Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4 7101 704

Robert Langdon série

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Vera Silent
19.02.2021 4 z 5

Vetsinou mam radsi knihu nez film, ale tady u me jednoznacne vitezi filmove spracovani s uzasnym soundtrackem a zkracenym dejem. Na knize me nejvice stvalo rozcuckovani do petistrankovych kapitol. Co deset minut postavy to kapitola, hrozne me to stvalo. Styl psani Dana Browna me uz u druhe knihy proste neoslovil, a pritom me jeho navrhy pribehu pritahuji (proto jim opakovane davam sanci i pres me zklamani), ale Brownovo vypravecske provedeni se mi proste nelibi. Scenarista filmu rozhodne prepracoval pribeh k lepsimu.

Hvezdicku pridavam jen za konec pribehu, ktery se mi v knize libil o neco vice nez ve filmu. V tom kontextu mi chovani Jacquesa Saunièra davalo vetsi smysl. Take rozhovor Bezu Facheho s Aringarosou v nemocnici krasne dokreslil Facheho postavu. U vseho ostatniho preferuji filmovou verzi vcetne ztvarneni Langdona (come on, Browne, musi tvuj hlavni hrdina byt opravdu kanec stylu Jamese Bonda, po kterem kazda kost leti, boooze...)

zdenaR
11.02.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora, které se film zdaleka nevyrovná. Nastartovala mě na další jeho romány

Belanna
10.02.2021 5 z 5

Tahle knížka je pro mě taková "srdcovka". Přestože jsem jí četla několikrát, viděla jsem film, vracím se k ní, abych objevovala stále nové a nové .....

n.ezn.amy
09.02.2021 5 z 5

Znalec symbolů Robert Langdon zrovna přebývá v Paříži, když ho zavolají, aby se dostavil do Louvru, kde je zavražděný správce uměleckých sbírek. V tu chvíli se život Roberta Langdona obrátí naruby a musí prchat před policií i nájemnými vrahy. Netuší, kdo je jeho spojenec, kdo ho zradí a kdo má skutečný zájem mu pomoci. A Převorství sionské je stále mocné. Výborná a hodně napínavá kniha o pátrání po tajemství templářů, kdy pochopitelně příběh je fikce, ale garantuju vám, že pokud navštívíte Rosslynskou kapli, tak na Vás dýchne kouzlo toho místa a této knihy a prostě se vydáte do zakristie hledat tajnou chodbu, která tam údajně není. Já jí tam teda nenašel, ale kdo ví .....

alegria2
04.02.2021 5 z 5

Wow. Jedním slovem wow. Od knihy jsem nic neočekávala, protože žádnou předchozí zkušenost s autorem nemám a tento žánr také nečtu. Nakonec jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Rozhodně se chystám i na další knihy Dana Browna. Skvěle napsané!

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Nikdy pri žiadnej knihe som toľko negooglil ako pri tejto. Napísané veľmi napínavo.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila a mnohdy jsem musel odejít a vyhledat si zajímavosti na internetu, abych se dozvěděl jak je to ve skutečnosti. Děj má šťávu a spád, pořád se něco děje. Jenom hltáte další a další stránky, až je najednou konec.

Monike
21.01.2021 5 z 5

Prvni kniha od Dana Browna, kterou jsem cetla a naprosto me uchvatila. Pecka. Tuhleliteraturu jsem si velice oblibila. Diky CV, ze se ke knize po letech vracim.

HollyUndead
21.01.2021 5 z 5

Pod dávným Rosslynem se Svatý grál skrývá.
Kol díla mistrů, co čest vzdali jí.
Ostří a kalich klid její tam hlídá.
Pod nebem hvězdným spánkem věčným spí.

Miluji tu knihu, ale i film se, dle mého skromného názoru, celkem povedl. Výše uvedená slova na mě pokaždé velmi zapůsobí. Nezbývá mi než před autorem knihy, panem Danem Brownem, smeknout svůj klobouk za literární dílo hodné samotného Leonarda.

Pavlina50
15.01.2021 5 z 5

Někdy z legrace říkám, že tato kniha byla zásadní a zlomová pro můj nynější pohled na svět.
Četla jsem ji už hodně dávno, vlastně ihned v roce jejího prvního vydání u nás, ale i dnes ji i dojem z ní mám v hlavně naprosto živý.
Je to neskutečně strhujícím způsobem napsaná kniha, která nenechá čtenáře vůbec vydechnout. Závěr každé kapitoly vlastně končí takovou informací či otazníkem, že prostě musíte číst dál. Pamatuju se, že jsem četla bez přestání a dočetla ji ve čtyři hodiny ráno. Nevyspalá, s červenýma očima, ale šokovaná, plná dojmů a emocí.
Svým způsobem je to obyčejná detektivka, ke které ale Brown našel a geniálním způsobem využil neskutečně zajímavou zápletku.
I když jsem byla vždycky spíše ateista a k biblickým tématům jsem se stavěla spíše laxně, přece jenom jsem do té doby principy katolické víry považovala za něco, co se prostě nezpochyňuje. Buď jim člověk chce věřit nebo ne. Nic mezi. A najednou přišla tato teorie....vlastně normální, lidská a uvěřitelná...proč by to tak nemohlo být? Všechno to do sebe krásně zapadalo. A k tomu všemu ty reálie – zejména Paříž...možná by měl Brown za takovou propagaci turismu dostat minimálně její čestné občanství.
Obrovská popularita této knihy nastartovala vznik velké vlny nových knih, které se věnovaly obdobným tématům, mnozí autoři se snažili vytvářet různé konspirace už v kdejakém biblickém tématu, ale žádná z nich už tuto u mě nepředčila.
A proč knihu považuju u sebe za zlomovou? Je to samozřejmě tím tématem.
Nastartovala totiž můj zájem o historii tohoto období a hledání skutečných fakt a reálných podkladů v biblických tématech, což mě od té doby nepřestalo bavit a zajímat.
Toto dílo zcela určitě nepatří mezi umělecké a literární skvosty, je to ale skvěle napsaná, oddechová a komerční záležitost pro velké masy, ovšem tvrdím, že geniálně vymyšlená. Nelze ji posuzovat ani z hlediska faktů (je to román, ne literatura faktu), myslím, že Brown chtěl prostě napsat poutavý nenáročný román, který zaujme široký okruh čtenářů, a to se mu bez pochyby zdařilo.

Jack93
08.01.2021 5 z 5

Přečtení Šifry vám dodá sebevědomí díky tomu, že úplně cítíte, jak jste si doplnili vzdělání (i když trochu to kazí fakt, že filmové zpracování ani jedné z Brownových knih jsem dosud neviděl).
Teď vážně: knihy Andělé a Šifra mají zde na Databázi hodnocení 87 procent. Náhoda? V žádném případě! Po dočtení Da Vinciho jsem měl pocit plichty. Skutečně nedokážu říct, který z prvních dvou příběhů o Robertu Langdonovi je alespoň o chloupek lepší. Jisté podobnosti vykazují, to je třeba uznat, ale v obou případech jsem se úžasně bavil. A hlavně jsem byl neuvěřitelně napjatý, což je známka nejvyšší kvality.
Moc se těším na další pokračování a rovněž na porovnání filmů s knihami, byť je mi podle recenzí jasné, kdo na plné čáře vítězí.

zuziosi
07.01.2021 5 z 5

Nemohu jinak než za plný počet, skvělá myšlenka a perfektní zpracování - tady filmová adaptace výrazně pokulhává.

Vlastina528
05.01.2021 3 z 5

Napínavé až do konce. Film už se nepodařil.

sharonka
02.01.2021 5 z 5

Přečteno za jediné odpoledne. Tak moc mě to pohltilo a vtáhlo, že nešlo přestat číst dřív než dojdu do konce.

befel
23.12.2020 5 z 5

Není možné nedat plný počet.. je dokonalá

KrysaHelena
25.11.2020 5 z 5

Musím uznat, že se dlouho nestalo, aby mě kniha pohltila a každou volnou chvilku jsem jí měla v ruce. Šifře se to povedlo. Dle mého je kniha příjemně psaná, má zajímavý a lehce napínavý děj. Rozhodně stálo za to si jí přečíst.

petulik330
23.11.2020 5 z 5

[knihojed]
knihojed. možná je to za vlasy přitažené, ale ani to neubírá lnize na přitažlovosti. Mě osobně se líbí líčení krista v knize než to jaK TAM TO PŘEDKLADAJÍ V KOSTELECH A POD.

Niu
07.11.2020 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Nemám slov. Dlouho jsem otálela s knížkou, protože film se mi nelíbil. Začala jsem prvním dílem a překvapilo mne, jak mne vtáhl do děje. Takto jsem sáhla po druhém díle ze série. Knížka je o tisíc procent lepší než film, trochu jsem sice věděla, kam to povede, ale prostě knížky mívají (až na výjimky) lepší zpracování. Podání historických fakt a konspiračních teorií je z klávesnice Dana Browna velmi čtivé a lehké. Mrzí mě jen, že jsem ke knížce nepřišla dříve. I když ... ono se říká, že se do některých věcí musí dorůst a že všechno přijde ve správný čas :o) Za mne palec nahoru a pět hvězdiček k tomu :o)

Adelaidee
16.10.2020 5 z 5

Já vím, tohle četli už všichni, ale já jsem nikdy předtím neměla čas číst, až teď. Kniha je rozhodně zábavnější než film, historické skutečnosti jsou předkládány tak, že má člověk pocit, že se všechny fakt staly. Určitě si přečtu i Brownovy další knížky.

knihojed
14.10.2020 2 z 5

Kniha je poměrně čtivá, takže jsem ji navdory "tloušťce" dočetl až do konce. Ale čím dál víc ve mně narůstal pocit, že to je celé strašlivě přitažené za vlasy. No, dostal jsem ji jako dárek, takže: darovanému koni na zuby nehleď :)