Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3801 3801

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

slunicko1958
27.12.2017 2 z 5

Nelíbilo se mi to. Sice jsem knížku přečetla, ale hodnotím ji jako nejslabší ze série. Panu Brownovi asi došla "pára".

B4LU
13.12.2017 3 z 5

Čtivá záležitost, která vás po čas četby pohltí, ale jakmile knihu dočtete, zjistíte, že celkový dojem je poněkud nevýrazný. Nejvíce utkví hlavní padouch Malach alias Ilustrovaný muž, nicméně odhalení jeho identity není příliš těžké a "výbušné finále" s velkým odhalením se tak prostě nekoná. Přečtete to rychle, zapomenete taky.

prochajda
06.12.2017 4 z 5

Typická brownovka tentokrát z území USA. Popisy dávné mystérie spojené s vědeckým výzkumem jsem úplně nehltala, ale jinak čtivé a napínavé.
"Není nic zahaleného, co nebude jednou odhaleno; a nic skrytého, co nebude poznáno"

Ginosaji
20.11.2017 4 z 5

Podobnost s předchozími tématy není až takový problém. Vlastně by to bez toho asi nebylo ono.
Langdonova situace byla sice přehnaná, jelikož smrt hlavního hrdiny v této části je nepřípustná, ale takových situací bylo více. Nejzajímavější pro mě byla postava Molocha a Dürerova díla.

nycol
16.11.2017 3 z 5

Za me autorova nejslabsi. Vic jak pulka dobra, dobre se to cetlo, ale od chvile, co Robert vstal z mrtvych, to slo z kopce. Ke konci jsem preskakovala cele strany, podrobne nabozenske popisy by me jinak unudily k smrti :).

Mardou19
31.10.2017

Doporučuji, jestli potřebujete uniknout do jineho sveta. Napetim jsem ani nedychala a kolikrat malem nevystoupila z metra do prace:-) Nic svetoborneho, ale krasne jsem se bala:-)

Shui-Xian
29.09.2017 1 z 5

Celkem bez obav jsem se do dalšího dílu s Langdonem ponořila - bez ohledu na serióznost mě totiž série s ním inspiruje a baví. Na další nálož jeho sprinterského luštění jsem se těšila. Ve Ztraceném symbolu u mě ale nezabodoval ani příběh, ani jeho kontext.
Dost možná je zednářské téma poutavější za oceánem a já jsem ve své evropské orientovanosti neocenila ty spletité návaznosti symbolů, památek a děl velkých osobností Ameriky. Změť postav, v čele s démonickým Malachem, by nebyla bez zajímavosti, pokud by aktéři jednali aspoň trochu důvěryhodně a logicky - ale ne: jen přihrávají Brownovi záminky ke kupení mystických úvah a komplikovanosti akce.
Nerada jsem stroze kritická, ale tentokrát by hodnocení odpovídala stručná charakteristika - laciná fantasmagorie. Brownově sérii, jinak slušné, dávám poslední šanci u Inferna...

Felsenberg
25.09.2017 4 z 5

Ale jo. Zajímavý americký zednářský thriller. Místy nesmysly, místy přitažené za vlasy, hodně americké, ale ve výsledku docela napínavé i zajímavé. I Moloch byl zajímavý pratvor. A ta noetika...

karolina1733
23.09.2017 5 z 5

Spolu s Andělé a démoni ta nej od Browna!

radim9968
20.09.2017 3 z 5

Akce ve washingtonu, podtitul knihy...Podle me slabsi nez Sifra a Inferno, sice se pekne pustil do popisu zednaru a zase jsem chtel videt Washington, ale na zaver se mu to trochu borti a zde v teto knize zaver opravdu spatny...celkove bych videl cast inspirace a nametu z jeho predchozi knihy Digitalni pevnost, ktera byla slaba...no za 2,75

Miliarda
15.09.2017 4 z 5

Bohužel 3. kniha ze série doplácí na to, že je takřka totožná s těmi předchozími. Navíc má poměrně rozvláčný úvod a současně ani závěr není tolik šokující jako v předchozích knihách. Přesto se jedná o ideální odpočinkovou četbu, která se čte jedna radost a ve svém žánru se jedná o velice kvalitní knihu.

kikiodvi
09.09.2017 4 z 5

Nevím proč, ale nemohla jsem se do ní začíst tak, jako do ostatních Brownových knížek. Děj byl napínavý jako obvykle, ale problematika Svobodných Zednářů mi evidentně není blízká stejně jako prostředí Washingtonu. Proto bych ale Ztracený symbol nezatracovala, protože milovníci tohoto autora si zde své rozhodně najdou.

Verdi98
01.09.2017 5 z 5

Doporucuji..poucne a super relax :-)

JanaJan
31.08.2017

Je to kniha, kde se mísí příběh s přednáškou - je tam o historii Rosicrucianů - Svobodných zednářů a trochu i Iluminátů..... od vydání rosekruciánských manifestů Fama Fraternitatis RC, Zvěst Bratrstva až po ústavu USA ---- proto je toho hodně- z= přednášky - jsou tam i věci které jsou na hranici - praktiky CIA atd,,, nemusí být všechno jen Sci-fi

IvanaB
20.08.2017 3 z 5

Po předchozích knížkách trochu zklamání. Místy hodně rozvláčné a zdlouhavé, někde jsem se v informacích ztrácela, chvíli mi to připomínalo Lovce pokladů, závěr sice gradoval, ale pak se tak nějak rozplynul... Číst se to dalo, ale určitě to nedám znovu. A obrázky mě spíš rozptylovaly.

ecila13
14.08.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, pohltila mě. Jen mi trochu vadí, že jsou si knížky od DB tak podobné.

Hakate
13.08.2017 3 z 5

Za mě nejslabší kliha série, oproti Andělům a Šifře, kterou jsem doslova hlatala, mi tato kniha přišla nudná, místy chaotická, bez napětí. Hlavní zaporak byl sice fajn, ale tak asi celé. Námět tématiky Zednářů, doplněny o teoretickou fyziku, není špatný ,ale po přečtení předchozích dílů, které byli perfektně zpracovany, jsem od knihy čekala více. Nudných pasáží, kterými bylo těžké se prokousat, bohužel bylo víc než dostatek naopak knize chybí napětí. Do knihy jsem se nemohla vůbec začít.

delatrix
11.08.2017 1 z 5

Knihu tedy znovu číst nebudu.
Každá kapitola je z pohledu jiné osoby, tím je děj velice nepřehledný, dlouho trvá než se člověk pořádně dostane do děje. Nejlepší část knihy bylo přiblyžně posledních 150 stránek a samotný konec opět velice nudný.
Ostatní knížky od Browna tedy číst nebudu.

Dani3
10.08.2017 2 z 5

Zatím nejslabší kniha trilogie s Robertem Langdonem.
Bylo to překombinované a hlavní záporák byl neskutečně odporný.

Asdas
06.08.2017 1 z 5

Takmer 500 stránkový produkt pre dnešného čitateľa milujúceho thriller bez štipky napätia , s nulovým rozprávaním ( Brown je všeobecne zlý rozprávač ) , figúrkami ,ktoré sa tvária ako postavy z mäsa a kosti a šuštia papierom .Obsahovo sa to točí okolo jednej veci ( a aj to čitateľa po pár stránkach prestane baviť,kedže Brown sa to snažil všetko nahustiť do jednej noci aby tak vznikol dojem väčšieho napätia len mu to podrážajú aj nepochopiteľné flashbacky do minulosti a ten záporák je asi moje čitateľské WTF tohto roka
) samotné členenie textu a rozsekávanie do množstva kapitol ,potom ukazuje aj to ,že forma čitateľa veľmi neohúri .