Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7101 704

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Greene
01.04.2015 4 z 5

Šifra se mi líbila mnohem víc než předchozí díl. Nejenže měl pro mě zajímavější téma, ale byl i lépe napsaný. Děj rychle odsýpá a téměř pořád se něco děje. Štvalo mě však, že forma knihy byla stejná jako u Andělé a démoni.

malej-strom
08.03.2015

Souhlas s uživatelem darthvader77, v knize je tak výborně fixe zapletená do světa faktů, že mnohdy nepoznáte o kterou z nich právě jde. Knihu to tak dělá poměrně lehce uvěřitelnou. Co je ale hlavní, že se od počátku do konce čte jedním dechem a já měl problém se od ní odtrhnout. Jste-li milovníky hlavolamů a rébusů jako já není vůbec co řešit. Doporučuji jak knihu tak film, který se také poměrně povedl

darthvader77
05.03.2015 5 z 5

Z mnou čtených knih, tahle nejlépe balancuje na hranici fixe a faktů. Moje historická mánie si přichází na svoje. Kapitolou sám pro sebe je Robert Langdon, kterého si nelze nezamilovat, protože si autor s postavou pohrál a tak se při jeho pohledech na hodinky s Mickey Mousem či klaustrofobií svým zájmem zcela upoutáte na něj. Ano, možná tuhle knihu jde zpražit za spoustu věci, ale jako velmi inteligentní zábava, která z vás nedělá pitomce a jejíž jediným cílem je opravdu hodně dobře bavit a hlavně překvapovat doslova do poslední stránky. Přečteno jedním dechem brilantní.

Torgal
03.03.2015 3 z 5

K tejto knihe som pristupoval s veľkým očakávaním a preto sa nemôžem ubrániť sklamaniu. V živote som prečítal veľa kníh a táto je určite v spodnej polovici. Hlavné postavy sú ploché, štýl písania primitívny (=jednoduchý až hanba) a pointa neprináša žiadne nové senzačné myšlienky (to chápe každý kto videl/čítal Posledné pokušenie Krista). Je to len klasická priemerná detektívka na ktorej sú zaujímavé len konšpirácie, ktoré stavajú na veľmi pochybných faktoch. Osobne som sa príbehu začal otvorene smiať po pasáži s Waltom Disneym. Jediný klad knihy je v tom, že udržuje čitateľa v očakávaní, čo sa stane. Bohužiaľ, vždy len prejdú k ďalšej absurdne ťažkej hádanke, ktorú rozlúsknu behom pár minút. Od polovice knihy ide kvalita nadol. 5+/10 PS: Cirkev neuznávam, ale táto kniha mnou nepohla.

reader.007
24.02.2015 2 z 5

Neunikla jsem všeobecnému šílení. Přečetla jsem to poměrně rychle, ale že by to byla bůhvíjaká sláva říct nemohu. Od druhé až třetí indície už jsem řešení uhádla skoro pokaždé a i konec byl takový předvídatelný a nějak nemastný, neslaný... Ale alespoň mě to seznámilo s některými novými pojmy z katechismu, i když z děje už si po pár letech pamatuji pramálo a oživovat paměť už nebudu, na to je příliš mnoho lepších nebo alespoň nepřečtených knih. Mimochodem film byl nuda k uzoufání...

M.C.
21.02.2015 5 z 5

Pokud bych Andělům a démonům dal 5 (což jsem neudělal) musel bych dát tomuhle tak 6. Nepřišlo mi to tak akční jako první díl, ale bylo to zajímavější, napínavější, živější, uvěřitelnější, komplikovanější a bylo tam spousta zajímavých hádanek a šifer a kniha opravdu nutí přemýšlet. Automaticky 5* a hned do doporučených, protože tahle kniha stojí za to! (95%)

jiri2737
15.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Pobouřila církevní otce. U tak obratného a brilantního spisovatele jako je Brown zamrzí technické nesmysly v jeho knihách (bateriemi napajenou přenosnou schránku na antihmotu v Démonech a andělích apod.).

Rade
09.02.2015 5 z 5

Mně se to opravdu líbilo. A na rozdíl od ostatních knih s Robertem Langdonem byla i skvělá pointa. Jen nechápu, proč spousta lidí řeší, zda je kniha "pravda" či není a podle toho ji hodnotí. Je to román, který staví na určitých faktech, známých reáliích, historii, náboženství, a vhodně, chytře a s obdivuhodnou logikou fabuluje; copak u všech románů budeme řešit, co je pravda a co lež? To bychom pak mohli uznávat jen literaturu faktu.
A i když je film dost haněn, mně se líbil i film, těžko zfilmovat jinak. Bez znalosti knihy lze ale film sledovat trochu s problémy. Líbil se mi i občas kritizovaný Tom Hanks, protože tak nějak jsem si Roberta Langdona představovala.

MP17
09.02.2015 2 z 5

Rádoby skandální konspirační slátanina. Hádanky pro děti, drama pro babičky z kavárny Slavia.

Martin5
09.02.2015

Četl jsem knihu Šifra mistra Leonarda - fakta a smyšlenky, takže obě strany jsem "vyslechl" a samozřejmě neříkám, že v knize nejsou žádné chyby a nepřesnosti. Nicméně nevěřím, že Brown vyplivne knihu od stolu s lampičkou. Kdo dnes PŘESNĚ a PRAVDIVĚ ví, co bylo před 2000 lety? Vždy budou protichůdné názory a proto nesouhlasím s tím, že VŠE v knize uvedené je fikce, i když by se to církvi velmi hodilo.

Jacob123
07.02.2015 5 z 5

Super kniha, čte se jedním dechem. I když autor sice píše, že všechno v knize je reálné, já tomu teda moc nevěřím. Ale kdo ví :D

Martin5
05.02.2015

Opravdu je úplně všechno fikce? Řekl bych, že o historii toho moc nevíte vy Balumbo...

Sabsen
01.02.2015 5 z 5

Knížka je první z knih, které jsem četla... Je úžasná a zajímavá, takže se dobře čte... Já jí rozhodně doporučuji...! ;)

skableska
21.01.2015 4 z 5

Postava Roberta Langdona je vynikající! Doporučuju přečíst. Film oproti knížce nic moc, ale to je klasika...

Atelis
08.01.2015 5 z 5

Výborný! Dodnes zůstavají otázky v hlavě...

Ketesh
03.01.2015 5 z 5

Kam se oproti knížce hrabe film?

Thrawn89
30.12.2014 5 z 5

Že je to celý jeden velký cirkus? Ano, ale já se bavil od začátku do konce.

Petkon
17.12.2014 4 z 5

Žádný literární zázrak, ale postupem času jsem jej víceméně přehodnotil na čtivý a napínavý thriller.

Deni1804
14.12.2014 5 z 5

Prvá kniha od Dana Browna ktorú som prečítal a hneď som si ho obľúbil. Knižka nemohla prísť v lepšiu dobu keď ľudí vo veľkom zaujímajú konšpiračne teórie a zrovna tie o cirkvi.

kachnch
13.12.2014 5 z 5

Další dokonale promyšlený a dech beroucí počin od Dana Browna. Knížku stavím na stejnou úroveň jako Andělé a démoni. Naprosto mě dojal konec, a to nejsou Brownovy knihy žádné slaďárny. :)