Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7101 704

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

blaka165
23.08.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem jí za 2 dny a opravdu jsem se těšila na každou stránku. To se mi už dlouho u knihy nestalo.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Tato knížka je skvělá. Byla takovou vlašťovkou v tomto žánru a přečetl jsem ji jedních dechem. Bohužel ty další, nejenom Andělé a démoni, jsou tuctovými kopiemi. Tato kniha však nepostrádá nic.

Peleus
18.08.2015 5 z 5

Perfektní čtení na dovolenou, ostatně stejně jako další díla tohoto autora. Svižné tempo, zajímavosti z historie, nádech tajemna a za dva dny ji máte přečtenou.
Navíc vzácný případ, kdy je filmová verze úplně stejná jako knižní předloha.

mpb1913
06.08.2015 5 z 5

Proti předchozímu dílu je to pecka. Líbilo se mi sladění s obrazy Leonarda i památkami Paříže či Londýna. S přimhouřenýma očima a trochou chuti se tomu dá i uvěřit.

hanocri
03.08.2015 3 z 5

Dobře napsané béčko. Je to kniha, která se ideálně hodí pro čtení na pláži nebo dovolené nebo, když si prostě chcete oddechnout. Nemohu Brownovi upřít konstrukci skvělého dramatu, ale pro mě není autorem, který by se řadil k titánům mého literárního nebe (London, Hugo, Tolstoj, Dostojevskij nebo Tolkien).

Maus
27.07.2015 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla už hrozně dávno a musím si ji někdy přečíst znovu! Poprvé jsem ji četla asi v 12-14 letech, když jsem byla s tetou na horách. Měla ji tam sebou a já se nudila, tak jsem tu knížku otevřela a už mě od ní nemohl nikdo odtrhnout. Pořád jsem jenom četla a četla. A za ten týden jsem ji stihla přečíst úplně celou. Pěkná knížka s pěkným dějem a napínavá, ale jeho pozdější knížky se mi líbili mnohem víc.

kayu
03.07.2015 4 z 5

Skvělá kniha, ale má i dost nedostatků. Nejvíc mě ze začátku štvala všudypřítomná francouzština. To je jedna věta tamhle, další tam. Já jsem se francouzštinu nikdy neučila, takže jsem věty přelétla očima, protože ani nevím, jak je správně přečíst. Asi to má přidávat tu francouzskou atmosféru, ale za mě prostě NE.
Další je ten konec. To jako vážně? Celou dobu čekám, že se dopátrají k něčemu šokujícímu a nakonec tohle...

notburga
02.07.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mě okradla o polovinu mé svatební cesty. Nejdřív jsem jí četla já (jakožto těhotná přinucená k odpočinku) a pak se přes rameno přidal manžel a nakonec ji taky schroustal celou. Vrátili jsme se k ní vícekrát a dodnes o ní někdy živě diskutujeme. Žádné další knihy od Browna (a filmy už vůbec ne) nás nezaujaly jako tato.

LadyD
02.07.2015 5 z 5

Miluji všechny knihy Dana Browna, ovšem DaVinciho kód je nejimpozantnější kniha, která mi prošla pod rukama.

VladkaBU
19.06.2015 4 z 5

... začala jsem ji číst, když nebylo nic jiného po ruce. Příběh se mi líbil, teď už vím, jak vypadá obraz Madona ve skalách nebo co je to Vitruvian Man. Dosud jsem se o to nezajímala. Pro mě zajímavé čtení

marcela6183
07.06.2015 4 z 5

Pořád je to TEN Brown s TÍM Langdonem.
A pořád nevím, jestli čtu detektivku, sci-fi, pohádku, fikci nebo literaturu faktu. Vím ale, že to je skvěle a záměrně namíchaný koktejl dobrodružného mystéria.
Sophie, ty novodobá panenko marie, nejsem vyznavačem žádného náboženství včetně toho s cedníkem na hlavě, ale tohle na mne bylo fakt moc. Pak už jsem se někdy i smála. Jedna věc je vést k zajímavým závěrům. Jiné to je, když si člověk uvědomí, že k téhle knize a jejímu přečtení ho dohnal ne film (ten jsem viděla až pak), ne zajímavé kritiky, ale postoj Vatikánu. Ehm... reklama:-) Tak skoro čtyři.

Widow Embalmer
03.06.2015 5 z 5

Genialní plot twist v příběhu nejznámějšího z hippies a jeho homies. Ale největší podíl na úspěchu téhle knihy má pokrytectví západní pánbíčkářské kultury. Odsuzujeme ručníkáře za jejich nenávist vůči karikaturistům, ale reakce milujbližníhosvého na Šifru byla v podstatě stejná, a proto si Brownův výklad těchto "historických" záznamů, odkazů a symbolů vysloužil nálepku přinejmenším KONTROVERZNÍ. Mě je jedno, jestli někdo věří na Ježíška (tedy pardon, Ježíše) nebo na důchodové pojištění, reflexní terapii či dobré sousedské vztahy. Ale lidi, klídek! Trochu té tolerance k těm, jejichž víra ve váš bullshit je slabá. Jackson taky nepochopil Tolkiena (a to je mnohem větší hřích) a jak si tady všichni chrochtáme blahem.

Terva
02.06.2015 5 z 5

Nejdříve jsem viděl film a pak jsem zjistil, že existuje kniha. Sice jsem v ní neviděl Hankse, ale i tak je to perfektní a velmi lehce se to čte. Není to tak akční jako film, ale rozhodně je to dobrodružnější.

JessyPitt
19.05.2015 5 z 5

Kniha bylo opravdu velmi poutavá, mám tohoto spisovatele ráda. Možná pro někoho kdo nemusí zdlouhavé popisky míst a situací je kniha zdlouhavá.

JeKa
13.05.2015 4 z 5

Pri cteni jsem obcas mela pocit, ze jsem snad poledni v Cechach, kdo to jeste necetl (tedy alespon z tech, co se k tomu vubec kdy chystaji). Taky je pravda, ze jsem se trochu bala zacit, nebot zakladni pointu neslo vlivem filmu a cele medialni kampane kolem tohoto dila neznat. Ale musim rict, ze me obavy byly liche, ihned jsem se zacetla a hltala stranku po strance. To je vlastne pro me osobne jedno z nejlepsich doporuceni, ktere kniha od ctenare muze dostat. Co dodat na zaver: rozhone lepsi nez film!

kklepkaa
06.05.2015 5 z 5

Film se mi hodně líbil a kniha je ještě daleko lepší. Dan Brown píše naprosto skvěle... od první stany vás vtáhne do děje a vyplivne vás až na konci :)

Lenka4
03.05.2015 5 z 5

Velice dobře napsaná detektivka. Honba za pokladem opředeným mýty, nekonvenční spekulace, vše prostupující symbolika, svižný děj. Dan Brown je mistr svého řemesla.

OhClaire
28.04.2015 5 z 5

Úžasně poutavá knížka, navíc jsem se dozvěděla spoustu věcí a navíc konspirační teorie jsou vždy ohromně zajímavé!

mazlak
18.04.2015 5 z 5

Kniha vás nenechá odejít. Příběh opět řádně napínavý, a do poslední chvíle plný překvapení. Mohu všem pouze doporučit a já beru do ruk další knihu tohoto autora.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

nedivim se ze se Vatikánu nelíbila, ale jinak je boziiiiii.