Hotýlek na Islandu

Hotýlek na Islandu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446510/bmid_hotylek-na-islandu-8YC-446510.jpg 4 1920 472

Lucy nic nechybí, má dobrou práci v hotelu a přítele. Jenže stačí jedna jediná nehoda a vše se změní – dostane padáka a kopačky. Její život je náhle v troskách, nedaří se jí najít novou práci, úspory docházejí a už brzy nezbude nic jiného než se přestěhovat zpátky k rodičům, a to za žádnou cenu nechce. Takže když jí personální agentura nabídne místo manažerky hotýlku Polární záře na Islandu, okamžitě přijme i přes to, že nesnáší zimu. Po příjezdu se nemůže zbavit dojmu, že udělala chybu. Jako šéfová se navíc uvede naprostým trapasem, takže pochybuje, jestli ji podřízení přijmou. Jenže pak jako by jí osud dal znamení, že má zůstat. V noci se na nebi roztančí polární záře a Lucy se při sledování toho fascinující podívané rozhodne vytěžit z téhle životní příležitosti co nejvíc. Využije všech svých znalostí a zkušeností a postará se, aby se z Polární záře stal nejúžasnější romantický hotel na celém Islandu! Hotel má špatné hodnocení a je poloprázdný, takže ji čeká pořádně tvrdá práce. Lucy dělá, co může, ale má pocit, že se jí někdo snaží škodit. Jsou k ní všichni kolegové upřímní? Může jim důvěřovat? Navíc ji začíná zneklidňovat barman Alex… Mezi ním a Lucy to sice jiskří, ale záhy se ukáže, že Alex skrývá nějaké tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Northern Lights Lodge , 2019

Lenny33
17.02.2022 3 z 5

Jsem z knihy zklamaná. Začátek vypadal slibně, popis Islandu se mi zamlouval. Pak ale přišel utahaný děj, slabá romantická linka (chemie mezi hlavním párem nicmoc), ploché charaktery postav a ono "strašné tajemství", které bylo spíše ubohé.
Já rozhodně vím, že další knihu autorky už si nepřečtu.

Miška02
16.02.2022 5 z 5

Julie Caplin sa stala mojou stávkou na istotu. Ak máte chuť na nežnú oddychovku, táto séria je to najlepšie čo si môžete z tohto žánru vybrať. Za mňa všetko skvelé: postavy, dej, atmosféra. :)

simona5r
14.02.2022 5 z 5

Opět je už od začátku jasné, jak to dopadne, ale stejně si tu romantiku zabalenou do příjemné atmosféry daného místa naprosto užívám.

LusSyNDA
13.02.2022 4 z 5

Ale jo, celkový dojem z knihy je za mě dobrý. Líbilo se mi prostředí Islandu a výlety na které se Lucy vydávala. Všechny postavy mi byly sympatické. Ale v nějakých sekcích knihy mi přišlo, jak kdyby kniha byla špatně přeložená. Nějaké věty nedávaly moc smysl. Kapitoly končili divně - například v jedné kapitole se něco řešilo a další kapitola byl úplně nový den a už se na ten problém zapomnělo. Milostná zápletka mi přišla až moc nepřirozená, ale ok. A mám ráda Japonsko takže už pokukuji po další knize od autorky.

lenny_prague
12.02.2022 3 z 5

Cekala jsem trochu jiny styl vypraveni pribehu, nekdy mi to popisovani milostnych scen prislo, jako kdybych cetla Bravicko :-D hlavni predstavitelka mi byla sympaticka, prostredi Islandu bylo krasne popsane. Jak uz tady bylo mnohokrat zmineno, jakoby tam clovek skoro byl take :-) dalsi knizku od autorky uz mam pujcenou a tesim se na ni.

AndulinaU
11.02.2022 5 z 5

Společně s Kodaní zatím má nejoblíbenější knížka této série. Prostředí Islandu se mi strašně líbilo, hledala jsem si fotky míst a představovala jsem si tu krásnou přírodu a vzhled hotelu. Alex se mi líbil i v předešlé knížce o Paříži. Celkově je knížka hrozně milá, přinese domů teplo z krbů a svíček. Přečíst celou sérii hned po sobě bych asi nenohla, ale prokládat to jiným druhem literatury je super. Člověk si odpočine od těžších a temnějších témat

uminaa
10.02.2022 4 z 5

Tak, čítanie tejto knihy mi trvalo asi trikrát dlhšie než normálne, pretože mi to nedalo a pri každej novej informácii som utekala na Google Maps a "chodila" po výletoch. A samozrejme som si musela pozrieť aj miliardu fotografií z tejto krajiny zázrakov a prírodných krás. Musím uznať, že Island je naozaj nádherný :)
Čo sa týka samotného príbehu, priznávam, že som kvôli Lucy bola poriadne frustrovaná, nešťastná a smutná (čo bude pravdepodobné spôsobené aj hormonálnymi výkyvmi) a celý čas mi jej bolo veľmi ľúto. Bola som naozaj veľmi rada, že nakoniec všetko dobre dopadlo a rozprávka dospela k svojmu šťastnému koncu.

Maciiik
10.02.2022 4 z 5

Moc příjemné čtení. Knížky z téhle série mi pomáhají odpočívat, utéct do jednoduchého světa romantických setkání v kavárnách, pekárnách, hotýlcích... Doslova "Romantické útěky". Díky za ně ;)

manasx
09.02.2022 4 z 5

Moc pěkné oddechové čtení. Líbí se mi vždy autorčin vhled do dané kultury, země, pamětihodností, jazyka, kuchyně, zvyků. Dokáže skrz knihu přenést nadšení z dané země. Romantický příběh je romantický příběh. Cestovatelský vhled vidím jako super plus ke všem jejím knihám.

simplecrazy
08.02.2022 5 z 5

Knížka je průhledná… jednoduchá… už zpočátku vite, jaký bude konec. Dej i postavy jsou trochu utopisticke… ALE !! Kniha je ctiva. Probudí ve vás spoustu pozitivních emoci, přečtěte ji jedním dechem a budete litovat, ze už nemuzete číst dal. Oddechova pohádka pro slečny a ženy na dovolenou, při které zrelaxuji. Knížku doporučuji, uchvátila mně.

Simi
07.02.2022 3 z 5

Hodně jsem se musela přesvědčovat, abych neodložila. Chtěla jsem si užít romantiku na Islandu, ale kniha mne svou nelogičností, divnými dialogy (asi takhle: co se jí stalo …. tak já ti to řeknu, myslí si, že jí nedůvěřuješ…. proč se do toho pleteš) a zvraty (týdny se nemůže vypořádat s papírováním po předchůdcích a pak jimi naplní 4 pytle a vyhodí je) nenadchla. Scéna, když se opilá ředitelka hotelu Lucy vydává se stejně opilou asistentkou, s černými punčocháči na hlavě se šroubovákem vylámat sklad hotelové pokojské, aby našla zmizelé věci a hledá výmluvy jak jí to vysvětlit, protože z ní má vitr, to je fakt síla. Vikingská mast s vůní mandlí a levandule …. jak tradiční pojeti léčivých ingrediencí severu atd. Asi jsem měla velká očekávání, nápad na romantickou sérii z krásných míst je skvělý.

babystar
01.02.2022 4 z 5

Příjemná jednohubka o Lucy, která se přesvědčila o tom, že všechno zlé je k něčemu dobré. Byznys totiž není žádná legrace a nejhorší je, když vás podrazí někdo blízký. Lucy ale nehodila flintu do žita, popadla příležitost za pačesy a na Islandu našla nové přátele, a dokonce i lásku. Nemám ráda zimu, ale Island se svými gejzíry, horkými prameny, polární září musí být nádherný.

Micandy
30.01.2022 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, zahřála mě u srdce. Islandská příroda, zapálený krb a horká čokoláda. Navíc Alex jako postava si mi moc líbil a Lucy také.

_Michelle_
30.01.2022 3 z 5

Slaďárna s hodně nereálným dějem, který mi však v tomto případě vlastně ani nevadil, jelikož byl vyvážen příjemnou atmosférou celé knihy, povedeným popisem jednotlivých míst a čtivostí. Prostě ideální oddechové čtení pro zimní večery. Čekala jsem o trochu víc, ale nejsem nespokojená.

MarceD.
28.01.2022 4 z 5

Když je venku hnusně. Když je toho v práci moc. Když je tak trochu smutno. V takový moment se hodí takové čtení, které není náročné a kde vím, že to dobře dopadne. I když i tady se potkáváme s obligátním nadužíváním některých obratů, tak přesto měla tato kniha míň předem odhadnutelný děj než jiné autorčiny knihy. A nevím, čím to, ale během čtení jsem zkusmo pohledala letenky na Island. Navnadit to fakt umí...

Italkaaa
27.01.2022 5 z 5

Hodně velká oddychovka, příjemné čtení, kdy máte chuť pít teplý čaj a přečkat zimu v jedné poloze.

vendysantos
25.01.2022 5 z 5

Miluju tuhle nekončící sérii. Líbí se mi, že nemusíte číst díly tak, jak jdou po sobě, protože na sebe dějově nenavazují. Hotýlek na Islandu byl příjemným odreagováním. Během čtení jsem si představovala jednotlivá místa a musím říct, že jsem na Island velmi zvědavá a jsem si jistá, že se na něj určitě podívám. Hned po Dánsku, samozřejmě. Byly mi sympatické hlavní postavy, hlavně Alex, ten byl úžasný. Těším se na další díly!

Tesset
24.01.2022 4 z 5

MINISPOILER
Kniha přímo jako dělaná na studené zimní večery, kdy se s ní schoulíte pod deku s horkou čokoládou. Pohodový příběh, který pěkně plyne jako předchozí díly. Trošku mě akorát mrzel ten konec - opustit Island to přece nejde.

yonda
24.01.2022 3 z 5

Druhá kniha od stejné autorky. Líbí se mi, že vedle klasického příběhu ona+on, představí spisovatelka i zemi ve které se příběh odehrává. Určitě si dám i další. Už kvůli těm lokalitám.

Ellissabeth
24.01.2022 3 z 5

Slabší díl. Chyběla mi tam ta běžná, ale úžasná pohoda a klid.