Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37164/mid_sifra-mistra-leonarda-TLg-37164.jpg 4 7111 7111

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Da Vinci Code , 2003

petahor
27.11.2011 4 z 5

Super kniha !! Hodně se v průběhu čtení knihy dozvíte, avšak je pravda, že za pár dní, možná déle nebudete skoro zase vědět o čem kniha byla, nebo jak jí popsat a to z toho důvodu, že mi kniha příjde místy až složitá....

Elisa.Day
22.10.2011 3 z 5

Podle mě je to taková průměrná, celkem čtivá detektivka. Dost dobře nechápu, proč právě tahle knížka způsobila takový rozruch. Snad proto, že byla mnohými věřícími odsuzována? Názor ať si udělá každý sám... Pokud to někdo nebere moc vážně, tak je to docela dobré...ale ne skvělé. Rozhodně jsem četla už i mnohem lepší knížky, které často zůstavají ve stínu komerčních trháků.

Chemiczka
04.10.2011 4 z 5

Nemůžu Brownovi upřít to, že knihu jsou čtivé. Na druhou stranu mi při Šifře přišlo, že mám déjà vu nebo se vracím v čase, protože jsem našla více než jednu scéna, která byla vzaná přes kopírák z Andělů a démonů. Takže nic moc objevného, fajn čtení na nudné večery a cesty busem.

janacheca
30.09.2011 3 z 5

Myšlenkově Vás tato kniha nijak zvlášť neobohatí, ale je čtivá, má spád, od první stránky Vás vtáhne do děje (narozdíl od mnohých "intelektuálských" knih). Přečtení mi trvalo jen tři večery.

Robert Cambert
10.09.2011

Ano, muselo to jednou přijít. Bible už si o to delší čas koledovala. Měla hodně divných postav, dvojznačné děje a slova, kterým nikdo nerozuměl. Po opusu Dana Browna je nyní všechno jednodušší - Máří se zakoukala do Ježíše, zapili to z Grálu a narodila se jim krásná holčička... Ironie? Ale kdeže: "No jo, to vy mladý ještě vůbec nevíte, jak to s ním bylo... Pchá!" řekla mi jedna paní a významně poklepala na obálku téhle knihy. Konečně tedy argumenty pro takové paní z kanceláře, které si myslí, že po čtyřech stech stránkách rozumí Bibli lépe než by mohla Bible sama sobě rozumět!

Hancza
07.09.2011 5 z 5

VÝBORNÁ KNIHA!!! Od díla pana Browna jsem se nemohla otrhnout a čekla jsem doslova "jedním dechem". Mohu jedině doporučit!
Jediné co snad ještě mohu dodat je, že jestli tento můj komentář čte někdo, kdo nečetl knihu ani neviděl film a rád by oboje - nejdříve se podívejte na film a až poté čtěte. Já to měla v tomto pořadí a film se mi líbil, z knihy jsem byla nadšená. Opačné pořadí by v mých očích udělalo z filmu propadák...

denuska
06.09.2011 3 z 5

Přečetla jsem rychle, ale nezanechala takový dojem, jako jiné. Film byl pro mě zcela tragický.

Morkon
30.08.2011 4 z 5

Prostě oddechovka. Nic víc, nic míň.

Ender
25.08.2011 1 z 5

Strašně špatně napsaná knížka. Amaterismus, diletantství, tvůrčí neschopnost. 10% zajímavých myšlenek vykradeno z knihy "Svatá krev, svatý grál", zbylých 90% je laciný thriller plný logických chyb, nedomyšleností a jednoduše špatného psaní. Nedivím se, že se při jedné příležitosti Umberto Eco odmítl s Brownem setkat - kdyby mi tisíce lidí přirovnávali tuhle věc k Foucaultovu kyvadlu, taky bych byl znechucen. Neříkám, že takový typ nekvalitní literatury není běžný - spíš mě irituje jeho vynášení do nebes. Marketingová bublina. To je nejspíš ta odpověď. Jo, a Brown učí na univerzitě tvůrčí psaní. Ale come oooon. Jestli má trochu sebereflexe, tak typické nešvary začínajících spisovatelů, kteří si pletou lásku ke čtení s talentem k psaní musí ilustrovat právě na své vlastní knize.

martinkaLLL
13.08.2011 4 z 5

Výborná knížka, ale zaplno ji dát nemohu. Díky tomu, že jsem viděla film dřív jak knížku, tak jsem to měla ulehčené, dokázala jsem si dost dobře představit spoustu věcí, o kterých se v této knížce píše. I když tam pár částí této knihy ve filmu chyběly. Kdybych neviděla film,tak si sem jistá, že bych se v tom trošku ztrácela nazačátku. Ale jinak opravdu hodně zajímavá knížka.

Lester555
12.08.2011 5 z 5

Nejlepší kniha od Browna a jedna z nejlepších co jsem kdy četl. Máte to rychle za sebou a říkáte si, že si to hezky vymyslel. Nebo snad ne? :)

smetyl
11.08.2011 5 z 5

Šifra mistra Leonarda je hodně zvláštní kniha. Dá se hodnotit ze všech možných úhlů pohledu. Ano co se týče faktů a odkazů k minulosti, či k tajným sektám. Nutí nás autor uvěřit jím pokládaným důkazům a nezanechává prostor pro jiné myšlenky či úvahy.

Da Vinciho kód měl šokovat, pobouřit a usadit v čtenáři myšlenku, že by to vlastně sakra mohlo být tak jak je to v knize popsáno! Brownovi se tahle touha nevydařila. Přesto se mu zadařilo v jednom. V napsání poutavého a jistě strhujícího románu, který tak jako tak jistě všechny zaujme a pobaví!

Jirka73
12.07.2011 2 z 5

Máte-li elementární znalosti dějin umění a obecně historie, budete se při čtení této knihy asi bavit jinak, než autor očekával: manipulace s fakty je často opravdu úsměvná, někdy dokonce smutná. Akční nářez odpovídající poptávce dnešní doby je asi jediným důvodem, proč tuto knihu číst. Plochost a zapomenutelnost je zase důvod, proč se této knize vyhnout.

Jakubisko
04.07.2011 4 z 5

Skvělé, čtivé, vzrušující, napínavé...stejně tak ale kýčovité, manipulující a prvoplánové. To však nic nemění na tom, že se právem jedná o Brownovu nejslavnější knihu (zejména první polovina by určitě vydala za 5*, konec se bohužel nechává více strhnout k lacinosti).

frnda
09.06.2011 4 z 5

Napínavá kniha, která se čte jedním dechem. Brown si pohrál s historií a není to vůbec k zahození.

Azizi
09.06.2011 5 z 5

Zo všetkých románov Dana Browna bol tento pre mňa asi najviac prekvapivý, šokujúci. Z čoho pramenilo aj dosť značné napätie a vlastne celé to bola taká jedna veľká úžasná strhujúca jazda. Nezáleží až tak na tom, v čom všetkom má alebo nemá autor pravdu. A niečo sa pravdepodobne už ani nikdy nedozvieme. Avšak Brown si dal na knihe naozaj mimoriadne záležať, zbieral a študoval množstvo faktov, ktoré potom dokázal zaobaliť do skvelého príbehu a neprestajne nás nimi šokovať, čo skutočne nie je jednoduché. Napínavých a čtivých románov je dnes naozaj veľa, ale Da Vinciho kód ponúka svojim prelínaním s realitou omnoho viac a v tom vlastne spočíva aj jeho genialita.

Kvikvinka
16.04.2011 4 z 5

Napínavá kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Moc dobrá.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Kvothe
09.04.2011 4 z 5

Velmi dobrá kniha, která nádherně ukazuje, jak je snadné si, když to spisovatel umí, pohrát s historií a přizpůsobit ji svému pohledu. To je také umění a velké - navíc na to tolik lidí skočilo (tedy ve smyslu - přistoupilo na hru a dobře se bavilo :-) )

Marťa123
30.03.2011

Kniha, se mi líbila. Zvláštní podání, historie.