Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7114 7114

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

cialexa
30.05.2016 4 z 5

Nevím, jestli je to proto, že jsem viděla dříve film a tak trochu si ho pamatovala, ale kniha se mi nečetla moc lehce a plynule, dost často bych přeskočila některé pasáže :-( Ale Dana Browna mám ráda, tak jsem to vydržela. Andělé a démoni mi přišli napínavější a nejvíc nadšená jsem z Inferna. I téma boje církve proti Máří Magdaléně mě moc nenadchlo.

Bumeso
27.05.2016

Ti, co tuto knihu chválí,mají pravdu

zork
23.05.2016 5 z 5

Moja prvá kniha od Dan Browna, nebol som ňou unesený, bolo pár častí čo ma nudilo, ale výsledné hodnotenie ako celku je veľmi dobré. Momentálne som sa pustil do iného žánru, ale určite sa k autorovi vrátim a prečítam si aj ďalšie knihy. Jednoznačne autor má čo povedať, dúfam že sa to bude len zlepšovať.

dennie3
16.05.2016 3 z 5

Kniha mě od začátku držela a strašně mě bavily výkladové části - tolik zajímavých věcí o symbolice se v jiných známých knihách moc často nedozvíte. Bohužel jsem zmatená z toho, že nevím, co všechno je pravda a co si Brown vymyslel. To mě štve, protože téma knihy je opravdu moc zajímavé.
Příběh mě držel v napětí, jenže po tom, co se odhalil Učitel a všechno se začalo blížit ke konci, už mi bylo celkem fuk, jak to skončí.Grál mě už moc nezajímal a jen jsem čekala, až to skončí. Navíc mě hrozně naštvalo, že si Langdon našel zase nějakou další přítelkyni - jako vážně? To mám od dalších knih o Robertovi očekávat, že si v každé najde nějakou jinou atraktivní partnerku? To mi přijde jako dost velké klišé.

Nadda
03.05.2016 5 z 5

Poutavý příběh, nečekané odhalení Učitele, skvěle napsané.

Podpovrchem
30.04.2016 3 z 5

Bohužel i mě se občas stane, že nemám šťastnou ruku a sáhnu po knize, která se ukáže být vším jen ne dobrým čtením. A to platí i u knih od pana spisovatele Browna. Vydařenější Daniken, mistr fikce a zápletek. Čte se dobře, ale nic ze čteného člověk nesmí ani na chvíli brát vážně a ona absence možnosti přemýšlet mne u čtení této knihy iritovala. Možná bych knihu mohla darovat Bábi Zlopočasné, ta nerada vyhazovala papír, nechávala si jej pro potřebu, doslovnou.

heavy66
26.04.2016 3 z 5

Dan Brown je takový spisovatel televize Nova. Jeho knihy jsou nablýskané, napínavé, čtivé, prokládané reklamou - zašifrované pouzdro s tajemstvím svatého grálu otevřené známou PC značkou, to je důmyslná ukázka product placementu! - ale prázdné díky logickým nesmyslům jako například, že se Magdalena ukryla v židovské komunitě ve Francii v roce 33 n.l.
Naštěstí pro něj se katolická církev nechystá vyhlásit fatvu, takže se Dan nemusí skrývat jako Salman Rushdie.

Cinik
23.04.2016 odpad!

Je tam tolik kravin a nelogičností, že se to nedá strávit, byť je to obratně zabaleno...

Toldist
23.04.2016 5 z 5

Když jsem poprvé knihu otevřel, nečekal jsem, že jí přečtu jediným dechem za jedno dopoledne. Velmi zajímavý a napínavý děj, který je čtivý a je těžké od něj dát ruce pryč. Nemá to chybu, když to porovnám s filmem, takže vřele doporučuji.

Jury
09.04.2016 5 z 5

Jako obvykle D.Brown zavalel...bylo to parada cist kazdou stranku tehle knihy...nema to chybu ....doporucuju ;)

patricie7402
28.03.2016 5 z 5

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Browna četla. Možná, že i Andělé a Démoni byli ve srovnání s touto knihou stejně dobří, ale co jsem dočetla stěží Inferno, zdálo se mi, že Dan používá v dějové lince celkem dost viditelné kopie první knihy. A tak nebylo zcela náročné se již v polovině knih dohrabat vlastního myslitelného konce děje (myslím u těch dalších po Kódu)
U Browna doporučuji opravdu jen tuto jednu knihu.

kotasbk
23.03.2016

Zatím mi nepřipadá právo hodnotit knihu, když jsem přečetl prvních 50 stránek, ale musím vyjádřit svůj názor. Jde o knihu, která dle mého názoru nic nepřinese. Nereálný příběh a dialogy - to je základ a k tomu se namíchají fakta. Všechno se to zamíchá a vznikne bestseller. Průměrná kniha pro podprůměrného čtenáře.

Toulawey
21.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Pro mne škoda, že jsem ji četl jako první, neboť další autorovy počiny již nejsou tak skvělé..i když jsou stále dobré.

misssicccka
15.03.2016 2 z 5

400 stran o necem, co je jasne od zacatku a kdyz uz je konec na spadnuti, tak to zas zasmodrcham, aby to nahodou uz neskoncilo, brrr

PetK
13.03.2016 5 z 5

Když se s Brownem setkáte poprvé, jako já v Šifře/Kódu, jste nadšení, kniha vás strhne a nepustí do poslední stránky. Pak přečtete druhou knihu (Andělé a démoni), třetí (už ani nevím...), a najednou zjistíte, že jejich struktura je vystavěna úplně, ale úplně stejně. 500stránková kniha obsáhne většinou jeden až dva dny, Robert Langdon má vždy k ruce nějakou ženu, největší prevít není tím, čím se zdá být, a těsně před koncem, když si už myslíte, že je hotovo, přijde ještě poslední, nečekaný zvrat. Vždycky to dočtete do konce, protože Brown napětí umí, ale vlastně už víte, že pojede podle šablony.

ppetaa27
12.03.2016 5 z 5

Libila se. Mam rada knihy tohoto typu. Libila se mi ta skutecnost propojena s fikci. Kniha u ktere musite premyslet. Rada si prectu i jina dila od autora.

Jiří.H
09.03.2016 3 z 5

Popelka, Sněhurka, Šípková Růženka jako příběh o grálu pro děti? Zcela logicky přece a kdo zde to poselství neodhalil, je úplnej tupec :) Kdo chce někde nějakou symboliku najít, najde ji všude.. Knižní zklamání. Tři hvězdy za Leonarda.

zuzana4587
09.02.2016 5 z 5

Klasický Dan Brown. Jiného vlastně ani neznám. Dotahuje detaily až do úplného konce, v knize vše zapadá dohromady, jak dílky puzzle. Sympatizujete s Robertem Lagdonem, fandíte mu a hltáte každé šifry a symboly. Kniha si udržuje své napětí, zároveň promyšleně líčí historická fakta. Po přečtení se jen ptáte: "A fakt se to takhle nemohlo stát?" Brown umí perfektně zasadit brouka do hlavy.

natalka21
09.02.2016 5 z 5

Je to úžasná kniha. Nejen, že jsem se od ní nemohla odtrhnout,ale hodně věcí jsem se i naučila a doplnila. Miluju knihy, které mě donutí přemýšlet a myslím si, že tahle to zvládla s přehledem. Obdivuji autora a nemůžu se dočkat, až si koupím 3 díl !

hanka616
02.02.2016 5 z 5

Kniha měla spád a skvěla se četla, napínavá od začátku až do konce.