Noční lovec

Noční lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165010/bmid_nocni-lovec-165010.jpg 5 2885 632

Robert Hunter série

V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které mu padnou za oběť, nejsou navenek patrné žádné známky násilí – jen zašité rány, v nichž se však nacházejí předměty tak hrůzné, že svědčí o mimořádně zvráceném pachateli. Detektiv Robert Hunter se při honbě za pachatelem střetne se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Meyersovou. Sledují stejnou stopu a zjišťují, že se pohřešují další ženy. Jsou ještě naživu? Podaří se dostihnout šíleného vraha dřív, než unese a bestiálně zabije další oběť? Jaké strašlivé tajemství skrývá minulost muže, který se dopouští tak nestvůrných zločinů? Další napínavý román Chrise Cartera si v ničem nezadá s předchozími.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery

01.10.2020 5 z 5

Uff maso! :-0

mona.benny
26.09.2020 4 z 5

Můj první Carter a určitě budu pokračovat. Taková thrillerová jednohubka. Hunter mi sedl jako hlavní detektiv, je podobného rázu jako Kim Stoneová :-) Doporučuji

Ivana11
26.09.2020 5 z 5

Opět výborná kniha.

Greenfingers
23.09.2020 3 z 5

Říká se, že Vivaldi napsal jednu skladbu tisíckrát. Dovolil bych si parafrázovat: Carter napsal jeden thriller desetkrát.
Zručná řemeslná práce podle zavedeného vzoru s ingrediencemi, které patrně u čtenářů zabírají.

Paja11.11
20.09.2020 5 z 5

Mám dojem, že každý díl je lepší a lepší, i když se mi to zdá nemožné. Napětí gradovalo a gradovalo. Vraždy jsou jen originálnější a vrahův příběh taktéž. Opět mě i autor rozplakal a nechal mě napnutou jako kšandy až do konce.

Kuffenbach
18.09.2020 2 z 5

Asi jsem četl jinou knihu.
Sestupná tendence pokračuje, Carter měl zůstat u jedné knihy.
V 3.díle opět nic nového, stejná klišé, stejně zbytečný a tupý Garcia, nyní s velkou konkurencí v podobě Blakeové, jejíž nejčastější dotaz "Cože?" mě prostě s*al.

Nevím, proč bych měl číst další díl, snad jen ze zvědavosti, jestli Garcia bude konečně sejmut. Jsou dvojice, kde jeden má svaly, druhý mozek (typicky třeba Bud Spencer + Terence Hill, nebo detektiv Carter! + komisař Ledvina :-)). Tady má oboje superman Hunter, bohužel. Absolutně nevyužitý potenciál.

Garciův nejtupější dotaz z této knihy - zda si Hunter myslí, že vrah miluje jeho ženu Annu, mě přinutil hlasitě zařvat. Radostí to nebylo...

monudostal
27.08.2020 5 z 5

Knihy autor teda rozhodně napsat umí.. všechny díly jsem hltala a byla vždy nadšená..

MarianP
24.08.2020 5 z 5

Kvalitná detektívka, ktorá je miestami dosť drsná a obsahuje aj hororové prvky, takže občas je kniha dosť strašidelná. Číta sa výborne, má skvelé tempo, ktoré ani na chvíľu nenudí a nenašiel som ani jednu kapitolu, ktorá by bola zbytočná. Carterove knihy patria k tomu najlepšiemu vo svojom žánri čo sa u nás (SR) prekladá.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Drastické ale velmi čtivé, střídání kapitol - každá z jiného úhlu pohledu a každou jsem dočítala s tím, že už chci pokračovat dál... Taková ta série, kterou jsem četla v kuse (v té době asi 6 vydaných knih) a neměla jsem potřebu měnit autora. Rozhodně jsem se nenudila. Pachatel vždycky naprosto překvapí ale mile (ne jako u jiných knih, kde je to sice někdo nepředvídaný, ale totálně nezajímavý).

Arlienen
11.08.2020 5 z 5

Nemyslela jsem si, že "pravá láska" dokáže být takhle smrtící. Byl to originální nápad. Celkově byla kniha plná napětí a překvapení, ale co jiného bych mohla od Cartera čekat.

Leona333
10.08.2020 5 z 5

Ten kdo má rád velice kvalitní detektivky, tak zde jde na jistotu. Opět! Ani tentokrát nelze knize nic vytknout. Naopak, pouze doporučit!

LussyP
09.08.2020 5 z 5

Další skvělý případ Roberta Huntera.
První kniha byla asi první a poslední, kde jsem vraha dokázala uhádnout. Jako předchozí knihy byla velmi čtivá, napínavá, příběh vraha se mi líbil.
Jen ten začátek mě lehce zarmoutil.

cadic
08.08.2020 5 z 5

Paráda, prostě paráda. Cartek prostě umí, hrozně mě baví, za mě super detektivky.

petulasmidova
07.08.2020 5 z 5

Cartera čtu s takovým zápalem, že se musím ovládat, abych všechny jeho knížky nepřečetla najednou. Baví mě mě jeho případy a to jak je umí popsat.
Pro příznivce detektivek vřele doporučuji. Detektiva Roberta Huntera jsem si opravdu zamilovala.

ElikaS
24.07.2020 5 z 5

Jeden díl lepší než druhý. Překvapuje mě, že i ve třetím díle si autor drží svou hodně vysoko postavenou laťku a možná ji ještě zvyšuje. I třetí díl byl parádní. Budu se opakovat, ale Hunter a Garcia mě opravdu baví. Oceňuji, že autor se věnuje převážně vyšetřování a nezabíhá do nějakých velkých podrobností ohledně soukromého života vyšetřovatelů, které by odváděly pozornost od samotného případu. Pachatel je opět skvěle vykreslen a děj má plno překvapivých momentů. Rozhodně doporučuji.

Ronnieve
24.07.2020 5 z 5

Další kniha ze série Roberta Huntera mě opět zasáhla. Tentokrát jsem si u knihy také pobrečela. Neskutečně mě to zasáhlo a opět je to bravurně napsané.

sylva8672
15.07.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl naprostá pecka!!!!! Za mě z prvních 3 asi nejlepší. Tomuhle autorovi jsem naprosto propadla!!!! Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na další díl.

Kočičáci
12.07.2020 5 z 5

Musím říct, že Noční lovec se mi zatím líbil úplně nejvíc ze všech (z prvních tří, co jsem přečetla). Příběh byl naprosto dokonale propracovaný, napínavý, nepředvídatelný... a i přesto, že vraždy byly zase brutální, tentokrát mě to tak nepopouzelo.
Hunter a Garcia jsou prostě miláčci! Vyhovuje mi, že se dozvíme střípky z jejich soukromí, ale že to nepřebíjí děj samotný - a já si nebudu muset u příští knihy oživovat, kam se posunul osobní život vyšetřovatelů (páč se mi všichni motají dokupy).
Cartera si dávkuji po kapkách, aby mi dlouho vydržel, ale tentokrát bude pauza mezi díly asi kratší.

alsha
08.07.2020 5 z 5

Třetí v pořadí. Už chápete stavbu děje, na jakých místech počítat s případnými ztrátami v řadách postav, na koho so dávat pozor v obsazení. Více se objevují cliffhangery na konci kapitol, než v předchozích dvou. Zajímavá práce s retrospektivou. Opět uvěřitelná motivace.