Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2885 632

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Night Stalker , 2011

bekule
08.07.2020 5 z 5

Carter je čím dál víc vynalézavější v úchylně sadistických vraždách, tady už to bylo opravdu za hranou. Ale když se oprostím od těch zrůdností tak je to skvělá napínavá četba která nemá chybu. jen jedno mě na konci zklamalo,z osobních sympatií nebo antipatií bych strašně ráda vyměnila dvě poslední oběti za dvě zachráněné

janastok
07.07.2020 5 z 5

Třetí díl pokračuje adrenalinovou jízdou. Tentokrát velmi brutální, ještěže nás severští autoři trochu otrkali. Nedovedu si představit, co nám pan Carter přichystal na příště!

Margherita_N
06.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Skoro jsem si začínala myslet, že Carter má něco proti ženám, jak brutálně jim v tomhle díle nakládal, to jsem ještě nečetla. Je to opět velmi zvrácené, ale zároveň v tomto ohledu opět velmi originální. Zápletku autor fakt zvládá, což mě trochu zneklidňuje vzhledem k tomu, že zbytek příběhu je nevalný, působí skoro jako omáčka, která tam musí být, aby se to mohlo prodávat mezi běžnými detektivními thrillery. Hlavní postavou je v téhle Carterově sérii vždycky vraždící maniak, kterej ukradne celou show a dalece zastíní oba detektivy Huntera a Garciu, jejichž "neživý" vztah postrádá jakoukoli chemii, ač už čtyři roky tvoří elitní dvojici vyšetřovatelů obzvlášť brutálních vražd. Tentokrát ale Garcia dokonce jedním poznatkem přispěl k odhalení zločince a nakonec vpadl do závěrečné scény, aby Huntera zachránil, oproti předchozím dvěma dílům tu tedy aspoň nebyl zcela zbytečnou postavou. Opětovným minusem je také překlad - otrocký, s jednotvárnou slovní zásobou, někdy s naprosto nepochopitelnou volbou knižního výrazu.

ydnac
06.07.2020 5 z 5

WOW!!! PAN Carter překonává nepřekonatelné :-) napínavé, strhující a děj vám nechce dovolit knihu pustit. ZÁVĚR pecka! VŠEM KDO MILUJÍ DETEKTIVKY DOPORUČUJI :-)

dr.biba
04.07.2020 5 z 5

Další ze série Chrise Cartera neztrácí nic ze své napínavosti a příjemné propracovanosti jednotlivých detailů příběhu. Po právu výborně hodnocený autor.

Kate72
26.06.2020 5 z 5

Povedená detektivka, napínavá, čtivá, ale zároveň neuvěřitelně brutální. Těším se na další sérii.

Martiiiik
22.06.2020 5 z 5

Další Carter za mnou a pecka !!! Velmi čtivá kniha, člověk se ani minutu nenudí.. a to rozuzlení.. úplné psycho.. prostě mazec :-) Chris je prostě mistrem svého řemesla...

85098211
20.06.2020 5 z 5

Za sebe musím přiznat, že jsem se stala závislákem na této sérii Chrise Cartera ;-). Ano, je to brutální a kruté, ale zároveň se čtenář nedokáže od knihy odtrhnout a vyčkává až do úplného konce, kdy parťáci Hunter a Garcia případ vyřeší. Zajímalo by mne, kam autor na tak zvrácené nápady chodí? A zároveň pevně doufám, že se něco takového ve skutečnosti neděje - a pokud ano, tak jen opravdu hodně, hodně výjimečně... I v tomto případu je pachatel nadprůměrně psychopatický a vraždy, které jdou na jeho konto, jsou doslova nelidské. Přestože se svých obětí skoro ani nedotkne. Jak je tohle možné, samozřejmě prozrazovat nebudu. O tom se už přesvědčte sami ;-). Pokud máte knihy tohoto typu - a Carterovky zvlášť :-), rádi, určitě vás nezklame ani tato.

zpevSusannah
19.06.2020 5 z 5

Já si tančím, já se vznáším! Moje thrillerové srdce dostává jednu dávku adrenalinu za druhou (snad to vydrží :-D). Od Dvojitého kříže po Nočního lovce zažívám nepopsatelné nadšení z toho, že jsem tohoto spisovatele objevila (a že mi to teda trvalo).
Noční lovec mi opět přinesl všechno to, co potřebuju - propracovaný motiv a psychologii vraha, děsivou atmosféru prostupující závěrem knihy a samozřejmě dva hlavní sympoše, Huntera a Garciu.
Vážně je Carter tak dobrý ve všech svých knihách? Pokud ano, tak mě tedy čeká ještě pořádná jízda. Už se nemůžu dočkat!

Andynka
18.06.2020 4 z 5

Tak to byla zase jízda. Trošku hůř jsem se do příběhu dostávala, ale nakonec to bylo zase skvělé a originální.
Knihy mě moc baví po té psychologické stránce. Jsou velmi dobře propracované, překvapivě. Nikdy zde není nijak opomenutá postava.
Co jsem ale nepochopila, bylo používání slova anžto... to mi naprosto drasalo nervy... bylo zde tak násilně vložené.... Opravdu nechápu proč.
Malé plus má kniha za zmínku o S. Kingovi. ????
Ani třetí kniha z téhle série nezklamala. A to se tedy cení.

careras.c
15.06.2020 5 z 5

vynikající.....přátelé čtěte... stojí to za to...

adulik23
29.05.2020 5 z 5

Veľmi zaujímavý príbeh, napínavý od začiatku do konca, posledných sto strán som zhltla ako nič... teším sa na ďalšie príbehy

Seabeast
27.05.2020 5 z 5

Podobně jako u předchozího Popravčího jsem měl po dočtení dojem, že Dvojitý kříž Carter nezastínil, ale opět předvedl pořádnou dávku napětí od které se nelze odtrhnout. A také opět máte silné nutkání knihu, co nejdříve dočíst a dočkáte se překvapivého rozuzlení. Carter je géňa!

Adýsek69
26.05.2020 5 z 5

Abych řekla pravdu, už nevím co mám o knížce napsat. Všechno je to tak propracované a dokonalé, že se to čte úplně samo.....

Netti
25.05.2020 5 z 5

Není pro mě překvapení, že další díl od Cartera byl opět super. Motiv vraha byl velmi zajímavý a činy věru netradiční... Nejde jinak než doporučit všemi deseti :)

pipa36
23.05.2020 5 z 5

Jestli jsem si u prvního dílu myslela, že “...činy jsou velmi brutální...” a "...kam se na ně hrabou severské kriminálky...", tak to jsem ještě nečetla druhý a třetí díl. Bylo to dobré, napětí správně dávkované (doslova po kapkách), kratší kapitoly příběhu hodně prospěly. Určitě doporučuji, ale ne slabším povahám.

soupik2012
23.05.2020 5 z 5

Těžko hledat na této knize nějakou chybičku. Garcia již není pouze do počtu, což byla jediná věc, která mi vadila u Popravčího. Série má stoupající tendenci. Z Huntera se stal týmový hráč a to výrazně prospělo věrohodnosti příběhu. Příběh je odvypráven ve velmi vysokém tempu. Čemuž výrazně napomáhají kratší úderné kapitoly, které velmi často končí nevysloveným tajemstvím. Jednoznačně se jednalo o nejlepší knihu z celé série. Také audioknižní zpracování snese jenom ta nejpřísnější měřítka. Pan Jakub Saic odvedl opravdu mistrovskou práci a mnohonásobně mi umocnil zážitek z tohoto příběhu.

sedw
21.05.2020 5 z 5

Třetí díl a opět plný počet. Carter píše vlastně pořád stejným stylem, ale komu by to vadilo, když je to taková paráda! Opět vymyslel vraha, který je ještě zvrácenější, než ti předchozí a který má úplně jiný motiv.

blackoutzuzi
20.05.2020 5 z 5

Chris Carter se díl od dílu překonává a nasazuje laťku výš a výš a já se stávám čím dál více jeho obdivovatelkou :) Tenhle díl byl vážně síla a některé scény pro někoho mohou být možná už moc. Tuto sérii tedy doporučuji všem milovníkům krimi příběhů, kterým nevadí trochu víc té surovosti a násilí. Věřím, že když Chrise Cartera jednou zkusíte, nebudete chtít s četbou jeho knih přestat :))

Krchnaida
19.05.2020 5 z 5

Zajímavý motiv, hrůzostrašný typ vražd... každopádně se těším na další díl