Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37164/mid_sifra-mistra-leonarda-TLg-37164.jpg 4 7114 7114

Robert Langdon série

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než svatý grál! Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci. Do hry se zapojí také talentovaná odbornice na šifry a kódy, Sophie Neveuová, a na světlo vycházejí další záhadné souvislosti, naznačující spojení zavražděného s elitní společností, tajným řádem zvaným Převorství sionské, jehož členem byl kdysi i sám Leonardo. Nastává bezdechá honba Paříží i Londýnem, zatímco nepřátelé beze jména a bez tváře se snaží všechno překazit. Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Da Vinci Code , 2003

Zuzvil
03.07.2012 4 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem a její mysteriózní naplň mě absolutně dostala. Knížku jsem četla jako úplně první od autora (i když první v série je oficiálně Andělé a démoni), ale ničemu to vůůůbec nevadilo. Za mě se jednalo opravdu o mysteriózní thriller a velmi se mi líbí, jak autor umí pracovat s historickými fakty a zároveň se čtenářovou fantazií a představivostí. Kniha je velmi originální, zajímavá a poutavá.

cathyblack
02.07.2012 3 z 5

Zdá se mi, že Andělé byli lepší knihou, přesto vzdávám Danovi hold. Protože, zažehnul plamen vydání několik desítek dalších knih, týkajících se Leonarda a dalších podivných šifer a odkazů. :-) Tohle dokáže jen fenomén. Autor bude asi pěkně v balíku, co? Aneb návod jak rychle vydělat a přitom obohatit i ostatní.

kniholka
27.06.2012 3 z 5

Kniha, která si nezaslouží ani hanění, ani přílišný obdiv. Dobře napsaná knížka pro zaplnění volných chvílí, čte se snadno a rychle a třeba někoho přinutí, aby si určité věci prostudoval hlouběji. Ale žádné veledílo bych z ní nedělala. Jednou přečíst, ostatně jako většinu jiných detektivek. Pro toho, kdo nechce číst náročná díla, ale ani laciné lovestory, je to třeba na dovolenou ideální.

HannyC
26.06.2012 5 z 5

Má první kniha, kterou jsem od D.B. četla ... naprosto, naprosto mě uchvátila ... četla jsem ve dne ... četla jsem v noci ... a pak ještě znovu spolu s encyklopedií :) ... pátka 13. už se fakt nebojím ... a církev má u mě zase jeden černý puntík navíc ... Je to skvěle napsaná knížka, jejíž vyvrcholení bylo skutečně famózní ... s rostoucím číslem stránky rostlo mé napětí a tuším, že i rychlost čtení :)

Neo1tex
19.06.2012 4 z 5

Když kniha vyšla a četl jsem ji, byl jsem z ní úplně odvařenej. Doslova a do písmene. Dnes, s odstupem času, mohu říct, že je to vcelku slušná kniha, dobrý thriller a prima čtení na dlouhý večery. Čte se to samo. Ale je spousta lepších příběhů...

KateCullen
08.06.2012 5 z 5

Na začátku se píše, že je to skutečnost, ale ostatní mě varují, abych tomu nevěřila... ale co když na tom něco je?

Eilem
18.04.2012 4 z 5

To bola moja prvá kniha po veľmi dlhom čase. Dá sa povedať že mi navrátila chuť do čitania. Napútie a gradácia nechýbajú. Štýľ písania sa mi inponuje. 8/10

Frakira
13.04.2012 2 z 5

to, že je něco velmi čtivé pro mě ještě nutné neznamená, že je to třeba hodnotit 3 a více *...námět zajímavý, ale takových už tu taky pár bylo a lepších...

Nibiru
02.04.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla, a že jich byly stovky.
Rozhodně se nejedná o plytký příběh ani o snůšku blábolů, jak tady v odsudcích někteří píší. Je v ní mnoho historických faktů , stačí si to v příslušné literatuře ověřit - to chce ale snahu a námahu, nejenom kritiku.
Téma je to navýsost zajímavé, hlavně proto, že katolická církev udělala z Ježíše, který pocházel z královského rodu, panického mučedníka, což on rozhodně nebyl. Především to byl ortodoxní Žid, a už tento samotný fakt vylučuje, aby byl panic.
Film kvalit knížky zdaleka nedosahuje, ani hlavní hrdina v podání Toma Hankse se nepovedl, ale tak to už u filmů bývá.
Dynamiku a jiskru knihy málokdy nahradí.

Calwen306
12.03.2012 3 z 5

Zaujímavá zápletka, všetky kroky do seba zapadali, ale samotému deju niečo chýbalo. Kniha sa číta rýchlo a ľahko, avšak toto dielo sa určite nedá považovať za literárny skvost.

R-VanDerLe
11.03.2012 5 z 5

Až v závěru sem pochopil opětovnou genialitu Dana Browna. Není divu, že je tak výborným spisovatelem, když má tak výborné zázemí, geny a předpoklady. Už podruhé sklízí můj obrovský obdiv a jeho knihy mě naprosto naplňují úžasem.

Da Vinciho kód nebo Šifra, chcete-li, je pro mě po prvním dílu (Andělé a Démoni) ještě o kousíček výše a Dan Brown v mých očích stoupá čím dál výš. Jeho styl dokáže neuvěřitelně pohltit čtenáře a i přesto, že v Da Vinciho kódu pořádně ani nevíte kde vám hlava stojí, co je a co není pravda, hltáte řádky jeden za druhým a jen Vám vstávají chlupy na rukou při vylíčení všech neuvěřitelných spojitostí v dějinách náboženství, víry, umění. Ten kdo miluje umění, záhady, nevysvětlitelné nebo kospirační teorie bude chrochtat blahem. Ale celkově si myslím že se cílová skupina nedá konkretizovat. Je opravdu pro každého, ptž většinu opravdu pohltí. Ten, kdo něco slyšel nebo ví o Da Vincim, Newtonovi, Louveru a jiných skvostech minulosti si zaručeně přijde na své, jiný se naučí novému a dost pravděpodobně budou všichni přemýšlet nad tím, co je a co není mystifikace! A co se týče obrazového vydání, je to třešnička na dortu celého projektu :-)
Naprosto úžasná kniha, kterou není možné zfilmovat na stejné urovni. Nicméně i film Vás dostane :-)

houston
22.02.2012 3 z 5

Asi jsem si od knihy sliboval příliš. Je dynamická, má spád, ale něco jí chybí. Neuspokojila mě.

lennyd
22.02.2012 5 z 5

I když by se možná dalo pochybovat o historické pravdivosti Šifty (a možná taky nedalo), jedno se Brownovi nedá upřít - rozhodně se skvěle čte, a rozhodně vás přinutí si najít místa a objekty v knize zmiňované, a detailně zkoumat, zda je opravdu pravdou to co píše (fakt jsem strávil hodně času prohlížením Poslední večeře či Madonny v horách a hledáním detailů, které Brown ve své knize popisuje). A i když je konec trochu až moc předvídatelný (a taky trochu uspěchaný), stejně nemůžu dát méně než pět hvězdiček (bohužel ani více). A rýpnutí do - ve své době, i v té dnešní - nedotknutelné a všemocné církve taktéž neuškodí (tedy minimálně pro ty, kteří chápou rozdíly mezi vírou a náboženstvím)...

raisen
13.02.2012

Vím, že spousta lidí ohrnuje nad Brownem nos, že je to jen prvoplánová slátanina, kterou v podstatě prý můžeme předvídat od první minuty filmu (resp. od první stránky knihy).. Jo, to beru. Ale k těmto a podobným typům knih přistupuji s tím, že si chci přečíst něco oddychového, něco, u kterého budu v napětí, budu zvědavá, jak příběh skončí, něco, u čehož budu muset vydržet i strašnou ospalost a prostě číst dál. A to tato kniha sleduje. Hezky si hraje s fakty, i když je to někdy i přehnané, ale co na tom, dobře se to čte. A člověk nemůže pořád číst jen ty "high-level books", že.

Hellou
07.02.2012 5 z 5

tak tuhle jsem přečetla přes noc :-D

JelizaRose
07.02.2012 5 z 5

Musím se přidat k většině. Kniha se mi četla sama, uplynulo "pár chvil" a měla jsem jí přečtenou, takže to znamená, že se mi prostě líbila. Zbožňuju ty záhadný zamotaný náboženský fanatický témata :D který do sebe tak pěkně vymyšleně zapadají...Ikdyž to teda někdo nazývá sračkou, tak to já ne.

pufina
30.01.2012 4 z 5

Kniha Dana Browna vzbudila ohlas po celém světě a víte co? Ať ta kniha vyvolává jakékoliv doměnky nebo ať je kritika sebehorší, zachovávám si svůj názor - je to velmi poutavá a zajímavá knížka, která se čte sama. A musím se smát kritikům, kteří z toho dělají "jasný fakt", to přece nikdo nikde netvrdí. Dan Brown se pustil do ošemetného tématu, ale ty teorie jsou neskutečně zajímavé..

Handulenka
25.01.2012 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a pak se mi do ruky dostala kniha.Měla jsem obavu jak se mi to bude líbit.Kniha byla úžasná.Obdivuji jak to do sebe všechno zapadalo a celou dobu to bylo napínavé.Opravdu super čtení.Přečetla jsem to jedním dechem a hned jsem si stáhla film a koukla se i na něj a hodnotila to.Musím říct, že filmaři odvedli perfektní práci.

Le Chat
08.01.2012 5 z 5

Velmi čtivé, jedna z knih, kvůli kterým stojí za to umět číst.

kadgam
30.12.2011

Dobrá kniha na dlhú cestu do vlaku alebo dovolenku. Prečítala som pár jeho kníh, ale umenie to nie je