Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3799 3799

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

JirkaDitt
18.07.2017 4 z 5

Další super knížka od super autora. Čtení mě více méně bavilo od začátku do konce, jelikož děj je vytvořený tak, že po každé kapitole chcete znát další a další informace. Já osobně nemám vůbec co vytknout, naopak! Dostalo mě nečekané odhalení skutečné identity padoucha. :-)

Adelajda_4
13.07.2017 5 z 5

Skvělé čtení! Brownovy knížky mě nesmírně baví, mám strašně ráda hádanky a v jeho knihách je jich nespočet, takže při čtení se rozhodně nenudím. Kniha měla opravdu pekelné tempo a skvělý konec! Každému milovníkovi Roberta Langdona knihu doporučuji.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Opět super. Díla Dana Browna mám ráda.

danny_21
10.07.2017 3 z 5

Třetí Langdonův luštící běh za zednářskými symboly mi vyšel zatím jako nejslabší. Základní šablona prodávání příběhu zůstává stejná, ale oproti předchozím dvěma honičkám není ta mystika kolem tak přitažlivá a ani finální překombinované odmaskování zaporáka včetně jeho motivu(ů) mě tentokrát nechalo chladným. Uvidíme co bude v Dantově pekelném Infernu - 65 %

MiaMahoney
21.06.2017 3 z 5

Hodnocení originálu, český překlad neznám.

Jamilily
17.06.2017 5 z 5

Podle mě nejlepší z "Langdonovek". Skvělý záporák, a i když je kostra příběhů da se říci totožná s předchozími díly (záhada, Langdon na scéně, krásná žena jako pomocnice...), pořád mě to bavilo. Není tu dle mě tolik popisu okolí jako např. v Infernu, což jsem jen uvítala. Moc se těším na zfilmování příběhu (i když zatím jsem z toho, co udělali filmaři s Brownovými příběhy, docela zklamaná)

misaa.p
16.06.2017 5 z 5

Napínavá kniha plná překvapivých okamžiků. Nejsem sice velký milovník historie, tudíž pasáže o historii jsem sice přečetla, ovšem nezaujaly mě tak, jako samotné napínavé okamžiky. Přečteno ale za velice krátkou dobu, nemohla jsem se od příběhu odtrhnout a toužila jsem co nejrychleji vědět, jak to dopadne.

SnoopyMa
09.06.2017 4 z 5

Příběhy Roberta Langdona jsou jedny z mých nejoblíbenějších. Tento není (podle mého názoru) tak dobrý jako ostatní, ale stále je to příjemné čtení, které stojí za to.

denisa7400
30.05.2017 4 z 5

Stojí za přečtení, pokud máte rádi Browna.

JAnD
05.05.2017 4 z 5

Jako obvykle, spousta zajímavé symboliky. Ale předchozí díly byly lepší. Konec byl poněkud překvapivý, a ve chvíli, kdy chci knihu nutně dočíst ještě dnes, i poněkud rozvláčný.

hajrys
04.05.2017 4 z 5

Tento žánr moc nečtu, proto nemohu porovnávat. Ale souhlasím se čtenářkou pode mnou.

Atanone
21.04.2017 4 z 5

Trochu překombinované..chci říct viditelněji překombinované,než Šifra mistra Leonarda.
I tak kniha stojí za to.

Jen mě trochu mate-proč si někdo dá takovou práci,aby něco skryl tak dokonale aby to Langdon zase našel? Ale to jen takové malinké rýpnutíčko

DavidGreňa
09.04.2017 4 z 5

Celkom dobre čítanie samozrejme na Da Vinciho Kod sa to nechytá. Výrazne mi ale vadila naivnosť hlavných postav, ale aspoň koniec to trošku napravil.

Charming
18.03.2017 5 z 5

Při čtení jsem byl spokojený jako u ostatních knih autora. :)

kuwu
28.02.2017 4 z 5

Klasika od Browna.
Předešlé dvě knihy mě bavili více a kdyby takhle skončila o 50 stránek dříve, vůbec bych se nezlobila.
A ted hurá na Inferno.

cat5
21.02.2017 3 z 5

Jelikož jsem tohoto autora dost přesycená, musím dát 3. Je to stále stejné a stejné a stejné a stejné...Konec knihu v mých očích trochu zachránil a zároveň srazil na kolena. Možná čteno nevhodnou dobu, možná už pro mě pan Brown udělal maximum...

Ishir
19.02.2017 5 z 5

Opět napínavý příběh až do poslední strany. Autor opět nezklamal.

Joges
16.02.2017 4 z 5

Dobrými stránkami knihy jsou například dobře zvolené postavy (až na ulítlého záporáka) nebo šiframi propletená cesta za pokladem. Je tu také celkem zajímavá zakladní linka příběhu a pozoruhodný závěr, ale to je z pozitiv asi tak všechno. Jinak tu Brown občas plácne pěknou hloupost. Například Robert Langdon nejprve všechno řeší bez překážek, ale v závěru je dopaden padouchem a pak vstává z mrtvých. I další konání postav jsou méně uvěřitelná, až naivní. Dávám ale autorovi ještě šanci a těším se na další pokračování.

historikola
29.01.2017 5 z 5

Děj knížky se mi líbil. Je pravda, že ze začátku (pár kapitol) mi přišlo, že děj moc nepostupuje, ale pak se vše rozjelo. Vyprávění je zajímavé. Knížka rozhodně stojí za to, aby jste ji dočetli celou. Je to další knížka co patří do mé knihovny.
Technicky se mi líbí jak je knížka vyrobená. Líbí se mi látková záložka i poctivé vyrobení knížky. Je pěkné, že použili pořádný velkogramážový papír na stránky.

Aerine
25.01.2017 5 z 5

Trocha symboliky a filosofie je na dlouhé zimní večery to pravé ořechové.