někdo hledá jednoduché, předvídatelné a romantické čtení s pohodovou Hygge atmosférou, příjemnými postavami a sem tam humorem, tuto knihu můžu doporučit.

Marika Vanova
11.03.2022 4 z 5

Tak už zase utíkám, tentokrát s Lucy Smartovou z Manchesteru na Island. Příběh je , jak už mnozí psali, předvídatelný, ale to nevadí, čte se dobře a rychle, je plný romantiky a to jsem teď potřebovala. A hodí se i do ČV.