Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3794 439

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

olma
05.10.2018 5 z 5

Kniha je napínavá od začátku až do konce.

Alex.rrr
14.09.2018 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla a byla jsem nadšená. Předchozí příběhy znám z filmů a tak jsem si řekla, že zkusím i knihy a super. Příběh je napínavý a čtivý. Hodně zajímavý závěr. Zde jsem byla zvědavá, jak autor vybruslí z dané problematiky a překvapil. Určitě si ráda přečtu i další díly.

Lemra794
14.09.2018 4 z 5

Občas trochu moc detailních popisů architektonických krás Washingtonu (proto jen 4 hvězdičky).
Skvěle propracovaná symbolika všech užitých symbolů, poutavě psaný děj, prostě dobrá Brownovka.

DarylDixon
11.09.2018 4 z 5

Ztracený symbol je tak trochu Da Vinciho Kód obráceně. Někde jsem se dost ztrácel a někde mi to připadalo ujeté. A čtenáře asi pomalu začíná unavovat to náboženské prostředí. Tuhle knihu jsem z těcj třech přečtených četl nejdéle. Ale celkově je to dobré.

Eivy
20.08.2018 4 z 5

Dlouhou dobu jsem zvažovala, kolik hvězdiček knížce udělím. Váhala jsem mezi 3* a 4*, nakonec však vyhrálo hodnocení vyšší. Musím uznat, že oproti předchozím dílům mi kniha připadala slabší a mnohdy až moc předvídatelná. Nemůžu však opomenout, že mne na mnoha místech překvapila, uchvátila podrobnými popisy míst a donutila přemýšlet nad mnohými tématy. Proto knihu celkově hodnotím kladně.

SUC185
08.08.2018 2 z 5

Pro mě nejslabší knížka z celá série s Robertem Langdonem a dost velké zklamní :/

Venny345
01.08.2018 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Kniha je skvěle napsaná a nenechá čtenáře v klidu. Líbilo se mi, jak bylo vše promyšleno do posledního detailu, je vidět, že autor psaní nebral na lehkou váhu. A asi úplně nejvíce mě překvapilo to, že děj byl vážně vměstnán do pouhých 12 hodin. Opravdu vřele doporučuji. Jednoznačně dávám 5*. Těším se na další knihy od Dana Browna.
P.S. Smekám klobouk, a to hodně hluboko, překladatelům.

Marsí5
30.07.2018

Ne úplně špatný, ale zatím nejslabší díl ze série s Langdonem. Knihy se nesou ve stejném duchu, což mi nevadí, ale v tomto případě jsem úplně nepochopila motivy chování "toho zlého". V předchozích knihách šlo vždy o velké světové tajemství, kterého lidstvo není hodno. V této knize šlo spíše o sobecké důvody, což snižuje úroveň celé knihy.

Coudy_no1
24.07.2018 5 z 5

Brown - není co dodat :)

Andy74
21.07.2018 4 z 5

Knihu mám půjčenou, takže jsem se ji snažila svižněji číst, ale upřímně - moc mi to nejde.
Je to hlavně tím, že jde o historii a v tom bohužel plavu.
Takže jsem si z děje vzala akorát tu zápletku a pak se to snažila si v hlavě pospojovat.
Bohužel, pro mne špatná volba, je to určitě výborné dílo, jen nejsem zralá to pochopit.

MarcelPaška
10.07.2018 3 z 5

Kniha, která neurazí.

dr.romca
06.07.2018 5 z 5

Opět skvělá...., co dodat.

Rihatama
26.06.2018 5 z 5

Brownovská klasika. S malými obměnami, ale klasika. A to je přesně to, co můžu. K snídani, obědu i k večeři. Svobodní zednáři, symboly, dávná tajemství a mystéria, konspirace. To vše pěkně namixováno z pera mistra vypravěče, který ví, jak mě udržet u svých knih. Budoucnost světa je opět v ohrožení a Brownův záporák, "nadčlověk" jménem Malach, udává příběhu maximálně svižné tempo. A taky maximálně prověřuje veškeré Langdonovy znalosti a intelekt. Brown mi dal to, co jsem od něj čekala.

Charlie119
24.06.2018 4 z 5

Relativně komorní drama, se slušným tempem a jako vždy zajímavou zápletkou. Přesto konečná rekapitulace, kde jsem asi po patnácté dokola četl to, co je zmiňováno skrze celou knihu, měl jsem toho dost.

MortRainey
20.06.2018 4 z 5

Moc rád jsem se vydal na další čtenářské dobrodružství, už potřetí, se symbologem Robertem Langdonem, a opět jsem se bavil, ale...
Nic proti, že se Dan Brown uchýlil ze starého kontinentu domů a v tomto příběhu opět do jednoho města, opět do hlavního - Washingtonu D.C. - pokud pominu, že římské story je úzce provázané s Vatikánem, a to pařížské má odskok včetně závěru v jiném hlavním městě;-) To "ale" znamená, že mi v tomto příběhu něco chybělo a zároveň proti předchozím dvěma přebývalo. Až tak, že možná chápu, hádám, rozhodnutí tvůrčího tandemu v podobě Rona Howarda a Toma Hankse, že Ztracený symbol přeskočili a šli rovnou na Inferno.
Chyběl mi odpich, který Andělé a démoni a ještě lepší Da Vinciho kód měli, i možná proto mi četba Symbolu trvala déle než u těch dvou. Ne, že by napětí chybělo, ale bylo takové utahanější, což může být až zarážející, když si vezmete, že Brown měl delší dobu na tvorbu i přípravu než mezi Anděli a Kódem. A to hned dvojnásobný - 6 let od Kódu k vydání Symbolu.
Jako malý jsem měl rád Indianu Jonese a chápu, že intelektuál historik s cejchem dobrodružství má být trochu neohrabaný a tím i charakterově čtenáři "polidštěný", ale v Symbolu dá Brown Langdonovi občas na frak. Až tak, že i jeho něžná polovička je místy chytřejší a statečnější, nic proti tomu, ale Langdon coby hlavní hrdina pak hraje druhou roli, i v souboji s hlavním zástupcem "Zla".
Přebývá počet stránek ve smyslu takřka dvou konců a litanického až filosofujícího "druhého" závěru knihy. Možná na úkor delší přípravy knihy i hlavního tématu a konečného "poselství".
Závěrem - ani 5, ani 4 a půl, ale 4 zasloužené hvězdičky! Také proto, že spisovatelův postup - občas vynechaný detail, který se prozradí v další kapitole, nedává moc smysl! Proč, když celou dobu někdo jenom jde a takřka rovně, tak je divné, že se pak čtenář dozví, že jel výtahem - ale to je to nejmenší, nikdy je čtenář šokován, co se v knize stane a vlastně nestane...
PS. I když moje kamarádka, co teď čte Počátek říká, že po "chaotickém" Infernu - "a bude hůř" - zůstávám Langdonův fanoušek a těším se na jeho další dobrodružství, ať už ve Florencii nebo Bilbau či kdekoliv jinde..;-)

kolacky
15.06.2018 3 z 5

Celkem čtivé, ale daleko to amerikanismem předčilo i film Den nezávislosti, a to už je co říct.

Igor1311
09.06.2018 5 z 5

opäť sa budem opakovať, ale aj táto kniha je perfektná. mýtami opradení slobodomurári, useknutá ruka so zlatým prsteňom, hrozba prezradenia veľkého tajomstva atď., proste úplne super

Michaela468
06.06.2018 5 z 5

Skvělá, poutavá knížka! Napínavé až do konce

Sova15
06.06.2018 5 z 5

Napínavé, čtivé, jako vždy.

msdomca
31.05.2018 5 z 5