Da Vinciho kód

Da Vinciho kód
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7130 7130

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

elfinkaa97
08.10.2016 5 z 5

Přestože bych se měla učit na maturitu, tahle kniha mě naprosto pohltila do sebe a nechtěla mě pustit. Nejenom že příběh je hrozně moc poutavý, ale díky autorovi se dozvíte plno a ještě víc zajímavých informací a okterých by jste netušili, že vás budou zajímat. Stojí za přečtení! :)

jitka3162
07.10.2016

Je to moje první knížka od Browna, z filmu jsem viděla prvních pár minut, takže na konci knihy jsem byla překvapená tím jak to dopadlo. Rozhodně dobře promyšlené, všechno propletené dohromady, místy až moc. Ale rozhodně se to výtečně čte.

laepus
04.10.2016 4 z 5

Brown prostě umí psát jako málokdo jiný. Sice spojuje jabka s lokomotivama a hrušky s ponožkama, ale spojuje to takovým způsobem, že čtenář se té jeho pohádce rád poddá a jako vždy ji slupne jedním dechem jako zralou malinu. Proticírkevní nátěr je v současné době žádoucí - přitahuje pozornost a tím pádem i čtenáře a tím pádem i peníze. Ale zkrátka a dobře - thriller s historickou zápletkou, hledání Svatého Grálu, ve vizuální představě díky filmu Tom Hanks, pařížská zákoutí... Může být proti tomu vůbec někdo imunní?

Domuly
01.10.2016 4 z 5

Je to neuvěřitelně čtivé, Brown má opravdu vypravěčský talent. I když jsem nejprve viděla film a děj jsem znala, kniha mě svým osobitým stylem chytla a nepustila do poslední chvíle. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, jak to spisovatel neuvěřitelně promyslel, kolik toho musel nastudovat a jak je to skvěle propojené se všemi historickým i uměleckými aspekty. Brown je opravdu mistr v oboru. Samozřejmě to nelze brát jako literaturu faktu, ale i tak jsem jen nestačila zírat a občas si našla nějaké Da Vinciho dílo, abych se přesvědčila o tom, co tak vehementně spisovatel popisuje. Ke konci mě už řeči o bohyni ženství trochu nudily, ale kapitoly o symbolech jsou podle mě výborné. Jako oddychovka super, nejspíš se ještě podívám po dalších knihách od Dana Browna.

Leslie739
28.09.2016 4 z 5

Najednou mě prostě cvrnkla přes nos, a tak jsem si řekla: pojď do ní. Nelituju, bambiliarda šifer a hrátek se slovy mě sice vyčerpala na týden dopředu, pak jsem asi hodinu zkoumala Poslední večeři a nakonec se dva dny ptala na otázky: "A to je všechno? Kde je jejich cíl?"
Nedoporučuju nikomu, kdo nemá rád složité věci, zamotá se a nepochopí, i já měla občas problém. Znovu si ji nepřečtu, asi by mě to položilo na lopatky, ale za tu "zkušenost" to rozhodně stojí.

Odnikud
28.09.2016 3 z 5

Asi takhle. Pokud se hlouběji vyznáte v historii a v umění, možná vám tam některé záhady přijdou legrační. :-) Ale jinak je to slušně odvedené řemeslo.

RudýOnkel
17.09.2016 5 z 5

Někdo řekne, že je to laciný brak. Jiný zas, že nic lepšího nečetl. Čtivost knihy je neuvěřitelná. Jasný systematický děj to jen vylepšuje, ale z hlediska katolického mě ta kniha rozzlobila a zaujalo mě, jak autor přišel psát o takto delikátním tématu. Ponechám-li stránku víry v pozadí, je tato kniha dobře psanou hromadnou slepeninou stránek, které autorovi vynesly ohromný balík na úkor druhých...

Nestorkea
14.09.2016 5 z 5

Moje první kniha od Dana Browna. Hodně mě pohltila, všude jsem s ní chodila, dokud jsem ji nedočetla. Jen ten konec byl pro mě takový nějaký mlhavý, ale možná jsem jen málo chápavá :-)

Aaron Lewis
13.09.2016 4 z 5

Já viděla první film, tady asi bohužel, protože jsem věděla. Škoda, knihu bych si jinak víc užila, je přesně podle mého gusta.

Život-s-Kačí
31.08.2016 3 z 5

Kniha byla zajímavá, příběh velice poutavý, přesto jsem očekávala trochu víc. Nemůžu říct, že jsem byla zklamaná, ale něco mi tam přeci chybělo. Na druhou stranu musím vyzdvihnout spoustu zajímavých informací, které jsem se dozvěděla a překvapivý konec.

Hadrák
15.08.2016 odpad!

Všichni mi tuto knihu doporučovali... Co vím jistě, tak si jinou od tohoto spisovatele nepřečtu.

moudivlacek
12.08.2016 4 z 5

Skvělá kniha, jen malá výtka, ne každý umí francouzsky, musela jsem při čtení používat překladač. Ale opětovně pěkně rozehraný děj, plno obratů a zvratů. A jak plno lidí níže uvádí, různí lidé vás různě překvapí.

Guarnere
09.08.2016 4 z 5

Na těchto knihách je vynikající to, že "padouch" je vždycky ten, od kterého byste to čekali nejméně, má to geniální zápletku a ještě geniálnější rozuzlení. Četla jsem tuto knihu již dvakrát a viděla jsem i film, přesto mě to čtení stále baví. Nejúžasnější na tom je, jak dokáže příběh propojit s naší historií, uměním a osobnostmi našich dějin. Sečteno a podtrženo, je to prostě skvělé čtení. Hurá na další díl...

natalie8531
28.07.2016 4 z 5

I přesto, že jsem film viděla tak padesátkrát a věděla jsem, jak to dopadne, tak jsem měla na konci knihy husí kůži.

Gandalff007
20.07.2016 3 z 5

Hodně jsem od toho očekával. Ale nenaplnilo to mé očekávání

hanulep
26.06.2016 4 z 5

Skvělá kniha! Po pravdě jsem po této knize měla velké potíže najít si knihu, kterou bych byla schopna přečíst, aniž by mi připadala laciná. přesto ubírám hvězdičku, protože jsem se občas v ději ztrácela.

TeaPeter
24.06.2016 3 z 5

Tahle kniha se mi zdaleka nelíbila tolik jako Andělé a démoni. Možná je to tím, že dějové konstrukce kolem některých faktů a artefaktů mi přišly až příliš přitažené za vlasy a přiohnuté k dějové linii.

eva.haf
23.06.2016 4 z 5

Četla jsem před lety, když to byl nový fenomén. Ze začátku jsem byla nadšená ze všech těch odhalených tajemství. A příběh byl velmi napínavý, ale jak postupoval, pochopila jsem, že je to všechno fikce. Moc pěkné, ale jednou stačilo. Další knihy tohoto spisovatele už mě nelákají.

vodkasesemtexem
08.06.2016 3 z 5

Jo, todle byl fenomén, četl jsem to dokonce u kahanu, aby to mělo tu správnou atmošku, než mi zasvinil větrák u PC.

dagsvob
05.06.2016 5 z 5

Dostala jsem se k ní až teď a jsem ráda, že jsem dosud neviděla film. O Šifře jsem samozřejmě hodně slyšela, tak jsem byla zvědavá, jestli je fakt tak dobrá - a je. Jen by mě zajímalo, co je skutečnost a co fikce.