Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37164/mid_sifra-mistra-leonarda-TLg-37164.jpg 4 7114 7114

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Da Vinci Code , 2003

jana.150
30.11.-0001

Knizka byla dobra ve filmu mi chybeli pradevsim takove ty detaily ktere to vsechno zdokonalovali. Ja osobne do knizek ,, ujeta " nejsem ale jakmile jsem sahla v knihovne po knizce Andele a demoni byla jsem mila prekvapena proto jsem knizku o prazdninach precetla asi za 10 dni prave mam doma ,, Pevnost " ale jelikoz je skola tak muzu cist jen po vecerech a to me ohromne stve. :-(

motycek
30.11.-0001 4 z 5

Zajímavě to do sebe zapadalo, všechno skvěle vymyšlené, ale všechny Brownovy knihy jsou si příliš podobné. Občas jsem se trochu nudil, ale i tak si čtyři hvězdy zaslouží.

Janulka
30.11.-0001 5 z 5

skvělá kniha.To jak to autor vymyslel a všechno do sebe zapadá to obdivuji...

Gard
30.11.-0001 4 z 5

Zajímavá teorie a působivě pospojovaná fakta, to jsou, myslím, největší klady této knihy. Jak moc to všechno spolu souvisí je jiná otázka. Dobře se ale čte a Dan Brown nikde nepíše, že by se mělo jednat o literaturu faktu a proto... proč ne? A musím ještě přiznat, že už se nemohu podívat na obraz Poslední večeře aniž bych vedle Ježíše neviděla Máří Magdalenu.

Dejf42
30.11.-0001 5 z 5

Velmi příjemná a napínavá detektivka. Jistě, člověk nesmí hluboce přemýšlet nad fakty, které jsou trochu pokroucené, ale je to přeci román, ne učebnice.

tikend
30.11.-0001 5 z 5

Npínavá, akčná a konšpiračná. Autor vie ako písať knihy.

Lithin
30.11.-0001

Kniha, kterou jsem ani nedočetla... Připadalo mi to trošku nezáživné a trošku jako snůška blábolů :-[

HTO
30.11.-0001 1 z 5

Pěkný, pěkňučký termín mají naši západní sousedé: Bahnhofliteratur. Při cestě vlakem z bodu A do bodu B, pokud jedete třeba tunelem a nemůžete tedy koukat ven, koupíte v bodě A knihu, abyste zabili čas, a v bodě B ji vyhodíte. V případě této knihy bych preferoval telefonní seznam. Svatá krev a Svatý Grál s pár přidanými dialogy (to, že autoři Svaté krve naletěli podvodníkovi nehraje roli, Brown píše román). Co mne ovšem fascinuje je autorovo pevné přesvědčení, že každý čtenář je nevzdělaný blb. Přemýšlel jsem, zda se cítit polichocen, že jsem všechno uhodl dopředu, nebo se naštvat. Nakonec jsem se naštval. Jeden příklad za všechny: skutečně je někdo, kdo uvěří, že vědec, který celý život věnoval Leonardovi nejen že plynně nečte jeho zrcadlové písmo, ale neví ani, že ho Leonardo používal? (Totéž platí pro Anděle a démony – znám mnoho Italů, a tito se vesměs tváří zajímat se toliko o fotbal, sex, Ferrari a těstoviny – ne nutně v tomto pořadí – ale riskovat před nimi zmínku o tom, že neví, jak se jejich malíř Rafael jmenoval příjmením znamená říci si o to, aby vám na hlavu vyklopili mísu špaget.) Ano, četl jsem obě ty knihy, nemůžu kritizovat něco co neznám. Kdysi se geniální, dnes velebené a vědci rozebírané příběhy E. T. A. Hoffmanna dávaly do kalendářů jako lidové čtení. Hrozím se domýšlet o čem svědčí fakt, že toto je lidovým čtením dneška.

Barbarelinka
30.11.-0001

Šifra je má nejrychleji přečtená knížka. (Bohužel film se s ní nedá srovnat!) Absolutně mě uchvátila a už se moc těším, až o ní budu psát svou bakalářskou práci.

Nika
30.11.-0001 5 z 5

Knihu jsem četla jedním dechem od chvíle, co jsem ji otevřela až do posledního okamžiku. Dan Brown píše krásné knihy, ale šifra podle mého názoru patří mezi nejlepší.

klear
30.11.-0001 5 z 5

Naprosto strhnující příběh. Brown opravdu ví jak psát. Jakmile člověk začne, nemůže knihu odložit - tedy já jsme nemohla. Od Browna ještě doporočuji Digitální pevnost. Zbylé dvě knihy mi přišlu už moc jako fantasmagorie, ale uznávám, že se také četly jedním dechem.

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odmítal a už vím, jaká to byla chyba. Dílo které opravdu stojí za to. A i film je povedený, na možnosti filmu tam je vše co tam být mohlo a hudba k němu je naprosto geniální.

joehot
30.11.-0001 4 z 5

Napětí a zvraty a zrada a záhada a Ježíšovi potomci. Toť Šifra mistra Leonarda. Úžasné dílo, jedno z těch, které člověka doslova vtáhnou do děje a on pak nemá na výběr než nechat sebou vláčet až do finiše, jako přivázaný na fungujícím pendolínu.

Monkey
30.11.-0001 5 z 5

On ale tvrdí, že si žádná fakta přizpůsobovat nemusí, protože mu do karet hrají jak leží a běží. Prý si pouze doplňuje prázdná místa.

mudrc
30.11.-0001 5 z 5

Výborně zpracovaná kniha, kde je do nejjemnějších detailů propracována teorie o Kristově pokrevní linii...autor samozřejmě fakta využil tak, aby hrála do karet jeho teoriím. Ale už Albert Einstein říkal, že pokud neodpovídají fakta vaší teorii, změňte fakta.
A Dan Brown si to vzal k srdci a vytvořil vskutku dechberoucí dílo...

Adalbertus
30.11.-0001 3 z 5

Dan Brown mi bohužel příjde jako vykradač hrobů, jeho kniha je dost podobná knize Umberta Eca Jméno růže. Je to jen můj osobní pocit, ale daleko víc si cením práce Umberta Eca.

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, no nebyl zrovna z těch, které mě zaujaly a tak jsem neměla v plánu tuto knihu číst. Náhodou jsem ji zahlédla v intrácké knihovně a jelikož bylo zkuškové období a neměla jsem co číst, tak jsem po ní sáhla. A opět se mi potvrdilo, že kniha je mnohem lepší než film. :)

Lucik177
30.11.-0001 4 z 5

Úžasná kniha a protože jsem četla knihu dříve než jsem viděla film kniha byla jedno z nejlepších díl co jsem kdy četla Prostě super!!!!!

luciekla
30.11.-0001 4 z 5

Hodně dobrá kniha, ale všichni mi ji vychvalovali, tak jsem čekala trošičku víc...

Monkey
30.11.-0001 5 z 5

U mě to bylo jako u webmastera danielsona - DaVinciho jsem si sebou bral do Ameriky a za pár dní jsem měl koupené i přečtené všechny ostatní. Na toho Solomona jsem taky zvědavý, když už to píše tak dlouho.