Da Vinciho kód

Da Vinciho kód
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4 7130 7130

Robert Langdon série

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Ronnie68
03.08.2019 5 z 5

Mě osobně kniha nesmírně zaujala ... četla se jedním dechem ... :)

Rihatama
22.06.2019 5 z 5

Přiznám se. Film jsem viděla již několikrát. A to byl taky důvod, proč jsem se doposud vyhýbala knize. Film mám totiž moc ráda. K mému překvapení film zdaleka věrně nekopíruje knižní předlohu, která si mne záhy bezostyšně vzala za rukojmí a já tak kvůli četbě nejednou opomíjela své povinnosti... odkrývání tajemství Svatého grálu a složitých šifer symbologem Langdonem a zelenookou policistkou Neveuovou mě pohltilo. Brown mě přece nemohl zklamat, tak nechápu, nač jsem tak dlouho čekala. Poutavý román postupně odhaluje dávná mystéria zednářů, templářů, křesťanské katolické církve či Opus Dei a četné související konspirační teorie. Není až tak důležitá míra pravdivosti, i když o žádnou science fiction se taky nejedná, jako to, jakou ve mně Brown dokázal vzbudit zvědavost a udeřit na strunu touhy po poznání. Brown musel dlouho a pečlivě studovat, aby shromáždil podklady pro tento svůj - pro mne - nejlepší román. Jejich míra, počet postav a propletenost příběhů je vysoká, třeba proto číst s pozorností. Snadno lze jinak obvinit autora z překombinovanosti. A urazit by se neměl ani člověk věřící. Nechápu, jak si někdo může myslet, že se Brown snažil zdiskreditovat církev či přepsat historii. Brown napsal kvalitní román - nikoli dokument či obžalobu - jehož prostřednictvím probouzí zvídavost, zájem o hádanky a nabádá k přemýšlení a implicitně také k nekritickému přístupu ke katolické instituci, nikoli k nevíře v Boha.

smardice
07.06.2019 5 z 5

Tak tenhle 2. díl (je to vlastně Da Vinciho kód) se mi líbil mnohem víc než "Andělé a démoni". Měla vše, tajemství, mystiku, akci.

Irena77
26.05.2019 5 z 5

Krásná kniha a za mě - je lepší než film.

Voliarty
16.05.2019 3 z 5

Nakoniec ma odporúčania známeho a internetové nadšenie zlomili a ja som po tomto slávnom dielku siahol. A ostal som sklamaný, do čítania som sa musel nútiť, nejak ma to nebavilo. Robert Langdon je pre mňa strašne nezáživná postava. Pôsobí na mňa ako bábika, ktorú Sophie ťahá so sebou z bodu A do bodu B, kde na nás Dan Brown nahádže fakty a teórie, potom Langon pokračuje k bodu C, kde dostaneme ďalšie fakty a teórie. Toto ale musím na knihe uznať. Tie fakty, teórie a aj rébusy a hádanky, ktoré musia Langdon so Sophie riešiť, sú veľmi zaujímavé a dobre urobené. Rovnako dobre sú na tom aj antagonisti, ktorí ma, na rozdiel od hlavného dua, bavili. Celkovo ale prevažujú negatívne dojmy a viac ako tri dať nemôžem (a to som pri niektorých pasážach premýšľal, že dám len dve hviezdy).

de_baques
16.05.2019 4 z 5

Populární oddechovka, která slušně vystavenou zápletkou (protkanou mnoha populárními "mystery" tématy) neurazí ani náročnější čtenáře. Nemá smysl pohoršovat se nad "milióny" nesmyslů, které autor vyprodukoval, aby do sebe zoubky zapadaly, to je normální umělecká invence.

Mosula
15.05.2019 1 z 5

Hledala jsem nějakou oddechovou audioknížku k uklízení a řekla jsem si, že po odložených Andělech a démonech zkusím dát Brownovi ještě jednu šanci. Neměla jsem, tohle bylo fakt blbý. Zápletka je neuvěřitelně překombinovaná, všechny postavy se chovají nelogicky a ani závěrečné rádoby vysvětlení tu nevěrohodnost nezachrání. Zbytečné skákání z linie do linie a cliffhanger na konci každé kapitoly, které měli udržovat čtenáře v neustálém napětí, mě naopak neskutečně rozčilovali. Myslím, že historická "fakta" by mohla být čtenáři naservírována bez toho, aby kryptoložka musela klást historikovi a symbologovi naprosto dementní otázky; vzhledem k proklamované inteligenci hlavní hrdinky by to působilo lépe. Ale ať jen nekritizuju, první třetina je docela napínavá a asi chápu, že to někoho může bavit.

smudlajs
09.05.2019 5 z 5

Velice čtivá kniha s poutavým příběhem, která v mnoha ohledech člověka dovzdělá. Prostě jsem si musela najít všechny Leonardovi obrazy, které jsem neznala, přeložit každou francouzskou větu, které jsem nerozuměla a už se nemůžu dočkat návštěvy Louvru. Přeskočila jsem Anděle a démony a začala touto, protože se mi náhodou dostala do ruky jako první. Doufám, že ostatní knihy o Robertu Langdonovi budou stejně dobré.

Vevy007
04.05.2019 5 z 5

Moje první od D. Browna a pro mne prostě nejlepší :-)

Miro.slav
02.05.2019 odpad!

Prečítané ešte v časoch puberty. Dnes by som to už nečítal. Ak chcem niečo o kritike kresťanstva, siahnem radšej po Friedrichovi "Filozofovi s kladivom" Nietzschem.

Rudanek
24.04.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek,ikdyž jsem ještě tehdy nebyla velký čtenář.Ale už po přečtení prvních stránek,kdy se napětí střídalo s úlevou jsem zjistila,jak moc jsem kouzlu knížky propadla.Kniha je výborně napsaná,přečetla jsem ji během dvou dní.Napínavá od začátku,až do konce.Dan Brown prostě ví,jak na čtenáře.

Veru960
13.04.2019 5 z 5

Krásně mystické čtení ve spojení s náboženstvím. V

Kubajzz
08.04.2019 4 z 5

Pěkné čtení, líbila se mi.

Majda758
24.03.2019

Úplně suprová kniha. Příběh mě úplně dostal, to mystično a zápletka se Silasem, který byl pouze nástroj. Moc krásně a dodetajlů je popsaný každý chrám, obraz a náměstí. To mě vážně dostalo. Všem doporučuji.

Kukinka1981
21.03.2019 5 z 5

Od této knihy se neodtrhnete dokud ji nepřečtete. Super!

Kopta
20.03.2019 4 z 5

Dan Brown znovu a opět, ale po roce. Langdomův debut v Andělech a démonech se osvědčil perfektně. Brown tam dokazuje jeho skvělou schopnost vyprávět napínavý příběh, plný vědomostí a naučných věcí. Historie ožívá jinak. Tenkrát jsme řešili spojení vědy a náboženství. Nyní jsem náboženství rozvraceli. Je fakt ten, že film byla první záležitost, která mne uvedla do světa Browna jako takového. A byl jsem uchvácen. Přišli další filmy a nakonec literatura. A u ní jsem byl uchvácen podruhé. Andělé a démoni bylo skoro až převratné dílo a nyní se k tomu vracíme. Nic extra se nezměnilo. Stále je ve mne zakořeněna výtka lidí v tom, že další knihy jsou jenom šablony oné první. A ona je to asi pravda. Šifra to vlastně dokazuje. Opět máme vraždu, opět dívku (v nesnázích) a geniálního Langdoma, který to vyřeší. Trochu klikatější cestou. A to je asi hlavní problém této knihy. Kdysi velice záživné a vzrušující pasáže měli stejnou pointu, ale proměnili se do určité nezáživné části. Moc informací, které se poté mění do několika, které už prostě někdy i přeskakujete a přijdou vám nezáživné. To je asi to. Ale jinak jde asi o to, že kniha se četla neuvěřitelně zvyklý. Jak jsem asi tak nějak čekal. Jde o skvělou záležitost. Ale na skoro až přelomové Anděly a démony to prostě nedosahuje. A obávám se, že se to už jen tak nezopakuje.

LenkaGonn
18.03.2019 5 z 5

Perfektni kniha jako vsechny od dana browna

Radim.01
16.03.2019 4 z 5

Skvělé kniha. Typický Brown. Koho zaujalo téma, měl by si přečíst Svatá krev, svatý gral. Bez této knihy by Šifra nevznikla.

anezka_cte
16.03.2019 5 z 5

V příštím životě chci být buďto kombinace Emily Dickinson a Fridy Kahlo, nebo Robert Langdon.

postrach
16.03.2019 5 z 5

Nejprve film pak kniha-Tou si mě autor získal a zařadil se do oblíbených autorů.Kniha je dobře napsaná napínavá.Nejde jednoduše odložit.