Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4 7114 7114

Robert Langdon série

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Sarka25
07.06.2020 5 z 5

Byla to báječná kniha.. Od začátku do konce se člověk nenudí. Je pravda, že jsem si říkala že když jsem videla film, tak mě to moc bavit nebude. Ale opak je pravdou , kniha me moc bavila a byla takovím doplnkem k filmu. Myslím že mám dalšího nového oblíbeného autora ..

petulik330
29.05.2020 5 z 5

Tohoto aoutora mám velice ráda. Jeho knihy obsahují vše co se mi líbí: hádanky, hledání v minulosti a tajemno,tajné spolky a podobně.
Tato kniha se ni četla pomalu sama. Od první stránky jsem se od ní nedokázala odtrhnou jakmě příběch profesora Langdona a Sofi zaujal.
Konec je podle mě naprosto perfektní.

Katka2382
18.05.2020 5 z 5

Skvělé,napínavé a velmi čtivé,co dodat.

Ahmose
18.05.2020 5 z 5

O tejto kontroverznej knihe počul snáď každý. Pri jej čítaní si vyžaduje, aby mal človek otvorenú myseľ, pretože prináša veľa zaujímavých otázok, ale zároveň netreba zabudnúť, že je to predsalen fikcia.
Kniha má samozrejme pár múch - postavy sa občas správajalú nelogicky, ale v tomto prípade to nie je pre mňa natoľko závažné, aby som kvoli nim ztrhol celú hviezdičku z hodnotenia. Da Vinciho kód bol pre mňa veľmi príjemné čítanie, pri ktorom som sa ani chvíľu nenudil, rozšíril som si obzory o pár historických súvislostí a postavy som si veľmi obľubil. Odporúčam !!!

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Stejně jako jsem už zaregistroval v komentářích od ostatních, i mojí prvotinou od Browna byla Šifra. Koupil jsem jí v období vlhkého sychravého podzimu a byla mi skvělou společnicí na tyto nehezké dny. Zhltnuto jedním dechem, příběh špička, zvraty nečekané a nová láska k autorovi byla na světě. Doporučuji!

Majklll
03.05.2020

Perfektní kniha, velmi napínavá s hodně propracovaným příběhem. Když knihu začnete číst, nebudete se od ní moct odtrhnout. Obsahuje také mnoho zajímavých historických informací. Knihu mohu jenom doporučit.

YA-girl
30.04.2020 5 z 5

Stejně jako první díl: strhující, napínavé až do samého konce, plné překvapivých zvratů - ale taky zajímavých informací o Paříži a tajných řádech (např. iluminátech) a Bibli... Luxusně namíchaná pravda a fikce... a na posledních stránkách románu už nevíte, čí jste :-D

kikidok
26.04.2020 4 z 5

Mám dost smíšené pocity. Po dočtení jsem nadšená a mám rados, jak to autor hezky obrátil.... ale musím přiznat, že jsem se během čtení často nudila... líbilo se mi, že příběh nebyl zbytečně prodlužován nesmyslnou romantikou, ale přesto byl dost dlouhý. Taky mi nesedí styl toho, že všechno naznačuje, že ten "bad guy" je jeden a nakonec zvrat.. odrazovalo mě to dost od čtení potom. Za konec dávám 3,5*

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Velmi zdařilý román s kontextem historie. Bravurně promyšlené a pospojované do detailů.

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Šifra byla moji první knihou, kterou jsem od Browna přečetla. Je to už hodně let zpátky, co jsem ji četla, ale je naprosto strhující a napínavá. Teď už je to velmi známý příběh, ale v době kdy jsem ji četla, to bylo něco naprosto nového a strhujícího. Knihu určitě doporučuji přečíst. Moje srdcovka.

ComicGuy899
06.04.2020 4 z 5

Dan Brown má obrovský talent prekrútiť blbý príbeh, ktorý vôbec nedáva zmysel na dobre napísaný thriller, tváriaci sa na to aký je v skutočnosti primitívny, veľmi sofistikovane.

Je to typická dvojka.
Väčšia, akčnejšia, zbesilejšia a omnoho ofenzívnejšia.
Tiež viac mätúca a samozrejme snažiac sa byť úplne iná.

Ak ste čítali od pána Browna už iné knihy ako Anjeli a Démoni viete na čom ste. Originalita z toho moc nesála, ale ak vás bavil aj prvý diel potom vám sadne aj ten druhý. Mne sa osobne viac páčilo toto ako jednotka, ale rovnako ako pri predchádzajúcej knihe mám zopár výčitiek. Hlavným problémom na tejto knihe je fakt, že zatiaľ čo som u prvej knihy mal pocit, že sa autor snažil napísať pravo podaný hoax u dvojky zo mňa zase sála istota, že Pán Brown sa snažil napísať, čo najabsurdnejší generický príbeh, do ktorého napchal svoje vlastné prvky. Druhou veľkou chybou je aj fakt, že pán spisovateľ spolieha hlavne na starých fanúšikov a nesnaží sa knihu podať aj pre ľudí, pre ktorých by toto mohlo byť teoreticky prvé stretnutie s jeho s knihami. Je to jednoducho podané štýlom "nechápeš o čom hovorím? Nájdi si to v predchádzajúcich dieloch." Ale všetko, čo som práve spomenul ako blbý príbeh, žiadna inovácia alebo len fakt, že z pohľadu jednotky je to iba provokácia pre ľudí, ktorí nechápu spôsob akým štýlom autor píše či upravuje historické a knižné fakty som schopný prehliadnuť (možno aj odpustiť), pretože jedna z málo vecí, ktorú autor za ten čas vylepšil je jeho rozprávačský um, ktorý je v knihe citeľne lepší a ak máte radi štýl Dana Browna potom dvojku zhltnete ako malinu.

Je to rýchle, zaujímavé a i keď mi to prišlo len ako priemerný thriller autor dokázal zo svojho nápad vyťažiť naozaj maximum a narozdiel od kníh ako Fifty shades of grey autor dokázal napísať veľmi dobrý (i keď miestami zložito primitívny) príbeh, ktorý vás pohltí a až do konca nepustí.

A takto sa z podpriemernej knihy môže stať nadpriemerný titul ak to autor schopne dokáže napísať...

Noname007
31.03.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Celou dobu byl čtenář udržován v napětí a příběh byl velmi zajímavý.
Nakonec jsem si říkala jaká škoda, že není podle skutečné události.

VikčaV
23.03.2020 5 z 5

Krásná kniha a dočtením této knihy můžu na sto procent uznat, že Dan Brown patří mezi mé nejoblíbenější autory.

peeetta
22.03.2020 5 z 5

Krásná kniha. Pochopila jsem lépe všechny detaily, které ve filmu nebyly úplně vysvětlené.

Lily-fairy
15.03.2020 5 z 5

Na povinnou četbu fakt neskutečná jízda!

pavlinka0250
14.03.2020 5 z 5

Svého času naprostá pecka, která mě zaujala od prvního písmenka až po poslední.
Film mě ale už neoslovil.
*****

Greenfingers
12.03.2020 4 z 5

První ze série bestsellerů Dana Browna. Autor zvolil navýsost provokující téma, které pak zpracoval kontroverzním způsobem. Knihu beru jako fikci a proto ani nezkoumám, zda se alespoň malinko zakládá na pravdivých faktech. Rozhodně se jí nedá upřít čtivost. Hlavní hrdina je sympatický; budí však dojem chodící encyklopedie.

Dejvidek
09.03.2020 5 z 5

Parádní napínavé čtení od začátku do konce :)

katy87
08.03.2020 5 z 5

Knihu jsem četla krátce potom, co vyšla, teď jsem se k ní vrátila podruhé - a opět jsem ji četla jedním dechem. Určitě nejsem jediná, kdo si vyhledal více informací k Leonardovi a jeho obrazech. Jinak jen pro info - film je dost vlažný a s kvalitou knihy se nedá srovnat.

michaella03
02.03.2020 5 z 5

Hned zkraje by bylo dobré říct, že jsem jako první viděla film - a to hned několikrát. Proto jsem se ochudila o jistě skvělé zážitky z knihy, když luštili šifry - já vždycky jen čekala, až to přijde.
Kniha je velmi čtivá, byla mi o trochu sympatičtější než Andělé a démoni, díky ne-vědeckému prostředí.
Za nějakou chvíli se pustím do třetího dílu :D.