Ztracený symbol

Ztracený symbol
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3810 3810

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Aerine
25.01.2017 5 z 5

Trocha symboliky a filosofie je na dlouhé zimní večery to pravé ořechové.

prediger
17.01.2017 2 z 5

Omlouvám se všem příznivcům, ale prožil jsem stejné zklamání jako u knihy Inferno. Děj mě dokázal pohltit až do chvíle, kdy autor začal dělat ze mě blbce. Autor se snaží vnutit úmrtí mladého Solomona aby...
V každém případě se jedná o zajímavý příběh, kde Brown dokáže perfektně kombinovat fakta s fikcí. Takže by příběhu člověk dokázal uvěřit jako reálný.

JankoSvec
06.01.2017 4 z 5

Stratený symbol vás vtiahne do deja a z rúk ho nepustíte, dokiaľ ho neprečítate celý.
Brown dokáže veľmi dobre prerozprávať príbeh a človek mu uverí naozaj všetko.

ajasin
06.01.2017 3 z 5

Po přečtení komentářů níže nevím co napsat. Vše již bylo řečeno. Knihu bych v žádném případě neoznačila za odpad, protože něco zajímavého jsem se díky ní dozvěděla. Ale je pravda, že autor jede stále podle stejné, základní osnovy. Hlavní hrdina, padouch, krásná, inteligentní a vzdělaná žena a někdo jí blízký obětí padoucha. Dávám tři hvězdy a jsem zvědavá na Inferno. Třeba Dan Brown překvapí :-).

denib
01.01.2017 2 z 5

Ne, že by kniha nebyla vůbec zajímavá, ale těch pro mě nezajímavých až nudných pasáží bylo mnohem víc. Občas mi dalo pořádnou práci nepřeskakovat některá zdlouhavá vysvětlování. A po přečtení prvních dvou knih o Langdonovi mě tato prostě ničím nepřekvapila.

jitka3162
30.12.2016 5 z 5

Dan Brown opět nezklamal. Spletité, napínavé a překvapivé.

iLuciferie
28.12.2016 4 z 5

Ztracený symbol se mi ze série líbil nejméně.

JosefW
02.12.2016 3 z 5

Nevím, nevím, po pátrání po Máří a po zachraňování Vatikánu tu máme zednářská Dávná mystéria. Noční Washington, D.C. a okénko do historie Spojených států rozhodně nebylo nezajímavé - třeba o Národní katedrále či soše George Washingtona jsem nikdy neslyšel -, avšak jenom podle toho knihu hodnotit nemohu. Inu, ačkoli tedy byla kniha čtivá a některé momenty jsem si vážně užíval, celkový dojem je takový rozpačitý. Nemohu jinak, ale tohle mi přišlo tak na tři a půl hvězdičky v porovnání s předešlými dvěma knihami, které jsem od Browna četl.

jsvagr54
15.11.2016 5 z 5

Malach jako superzloduch je skvělý, navíc ožehavé téma zednářů které spoustě záhadologů a konspiračních teoretiků nedá spád. Za mě další super počin Dana Browna.

angelice
13.11.2016 3 z 5

To svoje celkem nízké bodové hodnocení musím uvést na pravou míru....Jde o to, že kdybych Browna už trochu neznala, dala bych knize určitě víc. Ale vzhledem k tomu, že už prostě něco předvedl, tak je pro něj asi těžké každou svou předchozí knihu překonávat. V každém případě je kniha vážně dobrá....

AliceNatura
12.11.2016 5 z 5

I přes členitost děje a časové odbočky je knížka velmi čtivá a čtenář se v ní neztrácí. Naopak. Každá kapitola odhaluje vzrušující děj, takže není možné skončit se čtením dřív než u poslední stránky. Také oceňuji opětovné implementování víry v sílu myšlenky a moc pravdy, která dle mého názoru způsobuje positivní rezonanci čtenáře s dílem, aniž by si to mnohdy uvědomoval.

kacaaba
12.11.2016 3 z 5

Rozhodla jsem se, že před filmem inferno si přečtu znovu tuto sérii... na tomhle díle jsem se zase zasekla. Prostě mi nepřišel tak čtivý jako ostatní jeho knihy... chvílema jsem se i nudila. Tento díl určitě nedoporučím.

Linda007
19.10.2016 4 z 5

Přijde mi, že se v knize postavy chovají hodně nelogicky a věří všemu a všem. Je to ale čtivé a zajímavé. Kostra příběhu stejná jako vždy. Robert, pohledná žena, málo času a musí zachránit svět :).

Misa25
18.10.2016 4 z 5

Na to, jak všichni tvrdí, že tento díl je nejslabší z celé spisovatelovi série, tak mě tento díl přišel velmi nabitý a skvělý...uvidíme jestli i filmaři docení jeho kvality :))))

Pralev
08.10.2016 2 z 5

Překvapivě strašně slabá knížka. Brown v tomhle díle motá chaoticky dohromady myšlenky, které nedávají vůbec žádný smysl (kromě snahy působit objevně a bombasticky), a to ještě v přehnaně filmovém akčním hávu plným agentů CIA, vrtulníků a rádoby napínavých scén, které působí, jako kdyby se někdo snažil vyprávět děj béčkového akčního filmu z 90. let. Když na posledních stranách jedna z postav zvolala: "To ještě není všechno?", nedokázal jsem se ubránit představě teleshoppingu.

laepus
06.10.2016 4 z 5

Druhá brownovka, po které jsem si říkal, že další už nedám, protože je to pořád na stejné brdo. Ale člověk míní a čas mění. Sice ve mně zůstala "pachuť" opakovaného, ale stejně tak i touha dát si něco tak napínavého a zajímavého znovu. Americké prostředí mi sice není tak blízké jako Paříž v šifře nebo Řím v andělech, dozvěděl jsem se ale zase spoustu nového o zednářích, amerických dějinách nebo vyhlášení nezávislosti. A na to, že je u Browna vždy vše účelově využíváno, jak se mu to hodí, je už člověk zvyklý. V čem je nepřekonatelný? Každou kapitolu končí tak, že to prostě nejde odložit na jindy a člověk musí číst a číst a číst...

Fafyna
27.09.2016 3 z 5

Špatně zvolené pořadí čtení knih. Začala jsem Infernem, které je strhující a zanechává spoustu nezodpovězených otázek (morálních, etických a filosofických). Vrátit se ale s autorem o krok zpět, ke knize, která Infernu předcházela, byl opravdu velký návrat k větší povrchnosti, k případu, který se netýká mě, ale pouze výjimečné skupiny lidí, k otázkám náboženství a osobní odpovědnosti. Brownův styl vyprávění je samozřejmě již ve Ztraceném symbolu vytříbený, napínavý a strhující (on prostě nezakončí jedinou kapitolu, aniž by nechal čtenáře napjatého a dychtícího po dalším ději). Nicméně mám pocit, že je to mladší, nevyspělý bratr Inferna. To samozřejmě nemění nic na tom, že jsem knihu zhltla jako malinu:)

RoseThrone
27.09.2016 5 z 5

Ve Washingtonu jsem měla tu čest už být, ale tento román mi ukázal, že spoustu krásných a zajímavých míst jsem očividně vynechala. Román se místy těžce četl, ale za to to dokázal vynahradit svojí nepředvídatelností (Zachary?!) a působivým spojením neotiky a starými nauky. Chvála autorovi za dobré čtení a za úžasné vykreslení postav.

Kasiopea76
26.09.2016

Kniha mě moc bavila, opět profesionální práce autora - skvělý popis Washingtonu, vědecké práce i hlavního padoucha. Ve srovnání s Da Vinci kódem nebo Démonů je sice slabší, nicméně pořád skvěle napsaná a jako vždy " k neodložení".

Puntíkatýhrnek
26.09.2016 3 z 5

No nevím...k téhle knize jsem přišla tak trochu náhodou..četla jsem článek na Seznamu o Voynichově rukopise, kde byl odkaz, že o něm píše Brown v knize Ztracený symbol..takže zklamání číslo jedna, v téhle knize se sice o Voynichově rukopise píše, ale jen jedna věta zcela mimo děj, něco ve smyslu, že mu zkoumání tohoto rukopisu leží na stole..Za druhé až zde jsem se dočetla, že má jít o pokračování Šifry mistra Leonarda..kdybych to jen tušila, ani to nečtu...Je pravda, že první půlka děje mi tuhle, netuším z jakého důvodu, tolik oslavovanou knihu připomínala, především ve své urputné snaze o akčnost, která se ale tak táááhne jako smůla...V jedné, zřejmě obvzlášť vypjaté chvíli, jsem se od srdce zasmála..scéna, ve které Moloch alias Zachary vyjeví svému otci, že je jeho syn...Zbývalo jen, aby pan Solomon dodal: "To nevadí synu, já jsem tvá babička"...Nepředpokládala jsem, že po Infernu by pan Brown dokázal napsat něco lepšího (i když on to zjevně napsal před ním), ale i tak jsem zklamaná..evidentně to v něm je..možná je to tím, že mi téma Amerických dějin a Washingtonu není nijak blízké, ale za mne je to průměrná kniha nadprůměrného spisovatele..Klaním se před tím, jak v každé knize dokáže podat informace, které žádný člověk nemůže znát všechny najednou, v takové hloubce a šířce...klaním se jeho přístupu ke psaní..Přesto z jeho už poněkud ohrané dějové linie Roberta Langdona věčně prchajícího před policií a jinými padouchy, mou srdeční záležitostí a mistrně napsanou knihou zůstane Inferno...