Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4 7101 704

Robert Langdon série

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

DámaMáma
05.10.2020 5 z 5

Knihu jsem četla před lety, když vyšla a pamatuji se, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Filmové zpracování mě pak bohužel zklamalo, ale i tak se nyní dívám na spoustu symbolů, které nás obklopují, trochu jinak.

Jarka_rybář
01.10.2020 2 z 5

Tady budu asi trošku za kacíře, ale kniha podle mého názoru nedosahuje kvalitou své popularity. Není špatná, autor si nepochybně musel hodně informací vyhledat, ale není to kniha, ke které bych se chtěla vrátit.

Medvědářka
01.10.2020 3 z 5

Matně si vzpomínám, že jsem kdysi dávno byla na tomhle v kině na premiéře. To bylo prvně, kdy jsem o tomhle spisovateli slyšela. Film jsem hodnotila neutrálně a kamarádovi se stalo, že u filmu dokonce usnul.
Knihu jako takovou hodnotím průměrně. Víc se mi líbila první kniha z téhle série, ale zase jí to neubírá na zajímavosti tématu. Jen konec mi přišel tentokrát trochu přitažený za vlasy.

Sidonka3
29.09.2020 5 z 5

Románem Da Vinciho kód (neboli Šifra mistra Leonarda) jsem byla unešená, je to velice působivej, zábavnej a dobrodružnej příběh, do kterého jsem se naprosto ponořila a nemohla se od něho odtrhnout.
Je to dobře napsaná detektivka, která má spád, zajímavé prostředí a námět (umění + náboženství). Konspirační teorii kolem Ježíše a jeho údajného tajemství, které chce zatajit církev, beru jako výplod autorské fantazie, vymyšlenou pro čtenáře, kteří rádi odkrývají nějaké tajemství, mají rádi napětí, pátrání a thrillery. I když se tyto myšlenky kolem údajného církevního tajemství občas objevily v médiích už dříve, nezdály se mi zrovna důvěryhodné. Knize, v níž se může neomezeně fabulovat to ovšem kvality neubírá, spisovatel se tím prostě nechal inspirovat a příběh se mu podařilo poutavě dotvořit.
O to víc se divím některým zdejším komentářům o tom, že tahle knížka je podle nich strašný škvár, slátanina apod. Pokud vím, knížka se lidem ještě před pár lety dost líbila a svého času byla dlouho mezi nejprodávanějšími knihami v knihkupectví, bylo kolem ní hotové módní běsnění. V městské knihovně byly na knížku tehdy, když jsem jí četla, nekonečné rezervace, nebylo možné se ke knize v rozumné době dostat, naštěstí mi Da Vinciho kód půjčila kamarádka. Nevím, možná už román vyšel z módy, já ho tehdy četla pro to, že mi byl doporučen, opravdu se mi líbil a to se mi u všech bestsellerů nestává. Ne, podle mě to škvár není. Je to detektivka, která má své kouzlo a do příběhu jsem se snadno ponořila. Mně to stačilo, sorry.

mats379
22.09.2020 2 z 5

Strašná slátanina, překombinované jedna hrúza, ani jsem nedočetla, což se mi stane tak 1x za 10 let.

mats379
22.09.2020 2 z 5

Přečíst tento škvár byl pro mě nadlidský výkon, při 159. Zvratu jsem knihu mrskla do kouta a už se k tomuto dílku nevrátila.

brzda.
17.09.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale první díl byl podle mě lepší.

Andi
26.08.2020 3 z 5

Žil byl jeden ZEDNÁŘ, který napsal sérii knih na objednávku. O koho jde? No přece o Dana Browna, který ví více než běžný občan či jinak - běžný spisovatel. Odkud informace vzal? Žeby z první ruky, ano přesně tak. Knihu jsem si přečetla proto, že se mi líbil film, něco je v knize jinak, každopádně málokdy hodnotím film jakožto lepší verzi, v tomto případě kniha za filmem tristně zaostává. První půlka knihy je fakt super, jenže pak to začne. Vlastně od té chvíle kdy Langdon vypráví o TEMPLÁŘÍCH se mi kniha přestala líbit. A kdo že je ta pokrevní linie, o které se v knize pořád hovoří? Já vám to povím: Přece MEROVEJCI - potomci ŠALAMOUNA po současnost, jedna z Iluminátských rodin. Nic, co by normálně uvažujícího člověka chytilo za srdce, pač i kdyby se "ukázali" lidstvu, bánbíčkáři by jim stejně nevěřili a pro ty ostatní by to bylo jen z bláta do louže.

kahoma
09.08.2020

Zpočátku jsem byla nadšená, ale zhruba od poloviny mě nadšení opustilo... Přijde mi to jako vyloženě napsaná kniha ke zfilmování... Stejný dojem mám i z dalších knih stejného autora...

Lenka0007
28.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha, originální. Líbila se mi i filmová verze.

Zuzka12627
19.07.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Zvolila jsem ji, protože byla jako první dostupná v našem knihkupectví a velmi mě bavila. Četla se velmi dobře a rychle. Velmi poutavý příběh, tajemství, dobrodružství a historie. V mé knihovně už má své místo.

Atlantis
13.07.2020 5 z 5

Dnes už asi Šifra mistra Leonarda nadchne lidi méně, ale v době svého vydání to byl bez přehánění fenomén. Vznikaly napodobeniny, parodie, ale tím ještě rostla popularita Šifry. Lehce kontroverzní, lehce mystické, vysoce čtivé. Bavil jsem se, byla to asi první kniha, kterou jsem s podobným námětem kdy četl. Mám ale pocit, že dnes už bych ji hodnotil jinak.

Marciem
13.07.2020 5 z 5

Další z knížek, od které se nedalo odlepit. Miluju záhady, rébusy, šifry a tajemství všeho druhu, tak jsem si to opravdu užila. Historická fakta, náboženství - vše skvěle vykreslené, je vidět, že se autor vyzná. To vše mi dalo neskutečný zážitek. Film jsem dosud neviděla, tak někdy určitě kouknu pro srovnání.

Metroušek
04.07.2020 3 z 5

Opravdu nerad beru někomu iluze, ale myslím si, že filmová zpracování Brownových kousků jasně ukázala, jak snadno se lidé nechají obalamutit pozlátkem. Kdo chce, tak to vidí, kdo nechce, tak nevidí. Jsou to falešné, vykalkulované kousky, dělané na efekt, a myslím si, že Brown to ví, a že byl nejvíc šokovaný tím, jaký rozruch vyvolal, a jaký úspěch se svými dílky slavil. Peníze mu přeji, a přispěl jsem mu i sám čtyřmi kousky v angličtině. Vždyť oblbnout tolik lidí je opravdu kumšt.

Adlinkaa
04.07.2020 5 z 5

Kdyby mi někdo, ještě před dvěma měsíci řekl, že tuhle knihu zhltnu na jeden zátah, asi bych si zaklepala na čelo, vždycky jsem byla spíš na takové americké slaďárny. No a co se nestalo? Naprosto jsem si tuhle knihu zamilovala. Celý ten příběh...prostě wauu. Kdyby mi nevadilo číst knihy dokola, asi bych nic jiného nečetla :)

Liteket
01.07.2020 5 z 5

skvělá dobrodružná mystery. I zfilmovaná verze se mi líbila.

cukrovka
30.06.2020 5 z 5

Knížku jsem četla před lety pod názvem Šifra mistra Leonarda a už tehdy mě pohltila. I nyní, při opětovném čtení jsem byla fascinována autorovo konspiračními teoriemi. Příběh má spád, akčnost a spoustu odkazů na historii, umění a architekturu.

HaD542
20.06.2020 5 z 5

Byla to moje první knížka od Dana Browna a začala moji posedlost o hádankami,starými záhadami, šiframi a konspiračními teoriemi z pera tohoto autora. Určitě mám v plánu přečíst i další jeho knihy a doufám, že budou stejně dobré jako tahle.

BaDu_
18.06.2020 5 z 5

Plno lidí tuhle knihu zavrhne kvůli její délce, i já jsem mezi ně patřila. Ale když jsem začala číst, nedokázala jsem přestat. Prostě a jednoduše jsem musela číst dál.
Lepší knihu neznám. Dan Brown má všechno tak promyšlené, že člověk nechápe, jak na to přišel. Myslím, že v budoucnu si ji přečtu znovu, i přestože vím, jak kniha skončí.

Anannas
17.06.2020 5 z 5

Neskutečně zajímavá teorie o Máří Magdaléně, svatém grálu a obecně o křesťanství. Obdivuji autora, že to dokázal podat tak "zábavným" způsobem.
Pokud vás náboženství nezajímá, určitě kvůli tomu knihu nezahazujte. Je tam spousta napětí, akce, záhad...No prostě, kniha vás ani na chvíli nepustí.