Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1929 475

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

DeniseMarini
30.12.2021 5 z 5

Na zimní večery naprosto parádní čtení :-).

martinaandulka
29.12.2021 4 z 5

Další kniha ze série" Romantické útěky" je pěkná ,odpočínková,zamilovaná a o Islandu,Moc ráda čtu tuto sérii a už se těším na další.

LuciMarkova
29.12.2021 4 z 5

Jak vyhledávám místa na dovolenou pouze v teplých krajích, tak po přečtení Hotýlku na Islandu bych tam jela hned a s horkou čokoládou v ruce žila hygge a nechala čas jen tak plynout. ️

Ivanule
28.12.2021 5 z 5

Tak máme tu Vánoce takže kniha Hotýlek na Islandu se přesně hodí do tohoto času:) Krásný příběh a co se mi líbí na této sérii knížek od autorky je právě to vykreslení různých zemí a jak to tam vypadá až mě navnadí, že bych tam hned jela:D

Lu200
22.12.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka na dlouhé zimní večery ke krbu.
Nenáročný děj, ovšem dost předvídatelný. To ale nevadí, když hledáte lehké romantické čtivo. :-)

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Další kniha od Julie dočtena a já jsem opět nadšená. ️
Když čtete autorčiny příběhy, máte pocit, že se na těch místech nacházíte.

Moc se mi líbilo, že zde znovu shledáváme Alexe - Cukrárna v Paříži. To mě příjemně překvapilo, že má svůj příběh.
Lucy na mě ze začátku působila, že na co sáhne to poděla. Ale opak byl pravdou. Chrise bych nakopala do zadku. A celé vedení předchozího zaměstnání Lucy.
Alex se mi líbil hned od začátku. Hned co Lucy vytáhl z termálního bazénku.
Island se mi strašně líbil. Podíváme se v knize na nádherná místa jako vodopád #gullfoss , sopku #eyjafjallajökull , ledovec #solheimajokull . ,, Uvidíme" polární záři. A také navštívíme gejzíry. Všude bych se chtěla podívat.
Docela mě překvapil Huldufólk. A Lucyina rekce s jednorožci.️ Překvapil mě konec. To jsem nečekala . Ale jsem s výsledkem spojená. ️ Chtěla bych potkat i Alexova ,,šéfa". Ten mě bavil nakonci moc.

Knihu si opět užijete. Julie to opravdu umí. Moc se těším, kam mě zavede další autorčina kniha.

Eliwen.Nika
14.12.2021 5 z 5

Jako vždy - nádhera. Tato autorka nikdy nezklame.
Postavy jsou vykresleny u uvěřitelnym způsobem. Do Alexe sem se zamilovala a Lucy bych hnedka brala za šefovou.
Nádherný příběh,který neztrácí stavu a nemáte kdy přestat, protože tam prostě není prostor na odložení.

Eva88
14.12.2021 4 z 5

Milá, příjemná a velice čtivá romantika. Do Alexe jsem se zamilovala, Lucy sympatická hrdinka, islandská parta, na kterou se dá spolehnout. V příběhu bylo všechno - romantika, napětí, vtip, ale i nějaké zajímavosti o nádherné zemi.

Adelajda_4
13.12.2021 5 z 5

Další kniha z mé oblíbené série a musím konstatovat, že zatím snad nejlepší. Možná to bylo způsobeno tím, že u autorky zatím převládal trend, že hlavním tématem knih bylo jídlo, nyní se to ale trochu změnilo a místo jídla tam přidala více cestování, v kombinaci s mým vysněným Islandem to bylo zkrátka neodolatelné. Hodně mi sedli i hlavní hrdinové, s Alexem jsme se setkali již v předchozím díle, už tam mi byl moc sympatický. V kombinaci s Lucy, jež byla moc fajn bylo jasné, že příběh bude hezký.
Jak již jsem zmínila, celý příběh se odehrává na Islandu, hlavní hrdinka Lucy sem do zapomenutého hotelu Polární záře přijíždí napravit svou reputaci, získala místo ředitelky, avšak ze začátku se jí nic příliš nedaří. V hotelu potkává Alexe, který zde v přestrojení pracuje jako barman, ačkoli jeho úkol je jiný. Od začátku je jasné, jak příběh dopadne, ale stejně je tak moc hezky vykonstruovaný, že mi to vůbec nevadilo. Zažíváme tam několik zvratů, které jsou okořeněny cestovatelskými zážitky a celý kolorit příběhu mě tak namlsal na návštěvu Islandu, že kdyby to šlo, balím krosnu a vyrážím.

Kni-holka
10.12.2021 4 z 5

A máme tu další knižní okénko od spisovatelky Julie Caplinové s dalším romantickým příběhem, kde vládne hygge.

Hotýlek na Islandu se liší od předchozích knih. Tentokrát se hlavní hrdinka nepohybuje v prostředí kavárny či cukrárny, kam chodí, ale děj se odehrává v malebném hotýlku Polární záře, kde se seznamujeme s Lucy. Opět pracovně i milostně pošramocená slečna, která díky změně prostředí znovu nachází samu sebe, skvělé přátele, sebedůvěru a samozřejmě lásku.

Jejím úkolem je napravit reputaci Polární záře a učinit z ní nejúžasnější romantický hotel s útulnou atmosférou. Naráží zde na pohledného barmana a "agenta v přestrojení" Alexe, který na Island též přijel se zlomeným srdcem a s dotěrnou větou, že: Hodného převálcují. Co je na tom špatného být hodný? Ovšem kde je ta hranice, kdy říct ne, aby vás lidé jen nevyužívali?

Pokud někdo z vás byl na Islandu - já se tam chystám - tak víte, že je to drsná země s proměnlivým počasím a panenskou přírodou. Lidé se zde řídí heslem: Thetta reddast - všechno dobře dopadne. Život je zde totiž naučil věřit, že si poradí. Vždyť sou to potomci statečných Vikingů.

Každému je jasné, jak celý příběh dopadne a kdo četl mé recenze předchozích knih, tak ví, že si vždy chválím autorčin smysl pro delikátnost otázky používání ochrany při sexu. A v této knize musím vyzdvihnout i naprosto neskutečný popis milostné scény mezi Lucy a Alexe, která patří mezi mé vlastní top a mým snem, který doufám se někdy splní, která slečna by odolala teplým dekám a měkoučkým polštářům před plápolajícím ohněm v krbu, venku tma a padající sníh, svíčky všude kolem a vy jste v náruči úžasného muže, pro kterého jste v tu chvíli středem vesmíru.
Zkrátka, chcete si, dámy, pořádně zasnít? Pak sáhněte po téhle knížce. Nebudete litovat a sami si budete vrnět nad touto romantikou a vášní. Já teda vrněla jak kotě.

dom.ini
09.12.2021 5 z 5

Tuhle romantickou sérii mám strašně ráda, každá kniha Vás přesně přenese na místo, kde se odehrává a okouzlí Vás jeho atmosférou. A ani v tomto případě tomu nebylo jinak. Kouzelná atmosféra Islandu tady byla krásné vylíčená, že jsem měla chuť hned tam, kupovat letenky :) Dokonale jsem se naladila na dlouhé zimní večery, které nás teď čekají. Romantická linka je sice předvídatelná a opravdu sladká, ale v těchto knížkách mi to nevadí. Rozhodně doporučuji jako odpočinkové útulné čtení.

strippedd
08.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Neurazí, ale ani nenadchne. Prostředí na jedničku, hned by tam člověk chtěl vycestovat. Zápletka už slabší a předvídatelná. Po asi padesátém zopakování "ja jsem šéfka" jsem to chtěla mít za sebou...občas jsem i přeskočila řádky, ale závěr milý.

Zuzanak4
05.12.2021 5 z 5

Kouzelné, trochu mi to připomnělo knihu Můj grónský rok, která je svým laděním podobná. Hra s tím, že to, co se nejdřív zdá jako romantika, nemusí být taková výhra, ale zvládnout se dá vše.

Lucie311
05.12.2021 4 z 5

Opět kouzelný příběh. Nebyl úplně nejlepší ze všech co jsem od autorky četla ale byl moc pěkný.

Sigurd_Lesandi
05.12.2021 4 z 5

Neměl jsem od hotýlku velká očekávání, ale jsem moc příjemně překvapen.
Že se jedná o oddychové čtení, je jasné. To mě právě krapet děsilo, protože mnoho podobných knih hraje pouze na přeslazenou, umělou romantiku. Hotýlek má ale hlavu i patu.
Lucy byla skvělá hrdinka. Bylo na ní vidět trauma, které si skrze vyhazov a rozchod protrpěla, ale taky odhodlání dát svůj život zase do pořádku. Dokázala si projít logickým vývojem a mě to bavilo sledovat.
Nejlepší na příběhu je, že autorka dokázala najít perfektní soulad mezi romantikou, prací v hotelu a prostředím Islandu. Všechno je v knize obsaženo v perfektní míře a příběh je tím krásně ucelený.
I vedlejší postavy byly propracované a celý hotel byl dobře vykreslený.
Jediné, co bych vyloženě vytkl je, že vzhledem k pozici, kterou měla Lucy ve své předešlé práci, bych čekal trochu jiný způsob řešení problémů v hotýlku. To se ale týká především začátku. Potom už to nabrala správný směr.
Celý příběh se mi líbil a rozhodně se vrhnu na další díly! Těším se, co mi vyberete příště.

Vlak7
03.12.2021 5 z 5

4. kniha v pořadí, 2. nejlepší příběh. Krásná oddechovka v zimním čase.

hanka9238
27.11.2021 1 z 5

Po přečtení hodnocení jsem teda čekala mnohem, mnohem víc.
Za mě nuda, ani jsem to nedočetla. Ani jsem nemusela, je mi jasné, jak vše dopadne.
Bohužel, i od oddechovky čekám trochu víc...

Alča25
21.11.2021 5 z 5

Krásná oddychová knížka na víkend. Mám moc ráda tuhle sérii romantických útěků a tenhle zatím považuji za nejlepší. Třeba je to i tím, že mě Island už dlouho láká.

PájaHája
20.11.2021 4 z 5

Oddychovka. Taková červená knihovna. Ale krb, svíčky, hřejivé deky a výhled do zasněžené krajiny a přírodní krásy Islandu, to mě bavilo.

martineden
10.11.2021 3 z 5

Romantika jako blázen a zároveň pozvánka na Island. Ale těch klišé u popisů milostných scén... To by snad i Stanislav Rudolf popsal líp.